У США заявляють про цензуру щодо книжок у школах

У США заявляють про цензуру щодо книжок у школах

Національна коаліція проти цензури (National coalition against censorship) виступила проти політично вмотивованих обмежень доступу до книжок і щодо читання у школах. Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті організації.

Автори документа констатують, що по всій країні організовують політичні акції щодо книжок у школах, що «загрожує освіті американських дітей». Правозахисникам відомо про погрози бібліотекарям, членам шкільних рад (чи їх відлучення від участі у радах); притягнення окремих людей до кримінальної відповідальності; оприлюднення органами влади списків книжок, які заборонили поширювати в окремих штатах.

 

«Ці тривалі спроби очистити школи від книжок стали політичною боротьбою, яку ведуть на засіданнях шкільних рад, на законодавчих зборах штатів. Організації-підписанти та звичайні громадяни глибоко стурбовані цим раптовим посиленням цензури та її впливом на освіту, права учнів і свободу вираження поглядів», − заявили у коаліції.

 

У документі йдеться, що обмеження щодо книжок часто виникають на основі «одного суперечливого уривку, цитованого поза контекстом».

 

«Майже всі громади розробили політику як щодо розв’язання проблем із книжками, так і щодо дозволу батьків впливати на читання своїх дітей, але вони повинні робити це відповідно до принципів, ухвалених Верховним судом, не порушуючи права інших учнів. Закон чітко забороняє ті види діяльності, які ми бачимо сьогодні: цензурування шкільних бібліотек, вилучення книжок, цілих списків для читання, на основі незгоди з точкою зору авторів та без будь-якої оцінки значення для освіти чи літератури. Деякі потенційні цензори пішли ще далі, погрожуючи вчителям, шкільним бібліотекарям, авторам та членам шкільних рад кримінальними звинуваченнями та навіть насильством за те, що вони надали учням доступ до книжок», − йдеться у заяві.

 

У більшості випадків обмеження стосуються проблем груп, які раніше були недостатньо представлені у бібліотеках і шкільних програмах, а саме: книжки про расизм, дорослішання, ЛГБТ та упередженість щодо них, дискримінацію, ненависть та насильства.

 

«Законодавство гарантує, що жодна особа, група осіб, законодавець, член громади чи навіть член шкільної ради не можуть вирішувати, що учням державних шкіл дозволено читати, виходячи з їхніх особистих переконань чи політичних поглядів. Саме свобода вираження поглядів гарантує, що ми зможемо відповісти на виклики світу, що змінюється. Ця свобода має вирішальне значення для студентів, які впливатимуть на Америку у майбутні роки. Ми повинні боротися, щоб захистити їх», − наполягають автори заяви.

 

Національна коаліція проти цензури й Асоціація інтелектуальної свободи виявили цього року близько 150 різних випадків цензури у багатьох штатах, − такого показника не спостерігали впродовж десяти років. Серед понад 600 підписантів, які підтримали заяву, близько 80 організацій, 50 книгарень і 17 видавництв, письменники, викладачі та бібліотекарі. Серед відомих організацій, які підписали: видавництва Penguin Random House, Simon & Schuster, Macmillan, Американська бібліотечна асоціація, Американський ПЕН.

 

Національну коаліцію проти цензури заснувала група активістів з Американської спілки захисту громадянських свобод у 1973 році. Зараз це альянс із понад 50 американських громадських організацій, які відстоюють літературні, мистецькі, релігійні, освітні, професійні, трудові та громадянські свободи, займається їх пропагуванням та просвітою.

 

Нагадаємо, цього року чотири місцевих ради в Україні виступали проти розповсюдження дитячої книжки Кейті О’Нілл «Принцеса+принцеса: довго і щасливо». Йшлося, зокрема, про її вилучення з бібліотек.

 

Оригінал статті на Suspilne: У США заявляють про цензуру щодо книжок у школах

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Остання знижка в передплаті!

Добрий день!

Сьогодні з гарною новиною – впродовж дня буде діяти знижка в 15% на книгу “Кохання тут зайве”. Остання знижка в передплаті, тому… для усіх, хто мав намір прочитати, чудова можливість придбати книгу

Українська мрія — вийде нова марка від Укрпошти

28 червня Укрпошта вводить в обіг нову поштову марку «Українська мрія». Про це повідомив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський в Telegram. 
Загальний тираж марки 3 млн. Її можн

У Баку обговорюють український та азербайджанський літературні процеси

В Азербайджанському Інституті теології під час заходу «Репрезентація азербайджанських цінностей в українських перекладах азербайджанської літератури» обговорили дослідження українсько-а

Тимофій Гаврилів. Чорний червень

сонмені снилися килимові бомбування росіїкраїни що смерть і розруху навколо сіємені снилося як росіяни плакали і благалищо вони не винні що вони не хотіли вони не зналия запитав хто ж тоді вдирався до

Нові обкладинки…

Шрифт, стиль, колір можна замінити за бажанням. 

1. Вільна. Ціна 40 грн

2. Вільна. Ціна 40 грн

3. Вільна. Ціна 20 грн

4. Вільна. Ціна 30 грн

5. Вільна + арт в подарунок. Ціна 30 грн

6. Вільна. Ціна 30 грн

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"