У США видадуть «Донецький щоденник» Стяжкіної

У США видадуть «Донецький щоденник» Стяжкіної

Взимку у США вийде друком книжка Олени Стяжкіної «Україна, війна, любов. Донецький щоденник” (Ukraine, War, Love: A Donetsk Diary)». Про це повідомив керівник видавництва Українського наукового інституту Гарвардського університету Олег Коцюба у соцмережі X.

«Це прекрасний, іронічний та пронизливий портрет рідного міста Олени та його мешканців під російською окупацією», — написав він.

 

 

Книжку переклала Енн О. Фішер. Видання вийде у серії Українського наукового інституту Гарвардського університету.

 

«Щоденник Стяжкіної починається 2 березня 2014 року, коли перша хвиля проросійських протестів прокотилася на сході України після Євромайдану, Революції Гідності, і закінчується 18 серпня 2014 року, в день, коли колона цивільних українських біженців навмисно вбитий російськими військами. Віньєтки з її особистого життя переплітаються з поточними подіями, коли Стяжкіна досліджує звичайних людей у ​​надзвичайних обставинах. Її рано захопили проросійські сили, коли вона шукала книжки, але звільнили, бо один із її викрадачів виявився колишнім студентом», — йдеться в описі до книжки на сайті Гарвардського університету.

 

«Гуляємо з місцевими собаками та їх господарями; зустрічаємо грізну керівницю багатоквартирного будинку, яка ганьбить окупантів, дозволяючи їй демонтувати та зняти артилерію з даху її будинку; ми стежимо за родиною, евакуйованою до Києва, маленький син якої будує блокпости з Лего. Стяжкіна документує все це, керуючи нами хитрим гумором, сухим дотепом і сарказмом, коли ми разом з нею спускаємось у похмуру війну. “Україна, війна, кохання: Донецький щоденник” — це палкий любовний лист до своєї країни, свого міста та свого народу», — зазначають в анотації.

 

Олена Стяжкіна — українська письменниця, публіцистка, докторка історичних наук, професорка історії, членкиня Українського PEN. Засновниця громадського руху «Деокупація. Повернення. Освіта».

 

Авторка понад дев’яноста наукових публікацій, виданих як в Україні, так і за кордоном, серед них «Жінки в історії української культури другої половини ХХ століття», «Людина в радянській провінції: освоєння (від)мови», «Стигма окупації: Радянські жінки у самобаченні 1940-х років» та художніх книжок «», «» тощо.

 

Нагадаємо, у США вийшов друком «Щоденник війни» Євгенії Бєлорусець та книжка «Російсько-українська війна. Повернення історії» Сергія Плохія.

 

Чільне зображення: PEN Ukraine

Оригінал статті на Suspilne: У США видадуть «Донецький щоденник» Стяжкіної

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Курков: Там, де говорять про війну з Україною, має бути наш голос

Український письменник Андрій Курков пояснив, чому погодився на розмову подію «Нотатки про вторгнення: Маша Гессен та Андрій Курков у розмові про війну Росії в Україні, що триває» у меж

Куратор Словенії — країни-почесної гості Франкфуртського книжкового ярмарку про те, якою буде програма

Словенія, почесна гостя Франкфуртського книжкового ярмарку 2023 року, кілька років готувалася представити свою програму «Стільники слів». Про хід підготовки, політичний тиск на організа

Мінкульт ініціює демонтаж пам’ятників Пушкіну

Міністерство культури та інформаційної політики України ініціює урядове рішення, яке дозволить вилучити пам’ятники Пушкіну, Щорсу та іншим російським діячам з Державного реєстру нерухом

На Міжнародному гірському кінофестивалі в Ужгороді покажуть 36 фільмів

На Закарпатті відбудеться міжнародний гірський кінофестиваль CMIFF, глядачам представлять 36 стрічок про гори та гірських жителів.

Про це повідомила у Фейсбуку Закарпатська

Книжки українською можна знайти і в південнокорейських бібліотеках

У Південній Кореї посол України Дмитро та його дружина Олена Пономаренко, а також директорка бібліотеки «Бедарі» в місті Пхьонтек Ю Хьон Мі урочисто відкрили українську книжкову поличку

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"