У Харкові демонтували ще один пам’ятник Островському
У Харкові демонтували пам’ятник радянському письменнику Миколі Островському. Про це повідомляють Харківські ЗМІ.
Пам’ятник письменнику був розташований на вулиці Чернишевській біля входу до бібліотеки, яка була названа на його честь.
Наприкінці листопада 2022 року невідомі розмалювали червоною фарбою постамент пам’ятника.
Микола Островський — один із чільних радянських письменників й зокрема автор роману «Як гартувалася сталь». Він народився на Рівненщині у селі Вілія, а після Жовтневого перевороту приєднався до більшовиків та брав участь у встановленні радянської влади.
Загалом у Харкові було три пам’ятники Миколі Островському. Перший стояв біля школи № 94 на проспекті Героїв Харкова, його знесли у лютому 2022 року, другий — біля бібліотеки на Чернишевській. Ще один досі стоїть неподалік від станції метро «Армійська».
Раніше повідомлялося, що пам’ятник Миколі Островському також знесли у Вознесенську на Миколаївщині. Ще один планували знести у Києві.
Як відомо, Обласний літературно-меморіальний музей Миколи Островського у Шепетівці перейменували на Музей пропаганди ще у 2020-му році.
Оригінал статті на Suspilne: У Харкові демонтували ще один пам’ятник Островському
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.