У Франції видали невідомі рукописи Марселя Пруста

У Франції видали невідомі рукописи Марселя Пруста

У Франції видали неопубліковані досі рукописи Марселя Пруста під назвою “Сімдесят п’ять сторінок”. Книга, яка розкриває нові деталі про цикл “У пошуках утраченого часу”.

Як повідомляє “Читомо” з посиланням на видавництво Gallimard, де вийшла ця книга, тривалий час про існування “Сімдесяти п’яти сторінок” достеменно нічого не було відомо.

1954 року редактор Бернар де Фаллуа згадував невідомі рукописи 1908-1909 років в передмові до книжки “Проти Сент-Бева”. А у 2008 році, після смерті де Фаллуа, з’ясувалося, що весь цей час вони зберігалися у нього. З якихось причин він не передав ці матеріали в Національну бібліотеку Франції разом з іншими документами Пруста.

За словами видавничого дому, рукописи є “найбільш ранньою версією” роману “У пошуках утраченого часу”.

“Ключі для читання, які залишив там письменник, дозволяють отримати доступ до первісного шифру Пруста”, — відзначили в Gallimard.

Редактором книги стала родичка Пруста і співробітниця Національного центру наукових досліджень Наталі Моріак. Автором передмови до видання виступив біограф письменника і професор Сорбонни Жан-Ів Тадьє.

Що відомо

  • Марсель Пруст — французький письменник, есеїст та критик, що здобув світове визнання як автор роману-епопеї “У пошуках утраченого часу”, одного з найвизначніших літературних творів ХХ століття.
  • Українською мовою роман переклав Анатоль Перепадя. Його вперше опублікували у видавництві “Юніверс” з 1997 по 2002 рік.

Оригінал статті на Читомо: У Франції видали невідомі рукописи Марселя Пруста

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн−2024» оголосив переможців

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» визначив переможців дев’ятого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2024». Про це Читомо повідомили організатори конкурсу.
Редакція Читомо зібра

Автор коміксу «Араб майбутнього» прокоментував падіння режиму Ассада у Сирії

Французький автор комісів, ілюстратор та режисер сирійського походження Ріад Саттуф підтримує сирійців у боротьбі проти авторитарного режиму Башара Аль-Асада. Про це він заявив у радіое

Авдіокнижка «The Ukraine» Чапая здобула нагороду товариства голосу США

Авдіокнижка «The Ukraine» стала книжкою року у категорії «Видатний наратив — антологія оповідань» за версією американського товариства мистецтва та науки голосу SOVAS. Про це повідомив український письме

Словник Merriam-Webster обрав слово 2024 року

Словник Merriam-Webster визначив слово «polarization» («поляризація») як головне слово 2024 року. Про це повідомили на сайті словника.
Merriam-Webster визначає «поляризацію» як «розділ

В Україні випустили альбом за поезією Павла Тичини

Музичний колектив DakhTrio випустив альбом «Тичина: Феномен доби», який базується на поезії українського модерніста Павла Тичини. Про це гурт повідомив Читомо.
Альбом є другою частиною

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"