У Франції вперше вручили Гонкурівську премію ув’язнених
У Франції відбулось перше вручення Гонкурівської премії ув’язнених, яку отримала письменниця Сара Жольєн-Фардель за роман Sa Préférée («Його улюблена»). Про це повідомляється на офіційній Facebook-сторінці Гонкурівської премії.
Гонкурівська премія ув’язнених створена 2022 року за підтримки Національного книжкового центру Франції, Французької адміністрації тюрем Міністерства юстиції та Гонкурівської премії. Вона дає можливість майже 500 ув’язненим читати та обговорювати твори сучасної літератури. У склад національного журі у 2022 році увійшли представники 31 пенітенціарного закладу.
Першою лавреаткою Гонкурівської премії ув’язнених стала письменниця Сара Жольєн-Фардель з романом Sa Préférée («Його улюблена»). Книжка оповідає про насильство у родині, здійснюване чоловіком щодо дружини та доньок, про те, як воно ламає долі та спотворює життя.
«Всюди, де розвиваються культура та мова, насилля відступає. – сказав Ерік Дюпон-Моретті, міністр юстиції Франції, відгукуючись про нову премію. – Час у в’язниці має бути періодом не лише покарання, а й трансформації».
Нагадаємо, письменниця Брижіт Жіро стала лавреаткою Гонкурівської премії 2022 року.
Чільне фото: The New York Times
Оригінал статті на Suspilne: У Франції вперше вручили Гонкурівську премію ув’язнених
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.