У США заснували премію для школярів імені Аманди Ґорман

У США заснували премію для школярів імені Аманди Ґорман

Видавництво Penguin Random House і Аманда Ґорман заснували поетичну премію для старшокласників. Про це йдеться на сайті видавництва.

Номінантами премії можуть стати учні загальноосвітніх шкіл. Грошову винагороду в обсязі 10 тисяч доларів США вручать за найкращий англомовний поетичний твір. Прийматимуть заявки на участь у конкурсі з 1 жовтня цього року до 1 лютого 2022 року. Взяти участь можуть старшокласники, які навчаються у державних школах США, і планують відвідувати коледжі або інші навчальні заклади восени 2022 року. Переможців оголосять у червні 2022 року. Подати заявку можна буде через сайт видавництва.

 

«Для мене велика честь співпрацювати з Penguin Random House, створюючи поетичну премію для старшокласників. Як людина, яка виявила захоплення письменництвом у молодому віці, я хочу, щоб таке захоплення було у наступного покоління майбутніх поетів», − заявила Аманда Ґорман.

 

Премія імені Аманди Ґорман стала однією з п’яти премій з художньої літератури, яку заснувало Penguin Random House. Раніше у цьому видавництві вийшли дві книжки Аманди Горман.

 

«Як видавці Аманди Ґорман, ми одними з перших бачимо неймовірний вплив її поезії на читачів. Ми в захваті від того, що її роботи стануть ще одним джерелом натхнення для школярів-поетів по всій Америці завдяки заснованій щорічній нагороді», − наголосила керівниця відділу співпраці з молоддю видавництва Penguin Random House Джен Лоха.

 

 

Аманда Ґорман (1998) − американська поетеса, громадська діячка. Цього року вона стала наймолодшою письменницею в історії США, яка виголосила промову під час інавгурації президента, де зачитала свій вірш «Пагорб, на який ми піднімаємось». Спеціальне видання її інавгураційного вірша опублікували в березні й стало бестселером за версіями провідних американських газет і журналів. Аманда Ґорман відстоює ідеї чистоти навколишнього середовища, расової рівності та гендерної справедливості. Після навчання у Гарвардському університеті, вона зараз живе у Лос-Анджелесі. У 2015 році вона видала свою першу поетичну збірку «Той, для кого їжі недостатньо». У 2017 році вона стала першою лавреаткою національної молодіжної премії Сполучених Штатів Америки. Твори Аманди Ґорман присвячені проблемам гноблення, фемінізму, раси та маргіналізації, а також проблемам африканської діаспори.

 

Penguin Random House − одне з найбільших видавництв у США. Чимало уваги воно надає соціально важливим ідеям (екологія, расова рівність, доступна освіта), підтримуючи фінансово благодійні фонди, надаючи стипендії тощо.

 

Як відомо, цього року письменник/ця і наймолодша лавреат/ка Міжнародної Букерівської премії Маріке Лукас Ріневелд, відмовилася від роботи над перекладом вірша поетеси Аманди Ґорман. Причиною стала критика того, що переклад твору темношкірої жінки доручили світлошкірій авторці.

 

Додамо, у 2019 році в США заснували премію імені Дерека Волкота для поетів неамериканського походження.

 

Оригінал статті на Suspilne: У США заснували премію для школярів імені Аманди Ґорман

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"