У США книжку про ОУН та УПА додали у список «найкращих історичних матеріалів»
Американська асоціація бібліотек визнала англомовну книжку Володимира В’ятровича і Любомира Луцюка «Ворожі архіви: радянські протиповстанські операції та український націоналістичний рух» (Enemy Archives: Soviet Counterinsurgency Operations and the Ukrainian Nationalist Movement) одним з «найкращих історичних матеріалів, опублікованих у 2022 та 2023 роках». Про це повідомляється на сайті Американської асоціації бібліотек.
Це збірка перекладених архівних документів про маловідомі сторінки українсько-російських відносин. Книжку видало університетське видавництво у Канаді McGill-Queen’s University Press.
Автори книжки:
- український історик, ексголова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович;
- дослідник історії Другої світової війни й українського визвольного руху, канадський історик, географ Любомир Луцюк.
Перекладачка: журналістка, редакторка та дослідниця Марта Дарія Олійник.
«Коли я працював у Сполучених Штатах Америки в Гарварді, то побачив як мало первинних джерел з історії Української повстанської армії, Організації українських націоналістів, доступні для західних вчених, як мало вони використовуються. Це — найважливіші документи структур підпілля, а з іншого боку — найголовніші документи радянської каральної системи про боротьбу з повстанським рухом», — зазначив український історик і співавтор книжки «Ворожі архіви» Володимир В’ятрович.
Співавтор книжки «Ворожі архіви» Володимир В’ятрович
Автори книжки зібрали 161 документ з архіву Служби безпеки України: документи УПА та ОУН, конфісковані радянськими спецслужбами, і документи НКВД-КҐБ, де йдеться про боротьбу з українськими повстанцями. Світлини взяті з архівів СБУ та Центру досліджень визвольного руху. Частина з них вже доступна онлайн на сайті Електронного архіву Українського визвольного руху.
Американська асоціація бібліотек рекомендує цю книжку для наукових бібліотек.
«Оскільки більшість листів перекладено англійською мовою вперше, це видання є цінним джерелом для дослідників, що вивчають історію відносин між Радянським Союзом та Україною», — йдеться на сайті Асоціації.
З цього приводу висловилася Оксана Забужко на своїй фейсбук-сторінці: «Тепер це видання ввійде в обов’язковий для фахівців канон — адже досі ці документи були недоступні міжнародним дослідникам, і Кремлеві, по суті, було так само легко продавати Заходу небилиці про ОУН, УПА та “українських нацистів”, як і за Сталіна чи Хрущова. А тепер, із публікацією й визнанням “Enemy Archives”, Кремль зазнав серйозної інформаційної поразки», — вважає українська письменниця.
Співавтор книжки «Ворожі архіви» Любомир Луцюк
Придбати книжку можна на сайті видавництва McGill-Queen’s University Press і на Amazon.
Як повідомлялося, відома праця історика Володимира В’ятровича «Друга польсько-українська війна. 1942 – 1947» вийшла друком англійською мовою у видавництві в Торонто.
Оригінал статті на Suspilne: У США книжку про ОУН та УПА додали у список «найкращих історичних матеріалів»
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.