У Харкові демонтували ще один пам’ятник Островському

У Харкові демонтували ще один пам’ятник Островському

У Харкові демонтували пам’ятник радянському письменнику Миколі Островському. Про це повідомляють Харківські ЗМІ.

Пам’ятник письменнику був розташований на вулиці Чернишевській біля входу до бібліотеки, яка була названа на його честь.

Наприкінці листопада 2022 року невідомі розмалювали червоною фарбою постамент пам’ятника.

 

Микола Островський — один із чільних радянських письменників й зокрема автор роману «Як гартувалася сталь». Він народився на Рівненщині у селі Вілія, а після Жовтневого перевороту приєднався до більшовиків та брав участь у встановленні радянської влади.

 

Загалом у Харкові було три пам’ятники Миколі Островському. Перший стояв біля школи № 94 на проспекті Героїв Харкова, його знесли у лютому 2022 року, другий — біля бібліотеки на Чернишевській. Ще один досі стоїть неподалік від станції метро «Армійська».

 

Раніше повідомлялося, що пам’ятник Миколі Островському також знесли у Вознесенську на Миколаївщині. Ще один планували знести у Києві.

 

Як відомо, Обласний літературно-меморіальний музей Миколи Островського у Шепетівці перейменували на Музей пропаганди ще у 2020-му році.

 

Оригінал статті на Suspilne: У Харкові демонтували ще один пам’ятник Островському

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"