У Черкасах вперше експонують раритетні рукописи Василя Симоненка

У Черкасах вперше експонують раритетні рукописи Василя Симоненка

В одному з відділів Черкаського обласного краєзнавчого музею відкрили виставку рукописів Василя Симоненка. Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.

На виставці «З родинного архіву. Неопубліковане» представили близько 50 рукописних раритетів: вірші, щоденники, нотатки.

 

«Експонати, що вперше доступні для огляду, становлять значний літературознавчий та бібліографічний інтерес, репрезентують творчий пошук митця та епоху. Рукописи поета охоплюють різні періоди його життя і творчості: навчання у Києві, роботи в Черкасах, характеризують тематично-змістові пріоритети автора у хронологічному вимірі», − наголошують музейники.

 

Виставка діятиме впродовж місяця. Її можна оглянути у музейній кімнаті Василя Симоненка у редакції газети «Черкаський край», що на вулиці Хрещатик, 251 з понеділка по п’ятницю з 10 до 16 години. В ексклюзивному коментарі Читомо працівники відділу науково-просвітницької та виставкової роботи музею розповіли:

 

«Виставку присвятили до пам’ятних днів: цього місяця день смерті поета, 8 січня відзначатимуть його день народження. Матеріали надала родина Василя Симоненка. Щоденник поета з фондів музею ніде не друкували».

Василь Симоненко (1935-1963) — відомий український поет і журналіст, шістдесятник. Навчався на факультеті журналістики Київського університету. Під час навчання став членом літературної студії. Працював у газетах «Черкаська правда» і «Молодь Черкащини» (очолював відділ пропаганди), пізніше кореспондентом «Робітничої Газети» в Черкаській області. У 1962 році разом з Аллою Горською та Лесем Танюком виявив масових поховань розстріляних органами НКВС на Лук’янівському та Васильківському цвинтарях у Києві, а також у Биківні.

 

Влітку 1962 року поета жорстоко побили працівники міліції залізничної станції «Імені Тараса Шевченка» (Сміла). На думку друзів поета, це побиття було не випадковим. Відтоді й почало погіршуватися здоров’я поета. Помер у ніч на 14 грудня 1963 року.

 

За його життя вийшли лише збірки поезій «Тиша і грім» (1962) і казка «Цар Плаксій та Лоскотон» (1963). Крім того, чимало віршів вийшли самвидавом, стали популярними серед українських дисидентів. Після смерті видали його казку «Подорож у країну Навпаки» (1964), збірки віршів «Земне тяжіння» (1964), «Поезії» (1966) та збірку новел «Вино з троянд».

 

На його честь у часи Незалежності в Україні заснували всеукраїнські та регіональні літературні й одну журналістську премії.

 

Частину аудіозаписів з голосом Симоненка видали Фонд «Справедлива країна» та Національна Радіокомпанія України у 2008 році, − їх можна прослухати в інтернеті.

 

Фото Миколи Васильєва.

Оригінал статті на Suspilne: У Черкасах вперше експонують раритетні рукописи Василя Симоненка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"