У Флориді заборонили дитячу книжку про пінгвінів

У Флориді заборонили дитячу книжку про пінгвінів

Автори дитячої книжки про сім’ю пінгвінів And Tango Makes Three Пітер Парнелл і Джастін Річардсон подали до суду на шкільний округ Флориди та управління освіти штату, заявивши, що обмеження доступу до книжки в шкільних бібліотеках одного зі статів США неконституційне.

 

У позові стверджується, що книжка стала мішенню з ідеологічних міркувань в результаті нового законодавства. Закон штату забороняє навчання щодо гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації. Намагаючись дотримуватися статуту, шкільний округ округу Лейк обмежив доступ до 40 видань, переважна більшість із яких – книжки, які стосуються питань і тем ЛГБТК.

 

Позов авторів книжки з картинками And Tango Makes Three має на меті знову зробити її доступною та визнати закон неконституційним.

 

«Нашу книжку заборонили, тому що у ній двоє татів», — сказав Джастін Річардсон, один з авторів видання.

 

Книжка заснована на реальній історії про пару самців пінгвінів у зоопарку Центрального парку, Роя та Сайло, які висиділи та вилупили пташеня. Доглядачі зоопарку назвали пташеня Танго. Автори книжки — Парнелл, письменник, і Річардсон, психіатр — написали історію після того, як прочитали про реальних Роя та Сайло в статті New York Times.

 

Книжка з малюнками призначена для дітей віком від 4 до 8 років. Її також заборонили або обмежили в багатьох штатах Сполучених Штатів після того, як батьки та громадськість заперечували проти зображення в книжці сім’ї з одностатевими батьками.

 

У позові, поданому до Окружного суду США для Середнього округу Флориди, стверджується, що шкільний округ Лейк-Каунті «не послався на законні педагогічні причини для свого рішення». Далі в позові стверджувалося, що «книжка фактично достовірна, не вульгарна і не непристойна; вона обмежена з нелегітимних, вузькопартійних і політичних причин».

 

Нагадаємо, раніше у школах штату Юта в США заборонили Біблію за «вульгарність і насильство».

 

 

Джерело: The New York Times

Оригінал статті на Suspilne: У Флориді заборонили дитячу книжку про пінгвінів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"