У США заявляють про цензуру щодо книжок у школах

У США заявляють про цензуру щодо книжок у школах

Національна коаліція проти цензури (National coalition against censorship) виступила проти політично вмотивованих обмежень доступу до книжок і щодо читання у школах. Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті організації.

Автори документа констатують, що по всій країні організовують політичні акції щодо книжок у школах, що «загрожує освіті американських дітей». Правозахисникам відомо про погрози бібліотекарям, членам шкільних рад (чи їх відлучення від участі у радах); притягнення окремих людей до кримінальної відповідальності; оприлюднення органами влади списків книжок, які заборонили поширювати в окремих штатах.

 

«Ці тривалі спроби очистити школи від книжок стали політичною боротьбою, яку ведуть на засіданнях шкільних рад, на законодавчих зборах штатів. Організації-підписанти та звичайні громадяни глибоко стурбовані цим раптовим посиленням цензури та її впливом на освіту, права учнів і свободу вираження поглядів», − заявили у коаліції.

 

У документі йдеться, що обмеження щодо книжок часто виникають на основі «одного суперечливого уривку, цитованого поза контекстом».

 

«Майже всі громади розробили політику як щодо розв’язання проблем із книжками, так і щодо дозволу батьків впливати на читання своїх дітей, але вони повинні робити це відповідно до принципів, ухвалених Верховним судом, не порушуючи права інших учнів. Закон чітко забороняє ті види діяльності, які ми бачимо сьогодні: цензурування шкільних бібліотек, вилучення книжок, цілих списків для читання, на основі незгоди з точкою зору авторів та без будь-якої оцінки значення для освіти чи літератури. Деякі потенційні цензори пішли ще далі, погрожуючи вчителям, шкільним бібліотекарям, авторам та членам шкільних рад кримінальними звинуваченнями та навіть насильством за те, що вони надали учням доступ до книжок», − йдеться у заяві.

 

У більшості випадків обмеження стосуються проблем груп, які раніше були недостатньо представлені у бібліотеках і шкільних програмах, а саме: книжки про расизм, дорослішання, ЛГБТ та упередженість щодо них, дискримінацію, ненависть та насильства.

 

«Законодавство гарантує, що жодна особа, група осіб, законодавець, член громади чи навіть член шкільної ради не можуть вирішувати, що учням державних шкіл дозволено читати, виходячи з їхніх особистих переконань чи політичних поглядів. Саме свобода вираження поглядів гарантує, що ми зможемо відповісти на виклики світу, що змінюється. Ця свобода має вирішальне значення для студентів, які впливатимуть на Америку у майбутні роки. Ми повинні боротися, щоб захистити їх», − наполягають автори заяви.

 

Національна коаліція проти цензури й Асоціація інтелектуальної свободи виявили цього року близько 150 різних випадків цензури у багатьох штатах, − такого показника не спостерігали впродовж десяти років. Серед понад 600 підписантів, які підтримали заяву, близько 80 організацій, 50 книгарень і 17 видавництв, письменники, викладачі та бібліотекарі. Серед відомих організацій, які підписали: видавництва Penguin Random House, Simon & Schuster, Macmillan, Американська бібліотечна асоціація, Американський ПЕН.

 

Національну коаліцію проти цензури заснувала група активістів з Американської спілки захисту громадянських свобод у 1973 році. Зараз це альянс із понад 50 американських громадських організацій, які відстоюють літературні, мистецькі, релігійні, освітні, професійні, трудові та громадянські свободи, займається їх пропагуванням та просвітою.

 

Нагадаємо, цього року чотири місцевих ради в Україні виступали проти розповсюдження дитячої книжки Кейті О’Нілл «Принцеса+принцеса: довго і щасливо». Йшлося, зокрема, про її вилучення з бібліотек.

 

Оригінал статті на Suspilne: У США заявляють про цензуру щодо книжок у школах

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"