У Франції вперше видали листування Екзюпері з дружиною Консуело

У Франції вперше опублікували любовні листи письменника Антуана де Сент-Екзюпері та його дружини Консуело Сунцин, яка стала прототипом Троянди. Багато років їх не могли видати через конфлікт між спадкоємцями. Про це повідомляє The Guardian.

 

Листування вийшло друком у видавництві Gallimard.

 

«Колись кохання надихнуло письменника на написання найвизначнішого зі своїх творів. Тепер читачі зможуть ближче дізнатися про ту, що так сильно вплинула на його життя», — йдеться у матеріалі.

 

До книжки потрапили понад 160 листів і телеграм, десятки ескізів, фотографій та пам’ятних нотаток.

Як підкреслює The Guardian, шлюб між похмурим, доброзичливим авантюристом, французьким аристократом та гострою на язик художницею з Латинської Америки був дуже бурхливим.

 

«Консуело, дорога моя, ти не розумієш, як сильно ти змушуєш мене страждати», — писав він якось.

 

«Я плачу від емоцій, так боюся бути вигнаною з вашого серця», — відповідала вона.

 

Вони безліч разів розривали стосунки та сходилися знову.

 

Як каже біограф Ален Вірконделе, Консуело мала бурхливий темперамент та була дуже депресивною. Її численні зради були не ознакою легковажності, а неможливістю впоратися з власними емоційними проблемами.

 

Проте, як свідчить один з останніх листів Екзюпері, він пробачив їй все.

 

«Консуело, від усього серця дякую за те, що ти моя дружина. Якщо мене вб’ють, мені буде кого чекати, щоб бути разом у вічності», — писав він.

 

Сент-Екзюпері зник під час розвідувального рейсу на Корсику у липні 1944 року. Жодних доказів авіакатастрофи не було, поки 1998 року місцевий рибалка не витягнув з річки срібний браслет з іменами письменника та його дружини, який той носив до останньої хвилини. Рештки літака знайшли 2000 року.

 

«Маленький принц» — легендарна казка-притча французького авіатора, поета та героя війни Антуана де Сент-Екзюпері, яку вперше опублікували 1943 року. Відтоді цей твір переклали 450 разів та продали понад 200 мільйонів офіційних примірників у всьому світі.

 

Значна частина історії пов’язана з таємничою Трояндою — делікатною та вимогливою.

 

Реальною Трояндою в житті Сент-Екзюпері була Консуело Сунцин, художниця із Сальвадору, яка вийшла заміж за письменника 1930 року. Це зрозуміло після прочитання найпершого листа, який Сент-Екзюпері написав тоді ще майбутній дружині:

 

«Був маленький хлопчик, який знайшов скарб. Але скарб був занадто гарним для дитини, чиї очі не знали, як його зрозуміти, а руки не знали, як його тримати. Тож дитина засмутилася».

 

Нагадаємо, у Франції до 150-річчя культового письменника Марселя Пруста вийдуть друком раніше неопубліковані рукописи автора під назвою «Сімдесят п’ять сторінок».

 

Як повідомлялося, неопублікована збірка текстів про Середзем’я Дж. Р.Р. Толкіна вийде друком у 2021-му році.

 

Чільна: franceculture.fr

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У підручнику з української мови 2024 року надрукували мапу України без Криму — Оновлено

У підручнику з української мови для 7 класу авторства філологині Анастасії Онатій й історика Тараса Ткачука надрукували стокову піктограму у формі мапи України без тимчасово окупованого

На Волині знайшли трафарети часів ОУН і УПА для агітаційних графіті

У селі Ощів Горохівської територіальної громади розкопали металеві таблички, які ймовірно належали повстанцям Горохівської округи ОУН і УПА й використовувалися від 1943 року. Про це пов

Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війни

У Львові американський історик Тімоті Снайдер і український письменник й військовослужбовець Сергій Жадан відкрили нову культурно-дослідницьку інституцію «INDEX» — «Institute for Docume

У музеї LUM в Перу з’явився аудіогід українською

У музеї LUM у Перу, який присвячений громадянському конфлікту 1980–2000 років між повстанськими комуністичними рухами та урядом, з’явився аудіогід українською – перший в іспаномовній Америці.
Як передає

«Жадан і Собаки» випустять благодійний мерч в пам’ять про юну художницю

Гурт «Жадан і Собаки» випустить серію благодійного мерчу з малюнками загиблої від російського ракетного обстрілу харківської художниці Вероніки Кожушко в пам’ять про мисткиню і її творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"