У супермаркетах Польщі встановлять книжкомати

У супермаркетах Польщі встановлять книжкомати

Поблизу двох супермаркетів у Познані встановлять книжкові автомати. 

 

Наразі пристрої працюють у тестовому режимі. Місткість книгарні-автомату — до кількох сотень найменувань. Пристрій складається з 93 відділень, у кожному з яких розміщені кілька книжок із бібліотеки Рачинських. Згідно з оголошенням, книжкомати будуть доступні для відвідувачів супермаркетів мережі Lidl у другій половині березня.

 

«Книжкомати — це чудовий спосіб розвивати та популяризувати читання серед місцевої спільноти. Завдяки таким автоматам в наших магазинах читачі можуть зручно купувати книжки під час повсякденних закупів. Ми вважаємо, що це рішення буде особливо зручним для людей похилого віку та дітей», — повідомила для shoppingpl Олександра Робашкевич, керівниця відділу корпоративних комунікацій Lidl Polska.

Попри поширену думку, встановлення книжкоматів у Польщі не пов’язане із встановленою з 1 лютого 2022 року забороною на торгівлю в неділю.

 

«Протягом кількох місяців ми підтримували зв’язок із бібліотекою Рачинського щодо спільного підприємства, яке має на меті підтримати читацьку авдиторію серед поляків шляхом розміщення книжкових автоматів у наших магазинах у Познані. Проєкт локальний — він стосується лише двох магазинів у Познані та не пов’язаний з графіком роботи наших закладів. З 1 лютого ц.р. Магазини Lidl Polska  включно з книгарнями – не працюватимуть у неділю, які не є робочими. Наші клієнти зможуть робити покупки лише з понеділка по суботу та в комерційні неділі», — зазначила для Lubimyczyarcie.pl Олександра Робашкевич. 

 

У бібліотеці Рачинських також повідомили, що книжкомати розміщуватимуться поряд з магазинами, не безпосередньо в них. Загалом буде 11 пристроїв, розташованих в тих частинах міста, де немає філій, їх місцезнаходження включає автобусні та трамвайні зупинки, пошту, школи й супермаркети, відповідно.

 

Як відомо, практика книжкових автоматів у Польщі вже існує. Зокрема, нещодавно американський журнал креативної індустрії Communication Arts відзначив дизайн книжкоматів публічної бібліотеки в Гданську. Також розбудовується мережа автоматів в бібліотеці Рачинських в Познані.

 

Нагадаємо, у 2021 році Польська Книжкова Палата (Polska Izba Książki, PIK) ініціювала законопроєкт, який забезпечує фіксовану ціну на книжки на польському ринку.

 

 

Джерела: Lubimyczyarcie.pl, kronika24.pl, shoppingpl

 

Чільне фото: UMK

Оригінал статті на Suspilne: У супермаркетах Польщі встановлять книжкомати

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

«Поезія Вільних»: 20 500 віршів про війну в Україні

«З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну понад 20 000 віршів про війну було подано на портал «Поезія Вільних» українськими та іноземними поетами.

На порталі вірші найвищого художнього

Колективна безвідповідальність: «Гроші від Гітлера» Радки Денемаркової

Радка Денемаркова. Гроші від Гітлера / переклад М. Севрукової – Комора, 2022

Літератури про Голокост здебільшого сконцентрована на тому, що відбувалося в концентраційних таборах. Здава

З нагоди 300-ліття: як Україна святкуватиме день народження Григорія Сковороди

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років із дня народження видатного українського філософа й поета Григорія Сковороди. Нехай росія «вітає» його обстрілом музею у Сковородинівці, повном

«Репортери без кордонів» проти ретрансляції телеканалів рф французькими супутниками

Правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF) подала позов проти державного французького регулятора телерадіомовлення (ARCOM), який відмовився застосовувати будь-які заборони

Михайло Пасічник. «Ми заклали бомбу помсти…»

ПУТІН ПРОВОДИТЬ ОКУПАЦІЙНУ НАРАДУЦе не закІнчиться добром…Дивлюсь одні й ті ж самі ролики:Сидить у кріслі під гербомУдав – гіпнотизує кроликів…26 люте 2022БУЛЬБЕШНИК-САМОЗВАНЕЦЬГосподарник, батько? Ні,

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"