У США влаштували спалення книг “Гаррі Поттер” та “Сутінки”. У чому справа

У США влаштували спалення книг “Гаррі Поттер” та “Сутінки”. У чому справа

Пастор з американського штату Теннессі Грег Локк очолив публічне спалення книг Джоан Ролінг, зокрема “Гаррі Поттер” і вампірської саги Стефані Маєр “Сутінки”. Знищення книг відбулося у межах боротьби з “демонічним впливом” й транслювалося у прямому ефірі у Facebook.

Про це пише The Guardian.

За даними видання, спалення книг відбулося у передмісті Нашвілла після того, як минулого місця шкільний комітет округу Теннессі вирішив заборонити графічний роман про Голокост “Маус”.

“Ми прекрасно розуміємо, на що ідемо. Принесіть усе це. Припиніть дозволяти демонічному впливу проникати у ваш будинок”, – заявив Грег Локк.

Як зазначається, захід зібрав чимало людей, які кидали у вогонь примірники “Гаррі Поттера” і “Сутінок”. За даними очевидців, дехто з місцевих мешканців навіть кидав у багаття книгу “451 градус за Фаренгейтом” Бредбері та “Походження видів” Дарвіна, яка насправді виявилась Біблією.

Перед спаленням Локк виступив з проповіддю та заявив, що бореться з “дияволом масонів” та чаклунством, яке нібито пропагують видання.

“Я більше не зв’язуватимуся з відьмами, я не зв’язуватимуся з чаклунством. Я не зв’язуватимуся з демонами. Я виганяю їх усіх в ім’я Ісуса Христа”, – сказав пастор, звертаючись до присутніх.

Тим часом в американській бібліотечній асоціації повідомили, що зафіксували “безпрецедентне” зростання запитів щодо заборони книжок. Зокрема, восени 2021 року було оскаржено вихід у світ 330 книг проти 156 книг у 2020 році.

Що відомо

  • У грудні 2021 року перше видання “Гаррі Поттера” британської письменниці Джоан Роулінг продали на аукціоні за 471 тисячу доларів.
  • Британець, якого офіційно звати Гаррі Поттер, продав перше видання книги Джоан Роулінг про однойменного чарівника за 27,5 тисячі фунтів стерлінгів (приблизно 37 тисяч доларів).
  • У липні 2021 року рідкісне перше видання книги Джоан Роулінг “Гаррі Поттер і філософський камінь” продали на аукціоні за 111 тисяч доларів.
  • Американський інтернет-сервіс відео HBO Max випустив тизер спецепізоду “Гаррі Поттера”, присвячений 20-річчю виходу фільму “Гаррі Поттер та філософський камінь”.

Оригінал статті на Читомо: У США влаштували спалення книг “Гаррі Поттер” та “Сутінки”. У чому справа

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"