У Чернівцях видадуть книжку лауреата Букерівської премії Ґеоргі Ґосподинова

У Чернівцях видадуть книжку лауреата Букерівської премії Ґеоргі Ґосподинова

Дитяче артвидавництво «Чорні Вівці» з Чернівців у межах серії дорослої літератури «Чорні вівці. Adult» випустить книжку цьогорічного лауреата Букерівської премії Ґеоргі Ґосподинова «Часосховище». Про це 15 червня у Facebook розповіла комунікаційна менеджерка видавництва Лілія Шутяк.

Книжку планують видати до кінця 2023 року. Цим виданням «Чорні вівці» розпочнуть серію для дорослих, засновниками проєкту є Христя Венгринюк та Василь Дроняк.

лауреат букер

Книжку Ґеоргі Ґосподинова видадуть у Чернівцях. Скріншот зі сторінки у Facebook

У коментарі для видання «Шпальта» головна редакторка «Чорних овець» Христя Венгринюк розповіла, що видати Ґосподинова хотіли давно: «Тексти Ґосподинова – це унікальний голос пам’яті, який буде дуже близьким і українським читачам, адже ми маємо багато схожого минулого, зокрема ментального».

Перекладає роман письменник Остап Сливинський.

Про Ґеоргі Ґосподинова

Ґеоргі Ґосподинов – найбільш перекладений і нагороджений болгарський сучасний письменник. Його називають одним із провідних голосів сучасної європейської літератури.

Його складні оповідання пов’язані з пам’яттю про недавнє східноєвропейське минуле та сучасними тривогами Європи й світу.

Книги письменника перекладені 25 мовами, зокрема німецькою, англійською, французькою, іспанською, італійською, данською, польською, турецькою, албанською, ісландською та іншими мовами.

Письменник Ґеоргі Ґосподинов: що треба знати про переможця Букерівської премії 2023

Про роман «Time Shelter» («Часосховище»)

Роман Ґосподинова – «Time Shelter» («Часосховище») – уже його третій роман і, попри всю його зосередженість на, здавалося б, минулому, він не може бути більш своєчасним.

Таємничий терапевт Ґостін засновує клініку, яка лікує пацієнтів із хворобою Альцгеймера, відтворюючи минуле, в якому вони почувалися найбільш захищеними. Клініка – це не просто місце, де Ґостін лікує пацієнтів; це також ідеальний привід для оповідача Ґосподинова дослідити ХХ століття в Європі через точки зникнення травмованих або зломлених людей.

«Це найвишуканіший вид літератури про наше сприйняття часу і його проходження, написаний у майстерному і абсолютно непередбачуваному стилі», – написала лауреатка Нобелівської премії Ольга Токарчук.

Поліна Горлач

Фото: Kirsty Wigglesworth/AP

suspilne.media

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Чернівцях видадуть книжку лауреата Букерівської премії Ґеоргі Ґосподинова

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Канівському музеї на Тарасовій Горі відбулася презентація унікального видання «Шевченковий…

Про це повідомила на своїй сторінці у фейсбуку Валентина Коваленко.

«Друзі, МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ!

Антиімперська, антимосковська риторика Шевченкого Слова сьогодні зрідні духом кожному українцеві, хто ста

В Ужгороді оголосили короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози…

16 травня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка під час презентації нової художньої книжки «Птах у своєму гнізді» письменника, Шевченківського лауреата, сценариста к

21 подія Книжкового Арсеналу, яку радить Читомо

Книжковий Арсенал у 2024 матиме близько сотні подій, у попередні допандемійні та доповномасштабні роки кількість заходів досягала і 450. Попри зменшення обсягу подієвої частини, її смис

Як допомогти постраждалим від обстрілу друкарні й видавництву

Компанія «Фактор» відкрила збір коштів для допомоги постраждалим від ракетного обстрілу друкарні Factor Druk, скоєного росією напередодні. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила Юл

Стали відомі імена загиблих працівників друкарні у Харкові

Компанія «Фактор» оприлюднила імена загиблих працівників друкарні Factor Druk внаслідок російського ракетного удару по Харкову 23 травня. Про це повідомила Читомо комунікаційна менеджер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"