У США видадуть «Донецький щоденник» Стяжкіної

У США видадуть «Донецький щоденник» Стяжкіної

Взимку у США вийде друком книжка Олени Стяжкіної «Україна, війна, любов. Донецький щоденник” (Ukraine, War, Love: A Donetsk Diary)». Про це повідомив керівник видавництва Українського наукового інституту Гарвардського університету Олег Коцюба у соцмережі X.

«Це прекрасний, іронічний та пронизливий портрет рідного міста Олени та його мешканців під російською окупацією», — написав він.

 

 

Книжку переклала Енн О. Фішер. Видання вийде у серії Українського наукового інституту Гарвардського університету.

 

«Щоденник Стяжкіної починається 2 березня 2014 року, коли перша хвиля проросійських протестів прокотилася на сході України після Євромайдану, Революції Гідності, і закінчується 18 серпня 2014 року, в день, коли колона цивільних українських біженців навмисно вбитий російськими військами. Віньєтки з її особистого життя переплітаються з поточними подіями, коли Стяжкіна досліджує звичайних людей у ​​надзвичайних обставинах. Її рано захопили проросійські сили, коли вона шукала книжки, але звільнили, бо один із її викрадачів виявився колишнім студентом», — йдеться в описі до книжки на сайті Гарвардського університету.

 

«Гуляємо з місцевими собаками та їх господарями; зустрічаємо грізну керівницю багатоквартирного будинку, яка ганьбить окупантів, дозволяючи їй демонтувати та зняти артилерію з даху її будинку; ми стежимо за родиною, евакуйованою до Києва, маленький син якої будує блокпости з Лего. Стяжкіна документує все це, керуючи нами хитрим гумором, сухим дотепом і сарказмом, коли ми разом з нею спускаємось у похмуру війну. “Україна, війна, кохання: Донецький щоденник” — це палкий любовний лист до своєї країни, свого міста та свого народу», — зазначають в анотації.

 

Олена Стяжкіна — українська письменниця, публіцистка, докторка історичних наук, професорка історії, членкиня Українського PEN. Засновниця громадського руху «Деокупація. Повернення. Освіта».

 

Авторка понад дев’яноста наукових публікацій, виданих як в Україні, так і за кордоном, серед них «Жінки в історії української культури другої половини ХХ століття», «Людина в радянській провінції: освоєння (від)мови», «Стигма окупації: Радянські жінки у самобаченні 1940-х років» та художніх книжок «», «» тощо.

 

Нагадаємо, у США вийшов друком «Щоденник війни» Євгенії Бєлорусець та книжка «Російсько-українська війна. Повернення історії» Сергія Плохія.

 

Чільне зображення: PEN Ukraine

Оригінал статті на Suspilne: У США видадуть «Донецький щоденник» Стяжкіної

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Українські бібліотеки списали понад 26 млн книжок

У 2022 році з бібліотек України списали 12 мільйонів 971 тисячу книжок, у 2023 — 13 мільйонів 165 тисяч. Про це Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого повідомила у відпов

Які письменники увійшли до списку «людей десятиліття» від NV

Медіа NV уклало перелік зі 100 українців, що з 2014-го визначають життя в країні та ведуть її вперед. Про це повідомили на сайті видання.
Перелік уклали за допомогою авторитетних експер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"