У США припиняють розсповсюдження бестселера Еліс Сіболд через рішення суду

У США припиняють розсповсюдження бестселера Еліс Сіболд через рішення суду

Мемуари американської письменниці Еліс Сіболд не розповсюджуватимуть після того, як чоловіка, засудженого за її зґвалтування, виправдали.

Американська письменниця Еліс Сіболд вибачилась перед чоловіком, якого помилково визнали винним у зґвалтуванні. Злочин проти неї вчинено у 1982 році. Ентоні Бродвотера несправедливо засудили за зґвалтування і він провів у в’язниці 16 років, потрапив у перелік злочинців, засуджених за злочини сексуального характеру. Минулого тижня його виправдали після того, як повторний розгляд справи виявив серйозні недоліки в його арешті та суді. Еліс Сіболд у своєму блозі зізналась, що шкодує про своє тодішнє рішення:

 

«Моєю метою у 1982 році була справедливість, а не увічнення несправедливості. І точно не для того, щоб назавжди і непоправно змінити життя молодої людини тим самим злочином, який змінив моє.

 

Я вдячна, що містера Бродуотера нарешті виправдали, але факт залишається фактом: 40 років тому він став ще одним молодим темношкірим чоловіком, якого жорстоко покарала наша хибна система права. Я завжди буду шкодувати про те, що з ним зробили».

 

Згодом, у 1999 році вийшла книжка Еліс Сіболд «Щаслива», в якій ідеться про її зґвалтування. Видавництво Scribner заявило що книжку наразі не розповсюджуватимуть, а з авторкою обговорюватимуть перегляд змісту «Щасливої». Про це йдеться у Twitter холдингу Simon & Schuster

 

«Після недавнього виправдання Ентоні Бродвотера та за консультацією з авторкою, Scribner and Simon & Schuster припиняють розповсюдження… в той час як Сіболд і Скрібнер разом обмірковують, як можна було б переглянути твір», — заявив видавець.

 

У книжці Сіболд розповідає, як її зґвалтували та побили у віці 18 років у тунелі біля її університетського містечка. Вона пише про те, як через кілька місяців побачила на вулиці чорношкірого чоловіка, якого вважала нападником. «Щаслива» стала першим твором авторки і розійшлася мільйонним накладом. Справу переглянули після того, як виконавчий продюсер екранізації «Щасливої» Тімоті Муччіанте помітив розбіжності в описі суду та найняв приватного детектива. Адаптацію книжки на Netflix скасували також.

 

Нагадаємо, протягом 2018-го року четверо великих американських видавців відмовили відомому режисеру Вуді Аллену в публікації рукопису його мемуарів через контроверсійність постаті автора. Їх опублікували у 2020 році.

Оригінал статті на Suspilne: У США припиняють розсповсюдження бестселера Еліс Сіболд через рішення суду

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"