У Чернівцях відбудуться літературні читання Meridian Czernowitz

У Чернівцях відбудуться літературні читання Meridian Czernowitz

Коли, як не зараз, популяризувати українську літературу й культуру та говорити про них на весь світ? Саме це — мета поетичних читань Meridian Czernowitz, які триватимуть з 2 по 4 вересня у Чернівцях. Серед гостей фестивалю — як українські автори: Ірина Цілик, Катерина Калитко, Андрій Любка, Ігор Померанцев, Юрій Іздрик, так і поети та поетеси з Австрії, Німеччини, Швейцарії, Ізраїлю.

«Цьогоріч ми не використовуємо слово „фестиваль“, що в перекладі з латинської означає святковий, веселий — бо нам поки що не святкується. Проте інше — поезія, книжки, друзі — традиційно зустрінуться в Чернівцях і цього вересня»,  —  кажуть організатори. Окрема важлива місія триденної культурної події — збір коштів для ЗСУ.

Сергій Жадан на Meridian Czernowitz

Цьогоріч локації зосереджуватимуться навколо Літературного центру Пауля Целана в Чернівцях, поруч зі сховищами, одне з яких стане підготовленою альтернативною сценою в разі повітряної тривоги.

Серед найочікуваніших подій — презентація нової книжки письменника й одного з найактивніших українських волонтерів Андрія Любки «Щось зі мною не так». До неї ввійшли різнопланові тексти, написані впродовж 2010—2021 років. На обкладинці видання — робота українського художника Матвія Вайсберга. 

Чільне фото — Літературний фестиваль Meridian Czernowitz

vogue.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Чернівцях відбудуться літературні читання Meridian Czernowitz

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"