У супермаркетах Польщі встановлять книжкомати

У супермаркетах Польщі встановлять книжкомати

Поблизу двох супермаркетів у Познані встановлять книжкові автомати. 

 

Наразі пристрої працюють у тестовому режимі. Місткість книгарні-автомату — до кількох сотень найменувань. Пристрій складається з 93 відділень, у кожному з яких розміщені кілька книжок із бібліотеки Рачинських. Згідно з оголошенням, книжкомати будуть доступні для відвідувачів супермаркетів мережі Lidl у другій половині березня.

 

«Книжкомати — це чудовий спосіб розвивати та популяризувати читання серед місцевої спільноти. Завдяки таким автоматам в наших магазинах читачі можуть зручно купувати книжки під час повсякденних закупів. Ми вважаємо, що це рішення буде особливо зручним для людей похилого віку та дітей», — повідомила для shoppingpl Олександра Робашкевич, керівниця відділу корпоративних комунікацій Lidl Polska.

Попри поширену думку, встановлення книжкоматів у Польщі не пов’язане із встановленою з 1 лютого 2022 року забороною на торгівлю в неділю.

 

«Протягом кількох місяців ми підтримували зв’язок із бібліотекою Рачинського щодо спільного підприємства, яке має на меті підтримати читацьку авдиторію серед поляків шляхом розміщення книжкових автоматів у наших магазинах у Познані. Проєкт локальний — він стосується лише двох магазинів у Познані та не пов’язаний з графіком роботи наших закладів. З 1 лютого ц.р. Магазини Lidl Polska  включно з книгарнями – не працюватимуть у неділю, які не є робочими. Наші клієнти зможуть робити покупки лише з понеділка по суботу та в комерційні неділі», — зазначила для Lubimyczyarcie.pl Олександра Робашкевич. 

 

У бібліотеці Рачинських також повідомили, що книжкомати розміщуватимуться поряд з магазинами, не безпосередньо в них. Загалом буде 11 пристроїв, розташованих в тих частинах міста, де немає філій, їх місцезнаходження включає автобусні та трамвайні зупинки, пошту, школи й супермаркети, відповідно.

 

Як відомо, практика книжкових автоматів у Польщі вже існує. Зокрема, нещодавно американський журнал креативної індустрії Communication Arts відзначив дизайн книжкоматів публічної бібліотеки в Гданську. Також розбудовується мережа автоматів в бібліотеці Рачинських в Познані.

 

Нагадаємо, у 2021 році Польська Книжкова Палата (Polska Izba Książki, PIK) ініціювала законопроєкт, який забезпечує фіксовану ціну на книжки на польському ринку.

 

 

Джерела: Lubimyczyarcie.pl, kronika24.pl, shoppingpl

 

Чільне фото: UMK

Оригінал статті на Suspilne: У супермаркетах Польщі встановлять книжкомати

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"