У Хмельницьку оцифрують 74 тисячі архівних справ
У Хмельницької області почали оцифрування документів державного архіву. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Державної архівної служби України.
Це документи фільтраційних та архівно-слідчих справ, метрики, духовних та навчальних закладів тощо. Загалом у межах проєкту планують зробити сканкопії на 74 000 архівних справ.
Підготовку до оцифрування Держархів розпочав 15 серпня, наразі триває навчання операторів з оцифрування архівних документів.
Оцифрування відбуватиметься за сприяння американської корпорації FamilySearch International. Відібрані оператори-оцифрувальники стали переможцями за результатами співбесіди в компанії-підрядника.
FamilySearch — це міжнародна некомерційна організація, яка має на меті допомогти всім людям дізнатися історію своєї родини.
Перші три державні архіви України відновили співпрацю з FamilySearch на основі угоди у 2020 році. Тоді планували оцифрувати архіви Києва, Миколаївської та Полтавської областей.
.
Нагадаємо, у 2021 році в Харківському Літмузеї оцифрували експонати. Тоді ж Музей книги та друкарства в Острозі оцифрував рукописи за сприяння музейників зі США.
Чільне фото: Укрінформ
Оригінал статті на Suspilne: У Хмельницьку оцифрують 74 тисячі архівних справ
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.