У Флориді заборонили дитячу книжку про пінгвінів

У Флориді заборонили дитячу книжку про пінгвінів

Автори дитячої книжки про сім’ю пінгвінів And Tango Makes Three Пітер Парнелл і Джастін Річардсон подали до суду на шкільний округ Флориди та управління освіти штату, заявивши, що обмеження доступу до книжки в шкільних бібліотеках одного зі статів США неконституційне.

 

У позові стверджується, що книжка стала мішенню з ідеологічних міркувань в результаті нового законодавства. Закон штату забороняє навчання щодо гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації. Намагаючись дотримуватися статуту, шкільний округ округу Лейк обмежив доступ до 40 видань, переважна більшість із яких – книжки, які стосуються питань і тем ЛГБТК.

 

Позов авторів книжки з картинками And Tango Makes Three має на меті знову зробити її доступною та визнати закон неконституційним.

 

«Нашу книжку заборонили, тому що у ній двоє татів», — сказав Джастін Річардсон, один з авторів видання.

 

Книжка заснована на реальній історії про пару самців пінгвінів у зоопарку Центрального парку, Роя та Сайло, які висиділи та вилупили пташеня. Доглядачі зоопарку назвали пташеня Танго. Автори книжки — Парнелл, письменник, і Річардсон, психіатр — написали історію після того, як прочитали про реальних Роя та Сайло в статті New York Times.

 

Книжка з малюнками призначена для дітей віком від 4 до 8 років. Її також заборонили або обмежили в багатьох штатах Сполучених Штатів після того, як батьки та громадськість заперечували проти зображення в книжці сім’ї з одностатевими батьками.

 

У позові, поданому до Окружного суду США для Середнього округу Флориди, стверджується, що шкільний округ Лейк-Каунті «не послався на законні педагогічні причини для свого рішення». Далі в позові стверджувалося, що «книжка фактично достовірна, не вульгарна і не непристойна; вона обмежена з нелегітимних, вузькопартійних і політичних причин».

 

Нагадаємо, раніше у школах штату Юта в США заборонили Біблію за «вульгарність і насильство».

 

 

Джерело: The New York Times

Оригінал статті на Suspilne: У Флориді заборонили дитячу книжку про пінгвінів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"