У Харківському Літмузеї почали оцифровувати експонати

Працівники фондів Харківського літературного музею системно оцифровують колекцію. Про це вони повідомили на фейсбук-сторінці музею.
Оцифровані версії книжок будуть доступними на сайті музею, у розділі «Колекція». Першою оприлюднили оцифровану книжку Олександра Лейтеса та Миколи Яшека «Десять років української літератури (1917-1927)».
«Кілька місяців тому нам написала Віра Степанова з пропозицією щомісячно фінансово підтримувати ЛітМузей для того, щоб його архівами могли користуватися всі, кому це потрібно. Завдяки нашому партнерству, на сайті вже опублікована перша оцифрована книга. Цей процес потребує ресурсів та часу, тому реалізується не так швидко, як би ми хотіли», − підкреслили музейники.
Також вони оприлюднили відео процесу оцифрування.
Як зазначено на сайті музей, їхня колекція книжок з автографами нараховує 4000 експонатів. Це автографи та дарчі написи письменників 1920-1930-их років, представників харківської Спілки письменників України 1940-1990-их років, сучасних українських та закордонних літераторів.
Додамо, Музей книги та друкарства в Острозі оцифровує рукописи за сприяння музейників зі США.
Крім того, у межах проєкту «Екземпляри ХХ. Літературно-мистецька періодика ХХ століття», Читомо оцифрувало і оприлюднило у вільний доступ 8 літературно-мистецьких журналів.
Оригінал статті на Suspilne: У Харківському Літмузеї почали оцифровувати експонати
Блог
Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможцівПремія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав
Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар
2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до
«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.
Про це свідчать результати опитування, фонду «Д
Оселя голосів та історій: в Україні збирають діалектиВолонтери «Проєкт Р.І.Д.» створили платформу «Оселя голосів та історій», де збирають діалекти з усієї України. Про це повідомили на сайті проєкту.
У такий спосіб ініціатори проєкту хочу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.