У Франції видали невідомі рукописи Марселя Пруста
У Франції видали неопубліковані досі рукописи Марселя Пруста під назвою “Сімдесят п’ять сторінок”. Книга, яка розкриває нові деталі про цикл “У пошуках утраченого часу”.
Як повідомляє “Читомо” з посиланням на видавництво Gallimard, де вийшла ця книга, тривалий час про існування “Сімдесяти п’яти сторінок” достеменно нічого не було відомо.
1954 року редактор Бернар де Фаллуа згадував невідомі рукописи 1908-1909 років в передмові до книжки “Проти Сент-Бева”. А у 2008 році, після смерті де Фаллуа, з’ясувалося, що весь цей час вони зберігалися у нього. З якихось причин він не передав ці матеріали в Національну бібліотеку Франції разом з іншими документами Пруста.
За словами видавничого дому, рукописи є “найбільш ранньою версією” роману “У пошуках утраченого часу”.
“Ключі для читання, які залишив там письменник, дозволяють отримати доступ до первісного шифру Пруста”, — відзначили в Gallimard.
Редактором книги стала родичка Пруста і співробітниця Національного центру наукових досліджень Наталі Моріак. Автором передмови до видання виступив біограф письменника і професор Сорбонни Жан-Ів Тадьє.
Що відомо
- Марсель Пруст — французький письменник, есеїст та критик, що здобув світове визнання як автор роману-епопеї “У пошуках утраченого часу”, одного з найвизначніших літературних творів ХХ століття.
- Українською мовою роман переклав Анатоль Перепадя. Його вперше опублікували у видавництві “Юніверс” з 1997 по 2002 рік.
Оригінал статті на Читомо: У Франції видали невідомі рукописи Марселя Пруста
Блог
Конкурс «Найкращий книжковий дизайн−2024» оголосив переможцівМіжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» визначив переможців дев’ятого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2024». Про це Читомо повідомили організатори конкурсу.
Редакція Читомо зібра
Французький автор комісів, ілюстратор та режисер сирійського походження Ріад Саттуф підтримує сирійців у боротьбі проти авторитарного режиму Башара Аль-Асада. Про це він заявив у радіое
Авдіокнижка «The Ukraine» Чапая здобула нагороду товариства голосу СШААвдіокнижка «The Ukraine» стала книжкою року у категорії «Видатний наратив — антологія оповідань» за версією американського товариства мистецтва та науки голосу SOVAS. Про це повідомив український письме
Словник Merriam-Webster обрав слово 2024 рокуСловник Merriam-Webster визначив слово «polarization» («поляризація») як головне слово 2024 року. Про це повідомили на сайті словника.
Merriam-Webster визначає «поляризацію» як «розділ
Музичний колектив DakhTrio випустив альбом «Тичина: Феномен доби», який базується на поезії українського модерніста Павла Тичини. Про це гурт повідомив Читомо.
Альбом є другою частиною
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.