У Чернівцях заснували премію імені Кожелянка

У Чернівцях заснували премію імені Кожелянка

У Чернівцях оголосили про створення літературної премії на честь письменника Василя Кожелянка. Про це Читомо повідомили організатори нагороди.

Літературна премія імені Василя Кожелянка запланована як щорічна. У конкурсі на премію імені Василя Кожелянка можуть брати участь автори з України та представники україномовної спільноти з інших країн.

 

Початок прийому заявок, книжок і творів на участь у конкурсі – 1 вересня, завершення – 31 грудня, о 15:00. Оголошення довгих списків – 28 лютого, коротких – у квітні 2022 року. Оголошення переможців та вручення премії відбудеться 9 травня під час відкриття фестивалю імені Василя Кожелянка «Кожелянд». Івент-мапу премії та детальні умови конкурсу оприлюднять у серпні.

 

Переможців визначатимуть у двох номінаціях:

  • «Срібний павук» − книжка, яка осмислює Чернівці. Беруть участь книжки будь-якого жанру, крім наукових, видані впродовж 2020–2021 років. Передбачає одного переможця. Подавати книжки на конкурс можуть автори, видавництва, бібліотеки, книгарні, клуби та інші учасники книжкового ринку. Переможець у номінації отримає брендований срібний перстень та грошову винагороду у розмірі 49 000 гривень. Також організатори запланували на червень 2022 року окрему презентацію книжки переможця.

 

  • «Homo Ludens» − тексти малої прози у жанрах альтернативної історії та/або ретропрози. Передбачає трьох переможців. Подавати твори можуть лише автори.

 

Переможці у цій номінації отримають:

І місце – 30 000 гривень;
ІІ місце – 20 000 гривень;
ІІІ місце – 15 000 гривень;
публікацію творів окремою збіркою, вихід якої заплановано на листопад 2022 року.

 

«Премія має на меті ініціювання та реалізацію активностей, які сприятимуть тому, щоб ім’я Василя Кожелянка стало одним із центральних культурних брендів Чернівців, символом «Книжкової столиці України – 2022» та загалом точкою тяжіння літературно-мистецького, книжкового життя міста в ювілейний рік письменника. Запровадження премії зумовлене як потребою Чернівців у сучасних прозових літературних текстах, які б осмислювали різні сторони буття міста, так і нагодою відзначити ювілей важливого для локальної та української літератури письменника. Окрім того, розвиток таких «кожелянківських» жанрів, як альтернативна історія і ретророман інтенсифікує розвиток української масової літератури, що є нагальною потребою і буде корисним як видавництвам, так і літературно-книжковій сфері», − пояснюють організатори.

 

Ініціаторами та засновниками премії стали Інга Кейван, Світлана Вардеванян (кураторка), Максим Дупешко, Марина Лібанова. За детальнішою інформацією можна звернутись до керівниці проєкту Інги Кейван: ikeyvan7612@gmail.com чи до кураторки Світлани Вардеванян: svitvard17@ukr.net.

 

Василь Кожелянко (1957-2008) – український письменник, поет, журналіст, політичний аналітик. Народився і більшу частину життя прожив у селі Кам’яна Сторожинецького району Чернівецької області. Випускник філологічного факультету Чернівецького університету (1988). Працював журналістом у провідних чернівецьких та львівських виданнях. Його вважають засновником жанру «альтер­нативної історії» в українській літературі. Кожелянко — автор 20 творів, а саме романів «Дефіляда в Москві», «Конотоп», «Людинець», «ЛжеNostradamus», «Котигорошко», «Тероріум», «Срібний павук», «Третє поле», «Ефіопська Січ», «Діти застою»; збірок оповідань «Логіка речей», «Чужий».

 

Нагадаємо, нещодавно в Україні заснували премію за книжки на бізнес-тематику. Також цього року в Україні вперше вручили премію Drahomán Prize за найкращий переклад української книжки.

Оригінал статті на Suspilne: У Чернівцях заснували премію імені Кожелянка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Письменники такі самі люди, як інші?

Письменники такі самі люди, як інші?

Та ні разу!

Це дивні створіння, природа котрих ще не вивчена достоту.

Ніжні і вразливі вони, у той же час, схильні до самопожертви й радикальних дій.

Інстинкт самозбереження слабо

Як щодо невеличкого конкурсу?

Учора ми дізнались результати обох конкурсів. Щиро вітаю переможців!!!

Тепер є час перепочити, і писати щось для душі.

Але я вирішила трохи потурбувати авторів — у мене є невеличка пропозиція.

Пропоную провести

Дар чи прокляття

Доброго вечора)))

Запрошую вас (якщо Ви не проти ) до читання своєї книги “Дар чи прокляття”. Буду радий кожному. Наперед дякую всім хто заглянув до мене на сторінку. Усім гарного вечора!)))

З полону до пастки! Читаємо разом! Новинка!

Доброго вечора мої любі

Не встигли ми намилуватися просто феєричним фіналом ПОЛОНЯНКИ, як наша невтомна  КРИСТИНА АСЕЦЬКА презентувала нову, неймовірну історію!

Отож знайомтеся !

ПАСТКА ДЛЯ ВОРОГА

 

Анотація

Новинка від Адалін Черно!

Друзі, вітаю вас!

Я тут натрапила на цікаву новинку від автора Адалін Черно! Хочу порадити її вам. 

“На межі бажання”

Дуже гаряче, та емоційно. Не проходьте. Я впевнена що вам сподобається))

Анотація:

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"