У Черкасах з’являться вулиці й провулки Стуса, Слабошпицького й Гулака-Артемовського

У Черкасах перейменували понад сотню вулиць, провулків і скверів, що мали назви, пов’язані з росією. Таке рішення під час засідання прийняла Черкаська міська рада.
Зокрема провулок Ломоносова перейменували на провулок Михайла Слабошпицького, а вулиця Крилова стала вулицею Василя Стуса.
Провулок Пастерівський називатиметься на честь Петра Гулака-Артемовського. Також у Черкасах вшанують літературного критика Федора Матушевського.
Окрім того, відтепер у Черкасах з’явиться вулиці Степана Бандери.
«Це голосування – історичне, бо ми єдиний обласний центр, який досі не вшанував Степана Бандеру. Двічі ми за це питання голосували, і воно перший раз було заветоване, а другий – не набрало голосів. Олександр Можайський – російський офіцер. Степан Бандера боровся з російськими та польськими поневолювачами», — зазначила депутатка від фракції «За майбутнє» Любов Майборода.
Нагадаємо, на Черкащині з’явилися вулиці Олени Пчілки, Гончара та Куліша.
Джерело: Черкаська інформаційна агенція 18000
Зображення: Суспільне Черкаси, FlyVideo
Оригінал статті на Suspilne: У Черкасах з’являться вулиці й провулки Стуса, Слабошпицького й Гулака-Артемовського
Блог
З українських бібліотек списали понад 10 млн російськомовних книжокЗ українських публічних бібліотек до листопада 2022 року списали близько 19 млн примірників книг, із них понад 10 млн російською мовою. Про це 6 лютого повідомила пресслужба апарату Верховної Ради Украї
Оголосили програму стенда Книжкового Арсеналу на Вільнюському книжковому ярмаркуНа запрошення організаторів Вільнюського книжкового ярмарку міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» створив програму подій, яка представить у Вільнюсі українську літературну та культу
За кордоном діють понад 320 українських книжкових осередків після 24-го лютого — опитуванняЗа кордоном функціонує щонайменше 388 українських книжкових полиць, просторів, хабів, ініціатив, 85% з яких почали свою діяльність після ескалація російсько-української війни в лютому 2
Після 24 лютого за кордоном почали діяти понад 320 українських книжкових осередків — опитуванняЗа кордоном функціонує щонайменше 388 українських книжкових полиць, просторів, хабів, ініціатив, 85% з яких почали свою діяльність після ескалація російсько-української війни в лютому 2
На українських полицях за кордоном є майже 25 тисяч книжок — опитування77 українських книжкових полиць, просторів і хабів за кордоном мають 24 287 примірників книжок. Про це свідчить дослідження Читомо в межах проєкту Ukrainian Bookshelves Worldwide.
Найбі
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.