У США вийшла рецензія на книжку «Війна, що змінила Рондо»

У США вийшла рецензія на книжку «Війна, що змінила Рондо»

Рецензія на книжку Романи Романишин і Андрія Лесіва «Війна, що змінила Рондо» вийшла у найвпливовішому американському журналі про книжки Kirkus Reviews. Її опублікували на сайті журналу.

Книжку для дітей «Війна, що змінила Рондо» творчої майстерні «Аґрафка» журнал відзначив зіркою, – вона візьме участь у конкурсі на премію Kirkus Prize.

Рецензія вийшла у випуску журналу за 15 серпня, онлайн-версію опублікували 27 липня. Її написали за цифровою версією книжки. Вихід американського друкованого видання у перекладі Оксани Лущевської під назвою «How War Cganged Rondo» запланували на 9 листопада у дитячому видавництві Enchanted Lion Books.

 

«У цій історії немає натяків на якісь культурні чи географічні ознаки, вона чітко підкреслює важливість кожної людини зробити свій внесок у боротьбі з темрявою. Мальовничий, ліричний текст реалістично зображує наслідки війни, а візуальне зіставлення барвистого, яскравого, уявного світу та його спустошених війною наслідків є суворим», − йдеться у рецензії.

 

Книжка «Війна, що змінила Рондо» вперше вийшла у Видавництві Старого Лева 2015 року і відтоді її переклали кількома мовами (французькою, польською, італійською, китайською, словацькою), вона здобула низку престижних нагород, зокрема перемогла у конкурсі Bologna Ragazzi Award 2015 та потрапила до щорічного каталогу дитячої та юнацької літератури «Білі круки-2015» («White Ravens 2015»).

 

Kirkus Reviews − американський книжковий журнал, заснований у 1933 році Вірджинією Кіркус (1893–1980). Він виходить щомісяця першого та 15 числа. Протягом року у ньому рецензують близько 10 тисяч книжок. У 2014 році журнал заснував щорічну премію авторам художньої, молодіжної літератури та нонфікшну.

 

Зазначимо, це не перша рецензія Kirkus Reviews на американські видання книжок майстерні «Аґрафка»: у вересні минулого року журнал написав рецензію на «Голосно, тихо, пошепки» («Sound…Shhh…Bang…Pop…BOOM!»), а весною цього року − на «Я так бачу» («Sight glimmer, glow, spark, flash!»).

 

Додамо, у 2019 році створили мультфільм за мотивами книжки «Війна, що змінила Рондо».

Оригінал статті на Suspilne: У США вийшла рецензія на книжку «Війна, що змінила Рондо»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"