У Франції вийшла збірка розмов з українським філософом про вплив війни на Європу

У Франції вийшла збірка розмов з українським філософом про вплив війни на Європу

У французькому видавництві Talent Editions вийшла друком книжка “Quand l’Ukraine se lève. La naissance d’une nouvelle Europe” («Україна випростала нас. Народження нової Європи») Констянтина Сігова і Лаури Мендевіль. Про це повідомили на сайті видавництва.

Видання складається з шести телефонних розмов між Костянтином Сіговим, філософом і головним редактором видавництва «Дух і літера» та старшою репортеркою газети “Le Figaro” Лор Мандевіль.

 

«Захід довго намагався внести Україну на свої ментальні карти. Одержимі нашими відносинами з Росією, ми були схильні переступати через них, щоб дивитися на світ через окуляри Москви, особливо в Парижі та Берліні! Тому ми з подивом спостерігаємо, як ця слов’янська нація повстає проти неототалітарного путінського урагану, який обрушився на неї й тепер відкрито загрожує Європі. Звідки цей черчиллівський опір українців? Чому вони обрали свободу “homo dignus”, а путінська Росія знову впала в парадигму злочинної та свавільної держави? Ці теми, разом з аналізом російського урагану та запізнілої, але вирішальної мобілізації Заходу, є центральною темою книжкової розмови між Костянтином Сіговим і Лор Мандевіль», — зазначають в анотації видання.

 

Телефонні розмови тривали протягом шести місяців, вони розпочалися після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

 

«Буквальна назва видання французькою “Коли воскресне Україна”. Я переклав її як “Україна випростала нас”, бо це ключове слово для Василя Стуса, на важливості цього “випростовування” наголошувала Михайлина Коцюбинська», — розповів Костянтин Сігов, філософ і громадський діяч, головний редактор видавництва «Дух і літера» у коментарі Громадському радіо.

 

На обкладинці книжки — світлина Дмитра Козацького, захисника «Азовсталі», голови пресслужби полку «Азов».

 

 

Як зазначив Констянтин Сігов, ключовими постатями сьогоднішньої історії є українські бійці, волонтери, усе громадянське суспільство. «Однак і для викладачів університетів, інтелектуалів відведена власна роль. Маємо напряму, англійською, французькою, німецькою, японською, тайванською та всіма можливими мовами розповідати світові за що стоїть Україна та які джерела сили українського опору, які сягають не лише 2013-2014 років, але XIX-XX століть», — наголосив він.

 

«Я брала ці інтерв’ю з Парижа, ще одного оманливо спокійного фронту гібридної війни, яку Путін веде за кількома ознаками: в Україні проти українського народу, в Росії проти власного народу та на Заході, де розгортається шалена пропагандистська битва, щоб переконати європейців змусити Україну погодитися на ампутацію її території в обмін на хиткий мир», — зазначила Лор Мандевіль в анотації до книжки.

 

Придбати книжку можна за посиланням. Її вартість у паперовому варіанті — €19 (760 грн), в електронному — €12 (480 грн).

 

Нагадаємо, у французькому видавництві Editions Stock вийшла друком збірка текстів українських письменників про різні міста і регіони країни Hommage à l’Ukraine.

 

 

Зображення: Talent Editions, video.lefigaro.fr

Оригінал статті на Suspilne: У Франції вийшла збірка розмов з українським філософом про вплив війни на Європу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"