У Черкасах з’являться вулиці й провулки Стуса, Слабошпицького й Гулака-Артемовського
У Черкасах перейменували понад сотню вулиць, провулків і скверів, що мали назви, пов’язані з росією. Таке рішення під час засідання прийняла Черкаська міська рада.
Зокрема провулок Ломоносова перейменували на провулок Михайла Слабошпицького, а вулиця Крилова стала вулицею Василя Стуса.
Провулок Пастерівський називатиметься на честь Петра Гулака-Артемовського. Також у Черкасах вшанують літературного критика Федора Матушевського.
Окрім того, відтепер у Черкасах з’явиться вулиці Степана Бандери.
«Це голосування – історичне, бо ми єдиний обласний центр, який досі не вшанував Степана Бандеру. Двічі ми за це питання голосували, і воно перший раз було заветоване, а другий – не набрало голосів. Олександр Можайський – російський офіцер. Степан Бандера боровся з російськими та польськими поневолювачами», — зазначила депутатка від фракції «За майбутнє» Любов Майборода.
Нагадаємо, на Черкащині з’явилися вулиці Олени Пчілки, Гончара та Куліша.
Джерело: Черкаська інформаційна агенція 18000
Зображення: Суспільне Черкаси, FlyVideo
Оригінал статті на Suspilne: У Черкасах з’являться вулиці й провулки Стуса, Слабошпицького й Гулака-Артемовського
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.