У Тернополі презентували книжку про польського письменника Генрика Сенкевича

У Тернополі презентували книжку про польського письменника Генрика Сенкевича

У Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці презентували книжку «Три служби Генрика Сенкевича», авторами якої є письменник, журналіст та літературознавець Сергій Синюк та його син Андрій. Про це «Суспільному» розповіла провідна бібліотекарка книгозбірні Ольга Демкович.

За її словами, над книжкою автор працював разом із сином Андрієм Синюком – студентом Київського національного педагогічного університету імені Драгоманова чотири роки.

Матеріал для твору Сергій Синюк збирав у бібліотеках Польщі та України. Автор каже, перед тим, як узятися за написання, прочитав усі книжки Генрика Сенкевича, зокрема, в оригіналі.

«Три служби Генрика Сенкевича» — це літературний портрет, або белетризована біографія. Це український погляд на творчість Генрика Сенкевича, який став королем польського історичного роману. І це перша біографія відомого польського письменника українською мовою», – розповів Сергій Синюк.

Автор каже, тираж книжки – 1 000 примірників. Видання присвячене 175-річчю від дня народження класика польської літератури Генрика Сенкевича, автора історичної трилогії: «Вогнем і мечем», «Потоп» і «Пан Володийовський», історичного роману «Хрестоносці», лауреата Нобелівської премії з літератури 1905 року.

Сергій Синюк – автор п’яти романів: «Дорога до джерела», «Кладка над прірвою», «Де скарб твій», «Обруч», «Падь». Він також автор поетичних збірок, повістей та посібників.

Ростислав Фук
Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Тернополі презентували книжку про польського письменника Генрика Сенкевича

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"