У Франції видадуть поетичну збірку «У серці дому» Елли Євтушенко

У Франції видадуть поетичну збірку «У серці дому» Елли Євтушенко

У Франції вийде друком збірка “Au cœur de la maison” («У серці дому») української поетки Елли Євтушенко. Про це вона повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

Збірка вийде у видавництві “Editions Bruno Doucey” (Видавництво Брюно Дусе). Видання двомовне: вірші подані як французькою, так і українською. До збірки увійшли переважно невидана поезія поетки.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Елла Євтушенко розповіла, що ідея видати збірку належала видавцеві Брюно Дусе, який після успішного проєкту антології української поезії вирішив продовжувати тему українських авторів. 

 

«Я вже давно досліджую у своїй поетичній творчості тему дому, обжитих/нових місць, а також дому як метафори. До того ж війна додала актуальності цій темі — багато українців втратили свій дім, а це не просто фізичне житло — це місце сили, спогадів, де має бути безпечно й спокійно», — розповіла поетка про назву збірки.

 

 

До видання також увійшли сім текстів Михайля Довженка. Видавництво “Editions Bruno Doucey” має на меті промотувати українську літературу загалом, тому воно логічно виділило кілька сторінок збірки класичному, але маловідомому у Франції українському поету.

 

«Вибір саме Семенка продиктований багатьма причинами: по-перше, його вірші є в нашій антології, а отже, принаймні деяким читачам у Франції він уже знайомий; по-друге, пан Дусе планує видавати окрему збірку Семенка, тож це корисно з точки зору промоції. Далі, Семенко — представник абсолютно невідомого за кордоном покоління українських митців, що видається несправедливим з огляду на впливовість цього покоління на сучасну культуру. Це зайвий привід поговорити про репресії українців у Союзі, про злочини росіян проти української культури. Водночас Семенко — футурист, авангардист, близький за духом французькій культурі того ж періоду, а отже, його творчість демонструє європейськість української культури», — повідомила Євтушенко.

 

За словами Елли, разом із видавцем вона планує серію заходів у травні-червні в різних містах Франції в межах фестивалів або окремих презентацій. «Дуже сподіваюся, що пізніше збірку вдасться презентувати і в Україні, можливо, вже в осінній “сезон”», — зазначила вона.

 

Книжка вийде друком 26 травня 2023 року. Її вартість — 15 євро.

 

Як повідомлялося, 2022 року у Франції вийшла друком двомовна антологія української поезії.

 

 

Зображення: editions-brunodoucey.com

Оригінал статті на Suspilne: У Франції видадуть поетичну збірку «У серці дому» Елли Євтушенко

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У метро Києва встановили назву станції «Площа українських героїв»

У Києві встановили літери на перейменованій станцій метро «Площа Українських Героїв». Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль. 
Відлиті у повнорозмірні

Чародійницькі ліки для читачів

10 квітня ошатна бібліотека селища Слобожанське Дніпропетровської області приймала довгоочікуваних гостей – митців Еліну Заржицьку та Олену Швець-Васіну.

На зустрічі були присутні вчителі Слобожанськ

Карандєєв у Херсоні оглянув театр, музей і бібліотеки

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час робочої поїздки в Херсон оглянув обласний театр, музей і бібліотеки.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінф

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

Поет і військовий Дмитро Лазуткін став речником Міноборони

Військовослужбовець, поет, лавреат Шевченківської премії 2024 року Дмитро Лазуткін став речником Міністерства оборони України. Про це повідомили в етері телемаратону, відрекомендувавши

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"