У Франкфурті Жижек звинуватив Ізраїль у відмові визнати свої наміри. Дехто покинув зал

У Франкфурті Жижек звинуватив Ізраїль у відмові визнати свої наміри. Дехто покинув зал

Під час церемонії відкриття 75-го Франкфуртського книжкового ярмарку словенський філософ Славой Жижек, спікер від Словенії — країни-почесної гості ярмарку виступив із промовою. У ній Жижек заявив, що тероризм проти Ізраїлю суперечить цінностям Франкфуртського книжкового ярмарку, однак те, що відбувається на Західному березі річки Йордан — це трагедія.

Жижек сказав, що засуджує атаку ХАМАС поблизу кордону та визнає право Ізраїлю захищатися, однак його бентежить, що хто-небудь коли аналізує передісторію цієї ситуації, виникає думка, що ця людина підтримує ХАМАС.

 

За його словами, німецька газета Spiegel опублікувала заголовок «Wer Antisemit ist bestimmt der Jude und nicht der potenzielle Antisemit» — про те, хто є антисемітом, стверджує єврей, а не потенційний антисеміт. «Жертва повинна вирішити, хто є жертвою, але це не працює так для палестинців. Ми повинні включити в обговорення 2 мільйони палестинців. Крім того, аналізуючи передісторію, я не маю на увазі іншу дурість говорити, що ворог — це той, чия історія не почута», — переконаний Жижек.

 

За словами Жижека, лідер ХАМАС, який живе в п’ятизірковому готелі в Дубаї, сказав у день нападу: «Ми маємо сказати вам одне: забирайтеся з нашої землі. Геть з наших очей, ця земля наша. Єрусалим наш, усе тут наше, немає місця й безпеки для вас».  Ці слова зрозумілі й огидні, але й ізраїльський уряд також не сказав щось подібне у цивілізований спосіб. «Палестинці — це проблема, держава Ізраїль не дає їм надії, окреслюючи роль у державі, в якій вони живуть. Попри полеміку про те, хто більше терорист, маса палестинських арабів піддається щоденним переслідуванням з боку поселенців та ізраїльтян», — вважає Жижек.

 

Він зазначив, що перше покоління ізраїльських лідерів визнавало, що їхні претензії не можуть бути засновані на універсальній справедливості. Наскільки ми далекі сьогодні від комплексу, коли ми говорили про дві державні рішення і коли прихильники Ізраїлю тиснуть на це. Жижек стверджує, що ізраїльський міністр національної безпеки, який повинен охороняти верховенство права, є крайнім правим, а також расистом.

 

«Ізраїль на шляху до того, щоб стати диктатором. Ізраїль був розколотий між націоналістами-фундаменталістами, які намагалися скасувати законну державну владу та громадянське суспільство. Завжди трагічно, коли розкол долається проти зовнішнього ворога. Тож перше, що потрібно зробити, це чітко усвідомити величезний відчай і розгубленість, які можуть породжувати акти зла. Не буде миру на Близькому Сході без розв’язання палестинського питання», — переконаний Жижек.

 

Він наголосив, що неможливо воювати за обидві сторони одночасно. За словами Жижека, існує явище антисемітського сіонізму, і воно несправедливе щодо палестинців. «Ви знаєте, чому європейські праві люблять підтримувати Ізраїль», — додав він.

 

Жижек переконаний, що перенесення церемонії нагородження палестинської авторки Аданії Шиблі — жахливе рішення.

Те, що зробив ХАМАС — жорстоке вбивство, якому не має виправдань. «Обставини, які я описав, ніяк не відносяться до цього. Вони просто змушують нас побачити передісторію, з якої можуть виникнути виправдання. Якщо ми ігноруємо це, якщо ми ігноруємо те, що зараз відбувається на Західному березі, то ми не зможемо зрозуміти ситуацію. Я повністю визнаю право держави Ізраїль на існування, і абсолютно критично ставлюся до палестинської влади. Я не возвеличую палестинців, я просто кажу про ситуацію на Західному березі. Це трагедія», — підсумував він.

 

Як повідомлялося, Франкфуртський книжковий ярмарок у 2023 році відбувається з 18 по 22 жовтня.

 

 

Чільне фото: Antonio Olmos/The Observer

Оригінал статті на Suspilne: У Франкфурті Жижек звинуватив Ізраїль у відмові визнати свої наміри. Дехто покинув зал

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"