У США влаштували спалення книг “Гаррі Поттер” та “Сутінки”. У чому справа

У США влаштували спалення книг “Гаррі Поттер” та “Сутінки”. У чому справа

Пастор з американського штату Теннессі Грег Локк очолив публічне спалення книг Джоан Ролінг, зокрема “Гаррі Поттер” і вампірської саги Стефані Маєр “Сутінки”. Знищення книг відбулося у межах боротьби з “демонічним впливом” й транслювалося у прямому ефірі у Facebook.

Про це пише The Guardian.

За даними видання, спалення книг відбулося у передмісті Нашвілла після того, як минулого місця шкільний комітет округу Теннессі вирішив заборонити графічний роман про Голокост “Маус”.

“Ми прекрасно розуміємо, на що ідемо. Принесіть усе це. Припиніть дозволяти демонічному впливу проникати у ваш будинок”, – заявив Грег Локк.

Як зазначається, захід зібрав чимало людей, які кидали у вогонь примірники “Гаррі Поттера” і “Сутінок”. За даними очевидців, дехто з місцевих мешканців навіть кидав у багаття книгу “451 градус за Фаренгейтом” Бредбері та “Походження видів” Дарвіна, яка насправді виявилась Біблією.

Перед спаленням Локк виступив з проповіддю та заявив, що бореться з “дияволом масонів” та чаклунством, яке нібито пропагують видання.

“Я більше не зв’язуватимуся з відьмами, я не зв’язуватимуся з чаклунством. Я не зв’язуватимуся з демонами. Я виганяю їх усіх в ім’я Ісуса Христа”, – сказав пастор, звертаючись до присутніх.

Тим часом в американській бібліотечній асоціації повідомили, що зафіксували “безпрецедентне” зростання запитів щодо заборони книжок. Зокрема, восени 2021 року було оскаржено вихід у світ 330 книг проти 156 книг у 2020 році.

Що відомо

  • У грудні 2021 року перше видання “Гаррі Поттера” британської письменниці Джоан Роулінг продали на аукціоні за 471 тисячу доларів.
  • Британець, якого офіційно звати Гаррі Поттер, продав перше видання книги Джоан Роулінг про однойменного чарівника за 27,5 тисячі фунтів стерлінгів (приблизно 37 тисяч доларів).
  • У липні 2021 року рідкісне перше видання книги Джоан Роулінг “Гаррі Поттер і філософський камінь” продали на аукціоні за 111 тисяч доларів.
  • Американський інтернет-сервіс відео HBO Max випустив тизер спецепізоду “Гаррі Поттера”, присвячений 20-річчю виходу фільму “Гаррі Поттер та філософський камінь”.

Оригінал статті на Читомо: У США влаштували спалення книг “Гаррі Поттер” та “Сутінки”. У чому справа

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

«Поезія Вільних»: 20 500 віршів про війну в Україні

«З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну понад 20 000 віршів про війну було подано на портал «Поезія Вільних» українськими та іноземними поетами.

На порталі вірші найвищого художнього

Колективна безвідповідальність: «Гроші від Гітлера» Радки Денемаркової

Радка Денемаркова. Гроші від Гітлера / переклад М. Севрукової – Комора, 2022

Літератури про Голокост здебільшого сконцентрована на тому, що відбувалося в концентраційних таборах. Здава

З нагоди 300-ліття: як Україна святкуватиме день народження Григорія Сковороди

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років із дня народження видатного українського філософа й поета Григорія Сковороди. Нехай росія «вітає» його обстрілом музею у Сковородинівці, повном

«Репортери без кордонів» проти ретрансляції телеканалів рф французькими супутниками

Правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF) подала позов проти державного французького регулятора телерадіомовлення (ARCOM), який відмовився застосовувати будь-які заборони

Михайло Пасічник. «Ми заклали бомбу помсти…»

ПУТІН ПРОВОДИТЬ ОКУПАЦІЙНУ НАРАДУЦе не закІнчиться добром…Дивлюсь одні й ті ж самі ролики:Сидить у кріслі під гербомУдав – гіпнотизує кроликів…26 люте 2022БУЛЬБЕШНИК-САМОЗВАНЕЦЬГосподарник, батько? Ні,

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"