У Техасі заборонили графічну адаптацію «Щоденника Анни Франк»

У Техасі заборонили графічну адаптацію «Щоденника Анни Франк»

З бібліотек шкільного округу поблизу Форт-Ворт у Техасі зобов’язали вилучити 41 твір світової літератури, зокрема графічну адаптацію «Щоденника Анни Франк» та Біблію. Про це шкільний округ повідомив у листі The Washington Post.

Келлерський незалежний шкільний округ за кілька днів до початку навчального року оголосив про останню перевірку десятків творів, вивчення яких було оскаржене в попередньому навчальному році. Хоча конфлікт вже вирішив книжковий комітет, що складався з батьків, бібліотекарів, адміністраторів і вчителів, політика, ухвалена новою шкільною радою, спричинила виключення 41 твору з програми.

 

Під заборону також потрапив роман «Найясніші очі» лауреатки Нобелівської премії з літератури 1993 року Тоні Моррісон.

 

Шкільне правління посилалося на занепокоєння батьків щодо вмісту для дорослих. Голова ради Чарльз Рендклев зазначив, що перевірка необхідна «для захисту дітей від сексуального контенту». Один із батьків також висловився проти «будь-яких варіацій» Біблії в школах.

 

У відповідь на виключення з програми адаптації щоденника Анни Франк авторства Арі Фолман і Девід Полонскі Єврейська федерація округу Форт-Ворт і Таррант, Єврейська федерація Великого Далласа та її Рада зі зв’язків з єврейською громадою у спільній заяві висловили розчарування цим рішенням і закликали шкільний округ «повернути книжку на полиці».

 

«Украй важливо, щоб ми навчали наших дітей про Голокост. У часи зростання антисемітизму ми повинні бути особливо пильними, щоб нічого подібного до Голокосту ніколи не повторилося», — ідеться в заяві.

 

 

Представник шкільного округу повідомив, що «книжки будуть повернуті до бібліотек, як тільки буде підтверджено, що вони відповідають новій політиці округу».

 

Згідно зі звітом PEN America, за дев’ять місяців з 1 липня 2021 року по 31 березня 2022 року У США зафіксували 1586 випадків заборони окремих книжок. 713 заборон припадає на Техас.

 

Нагадаємо, книжку про ймовірного зрадника родини Франк опублікували у січні 2022 року, однак видавництво попросило вибачення за неї та заявило, що припиняє друк, допоки не проведе додаткову роботу із перевірки тверджень. Згодом її розповсюдження цілковито припинили.

 

 

Джерело: The Washington Post

 

Зображення: Видавництво

Оригінал статті на Suspilne: У Техасі заборонили графічну адаптацію «Щоденника Анни Франк»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"