У Чернівцях видадуть книжку лауреата Букерівської премії Ґеоргі Ґосподинова

У Чернівцях видадуть книжку лауреата Букерівської премії Ґеоргі Ґосподинова

Дитяче артвидавництво «Чорні Вівці» з Чернівців у межах серії дорослої літератури «Чорні вівці. Adult» випустить книжку цьогорічного лауреата Букерівської премії Ґеоргі Ґосподинова «Часосховище». Про це 15 червня у Facebook розповіла комунікаційна менеджерка видавництва Лілія Шутяк.

Книжку планують видати до кінця 2023 року. Цим виданням «Чорні вівці» розпочнуть серію для дорослих, засновниками проєкту є Христя Венгринюк та Василь Дроняк.

лауреат букер

Книжку Ґеоргі Ґосподинова видадуть у Чернівцях. Скріншот зі сторінки у Facebook

У коментарі для видання «Шпальта» головна редакторка «Чорних овець» Христя Венгринюк розповіла, що видати Ґосподинова хотіли давно: «Тексти Ґосподинова – це унікальний голос пам’яті, який буде дуже близьким і українським читачам, адже ми маємо багато схожого минулого, зокрема ментального».

Перекладає роман письменник Остап Сливинський.

Про Ґеоргі Ґосподинова

Ґеоргі Ґосподинов – найбільш перекладений і нагороджений болгарський сучасний письменник. Його називають одним із провідних голосів сучасної європейської літератури.

Його складні оповідання пов’язані з пам’яттю про недавнє східноєвропейське минуле та сучасними тривогами Європи й світу.

Книги письменника перекладені 25 мовами, зокрема німецькою, англійською, французькою, іспанською, італійською, данською, польською, турецькою, албанською, ісландською та іншими мовами.

Письменник Ґеоргі Ґосподинов: що треба знати про переможця Букерівської премії 2023

Про роман «Time Shelter» («Часосховище»)

Роман Ґосподинова – «Time Shelter» («Часосховище») – уже його третій роман і, попри всю його зосередженість на, здавалося б, минулому, він не може бути більш своєчасним.

Таємничий терапевт Ґостін засновує клініку, яка лікує пацієнтів із хворобою Альцгеймера, відтворюючи минуле, в якому вони почувалися найбільш захищеними. Клініка – це не просто місце, де Ґостін лікує пацієнтів; це також ідеальний привід для оповідача Ґосподинова дослідити ХХ століття в Європі через точки зникнення травмованих або зломлених людей.

«Це найвишуканіший вид літератури про наше сприйняття часу і його проходження, написаний у майстерному і абсолютно непередбачуваному стилі», – написала лауреатка Нобелівської премії Ольга Токарчук.

Поліна Горлач

Фото: Kirsty Wigglesworth/AP

suspilne.media

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Чернівцях видадуть книжку лауреата Букерівської премії Ґеоргі Ґосподинова

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин

25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).
 
Основна мета програми — перевірити, чи відп

Премія Читомо: результати технічного відбору

25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору. Премія Читомо — це відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери, започаткован

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"