У червні в Німеччині запрацює ініціатива KulturPass для підтримки книговидання

У червні в Німеччині запрацює ініціатива KulturPass для підтримки книговидання

У червні 2023 року в Німеччині запрацює урядова ініціатива KulturPass, спрямована на підтримку галузі культури. 

Підліткам видаватимуть електронний сертифікат на €200, який можна буде витратити на книжки, театр, музику тощо.

На «культурний абонемент» для молодих людей, що досягли 18 річного віку у 2023 році, виділяють €100 млн. Сертифікати мають отримати приблизно 750 тисяч підлітків.

 

Сертифікат можна буде отримати через додаток, розроблений для ініціативи німецьким гігантом програмного забезпечення SAP. Додаток веде на цифрову платформу, що діє як віртуальний ринок, де власники абонементів можуть бронювати квитки в кінотеатри, музеї, театри та концертні зали або купувати книжки. Витратити кошти на Netflix та Amazon буде неможливо.

 

Ініціатива має зокрема підтримати книжкову інфраструктуру в літній сезон, коли книжкові продажі зазвичай зменшуються.  Додаток також буде пов’язано з сервісом VLB, допомагаючи власникам сертифікатів не лише шукати певні книжки, а й створювати списки книгарень, де діє сертифікат, у своєму регіоні.

Торгова асоціація Börsenverein des deutschen Buchhandels закликає книготорговців реєструватися в додатку та радить їм не лише активно рекламувати свою підтримку програми як у книгарні, так і в соціальних мережах, а й мати асортимент книжок для молоді.

«Іспанія, Італія і Франція вже запустили подібну програму з 2021, 2016 і 2018 відповідно. Цікаво, що у Франції за цією програмою підтримки книжки мають 50% від обороту. У росії аналог KulturPass існує у вигляді Пушкинской карты, яка, судячи з преси, активно використовується. Нам же варто буде боротися з наслідками, а не причинами», — зазначив видавець Антон Мартинов.
Нагадаємо, 2022 року президент України підписав закон, що зобов’язує державу видавати кожній новонародженій дитині й підлітку, що досяг 14 років, сертифіката на купівлю українських книжок. Однак діяти закон почне щонайменше після припинення воєнного стану в Україні.
Джерело: The Bookseller
Чільне фото: Pinterest

Оригінал статті на Suspilne: У червні в Німеччині запрацює ініціатива KulturPass для підтримки книговидання

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Одесі можуть з’явитися вулиці Майка Йогансена і Ґео Шкурупія

В Одесі перейменують топоніми, назви яких пов’язані з колоніальним минулим, зокрема створять мікрорайони «Видатних українських діячів» та «Індустріальний». Про це повідомили на офіційно

Жага справедливості у книжці ​​Олексія Зарецького «Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму»

Олексій Зарецький. Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму – Прометей, 2023 – 432 с.
 
Незабаром у видавництві «Прометей» вийде книжка, присвячена життю і творчості Алли Горсько

У Верховній Раді закликають називати Грузію Сакартвело

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про використання в Україні історичної назви Грузії «Сакартвело». Ознайомитись з документом можна на сайті Верховної Ради.
 
Ініціатори пр

У Києві відкрилась виставка до 225-річчя «Енеїди» Котляревського

У Національному музеї історії України відкрилась виставка «Енеїда 225», присвячена твору Івана Котляревського. Про це повідомляється на сайті Міністерства культури та інформаційної полі

Книжковий Арсенал-2023 оголошує набір волонтерів

XI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» оголошує набір волонтерів. Про це йдеться на сайті події.
 
Волонтери фестивалю отримають можливість приєднатися до команди Мистецького арсе

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"