У Харківському Літмузеї почали оцифровувати експонати

У Харківському Літмузеї почали оцифровувати експонати

Працівники фондів Харківського літературного музею системно оцифровують колекцію. Про це вони повідомили на фейсбук-сторінці музею.

Оцифровані версії книжок будуть доступними на сайті музею, у розділі «Колекція». Першою оприлюднили оцифровану книжку Олександра Лейтеса та Миколи Яшека «Десять років української літератури (1917-1927)».

 

«Кілька місяців тому нам написала Віра Степанова з пропозицією щомісячно фінансово підтримувати ЛітМузей для того, щоб його архівами могли користуватися всі, кому це потрібно. Завдяки нашому партнерству, на сайті вже опублікована перша оцифрована книга. Цей процес потребує ресурсів та часу, тому реалізується не так швидко, як би ми хотіли», − підкреслили музейники.

 

Також вони оприлюднили відео процесу оцифрування.Як зазначено на сайті музей, їхня колекція книжок з автографами  нараховує 4000 експонатів. Це автографи та дарчі написи письменників 1920-1930-их років, представників харківської Спілки письменників України 1940-1990-их років, сучасних українських та закордонних літераторів.

 

Додамо, Музей книги та друкарства в Острозі оцифровує рукописи за сприяння музейників зі США.

 

Крім того, у межах проєкту «Екземпляри ХХ. Літературно-мистецька періодика ХХ століття», Читомо оцифрувало і оприлюднило у вільний доступ 8 літературно-мистецьких журналів.

 

Оригінал статті на Suspilne: У Харківському Літмузеї почали оцифровувати експонати

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Український інститут книги проведе «Тиждень поезії»

Український інститут книги з 16 до 24 березня проведе всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії».

Про це повідомила пресслужба Міністерства культури

Окупаційна влада Криму обшукала дім кримськотатарської активістки Лутфіє Зудієвої

22 лютого російські силовики затримали кримськотатарську правозахисницю й активістку «Кримської солідарності» Лутфіє Зудієву, а в її будинку, що в тимчасово окупованому Джанкої, провели

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

У Держкомтелерадіо розповіли, як формують комітети присуджуваних ним премій

Державний комітет телебачення і радіомовлення України розповів, скільки літературних премій організовує і назвав суми винагород переможцям. Про це комітет повідомив у відповідь на інфор

Актуальні збори, до яких закликають долучитися українські діячі культури

Українська літературна спільнота продовжує активно збирати кошти на потреби Збройних сил України. Розповідаємо про актуальні збори:

видавчиня, літературна редакторка, волонтерка Ірина

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"