У Харківському Літмузеї почали оцифровувати експонати

У Харківському Літмузеї почали оцифровувати експонати

Працівники фондів Харківського літературного музею системно оцифровують колекцію. Про це вони повідомили на фейсбук-сторінці музею.

Оцифровані версії книжок будуть доступними на сайті музею, у розділі «Колекція». Першою оприлюднили оцифровану книжку Олександра Лейтеса та Миколи Яшека «Десять років української літератури (1917-1927)».

 

«Кілька місяців тому нам написала Віра Степанова з пропозицією щомісячно фінансово підтримувати ЛітМузей для того, щоб його архівами могли користуватися всі, кому це потрібно. Завдяки нашому партнерству, на сайті вже опублікована перша оцифрована книга. Цей процес потребує ресурсів та часу, тому реалізується не так швидко, як би ми хотіли», − підкреслили музейники.

 

Також вони оприлюднили відео процесу оцифрування.



Як зазначено на сайті музей, їхня колекція книжок з автографами  нараховує 4000 експонатів. Це автографи та дарчі написи письменників 1920-1930-их років, представників харківської Спілки письменників України 1940-1990-их років, сучасних українських та закордонних літераторів.

 

Додамо, Музей книги та друкарства в Острозі оцифровує рукописи за сприяння музейників зі США.

 

Крім того, у межах проєкту «Екземпляри ХХ. Літературно-мистецька періодика ХХ століття», Читомо оцифрувало і оприлюднило у вільний доступ 8 літературно-мистецьких журналів.

 

Оригінал статті на Suspilne: У Харківському Літмузеї почали оцифровувати експонати

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Після перерви Держкомтелерадіо анонсує подання на премію ім. Рильського

Державний комітет телебачення і радіомовлення України розпочав прийом заявок на щорічну премію Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського. Про це повідомили на сайті Держкомтел

В Україні планували замах на медійника і здійснювали наклеп у телеграмі

У червні 2025 року експерти Інституту масової інформації зафіксували сім випадків порушення свободи слова в Україні. Про це йдеться у щомісячному моніторингу «Барометр свободи слова».
І

Від атаки рф на столицю пошкоджений склад «Нашого Формату»

Унаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня пошкоджений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат». Про це повідомили на фейсбук-сторінці видав

Тараса Кременя звільнили з посади мовного омбудсмена

Кабінет Міністрів звільнив Тараса Кременя із посади Уповноваженого із захисту державної мови через закінчення строку призначення.  Про це у своєму телеграм-каналі повідомив постійний представник Кабм

На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів Ратушних

Платформа «Меморіал» у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт «Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда». Про це Читомо повідомили представники «Меморіалу».
Спецпроєкт — меморіа

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"