У США заснували премію для школярів імені Аманди Ґорман

Видавництво Penguin Random House і Аманда Ґорман заснували поетичну премію для старшокласників. Про це йдеться на сайті видавництва.
Номінантами премії можуть стати учні загальноосвітніх шкіл. Грошову винагороду в обсязі 10 тисяч доларів США вручать за найкращий англомовний поетичний твір. Прийматимуть заявки на участь у конкурсі з 1 жовтня цього року до 1 лютого 2022 року. Взяти участь можуть старшокласники, які навчаються у державних школах США, і планують відвідувати коледжі або інші навчальні заклади восени 2022 року. Переможців оголосять у червні 2022 року. Подати заявку можна буде через сайт видавництва.
«Для мене велика честь співпрацювати з Penguin Random House, створюючи поетичну премію для старшокласників. Як людина, яка виявила захоплення письменництвом у молодому віці, я хочу, щоб таке захоплення було у наступного покоління майбутніх поетів», − заявила Аманда Ґорман.
Премія імені Аманди Ґорман стала однією з п’яти премій з художньої літератури, яку заснувало Penguin Random House. Раніше у цьому видавництві вийшли дві книжки Аманди Горман.
«Як видавці Аманди Ґорман, ми одними з перших бачимо неймовірний вплив її поезії на читачів. Ми в захваті від того, що її роботи стануть ще одним джерелом натхнення для школярів-поетів по всій Америці завдяки заснованій щорічній нагороді», − наголосила керівниця відділу співпраці з молоддю видавництва Penguin Random House Джен Лоха.
Аманда Ґорман (1998) − американська поетеса, громадська діячка. Цього року вона стала наймолодшою письменницею в історії США, яка виголосила промову під час інавгурації президента, де зачитала свій вірш «Пагорб, на який ми піднімаємось». Спеціальне видання її інавгураційного вірша опублікували в березні й стало бестселером за версіями провідних американських газет і журналів. Аманда Ґорман відстоює ідеї чистоти навколишнього середовища, расової рівності та гендерної справедливості. Після навчання у Гарвардському університеті, вона зараз живе у Лос-Анджелесі. У 2015 році вона видала свою першу поетичну збірку «Той, для кого їжі недостатньо». У 2017 році вона стала першою лавреаткою національної молодіжної премії Сполучених Штатів Америки. Твори Аманди Ґорман присвячені проблемам гноблення, фемінізму, раси та маргіналізації, а також проблемам африканської діаспори.
Penguin Random House − одне з найбільших видавництв у США. Чимало уваги воно надає соціально важливим ідеям (екологія, расова рівність, доступна освіта), підтримуючи фінансово благодійні фонди, надаючи стипендії тощо.
Як відомо, цього року письменник/ця і наймолодша лавреат/ка Міжнародної Букерівської премії Маріке Лукас Ріневелд, відмовилася від роботи над перекладом вірша поетеси Аманди Ґорман. Причиною стала критика того, що переклад твору темношкірої жінки доручили світлошкірій авторці.
Додамо, у 2019 році в США заснували премію імені Дерека Волкота для поетів неамериканського походження.
Оригінал статті на Suspilne: У США заснували премію для школярів імені Аманди Ґорман
Блог
Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 рокуАнгломовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь
Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с.
У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт
УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитисяЗ 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я
Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір
У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.