У Туреччині стартували Дні української літератури та кіно

У Туреччині стартували Дні української літератури та кіно

У Туреччині розпочалися Дні української літератури та кіно, події яких відбудуться в Стамбулі, Анкарі та Ізмірі.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило Генеральне консульство України в Стамбулі.

“У самому центрі Стамбула ми говорили про війну, про українську літературу і кіно в умовах війни, а також про українських митців, які продовжують працювати і творити заради спільної мети”, — йдеться в повідомленні.

Розпочався захід хвилиною мовчання. Всі присутні вшанувати памʼять письменників, чиї життя забрала Росія.

«Сьогодні Україна невпинно продовжує боротись і відстоювати свої національні інтереси. А Росія продовжує вбивати наших митців, письменників, перекладачів, редакторів так само, як радянська влада страчувала наших діячів культури» — наголосив в своєму виступі генконсул Роман Недільський. У Стамбулі відбулися публічні дискусії, читання творів, сесія питань відповідей за участі відомих українських письменника і волонтера Андрія Любки та режисерки й письменниці Ірини Цілик. Також відбувся показ документального фільму «Земля блакитна, ніби апельсин», режисерки Ірини Цілик, що розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу.

Фото: Генеральне консульство України в Стамбулі / facebook

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Туреччині стартували Дні української літератури та кіно

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"