У Сумах презентували книжку з історіями про «Народних героїв»

У Сумах презентували книжку з історіями про «Народних героїв»

«Герої України. Історії справжніх» — таку книжку презентували 13 жовтня у «Сумському центрі військово-патріотичного виховання». Її присвятили тим, хто воював на сході країни, а також тим, хто допомагав бійцям. Про книжку розказали дітям, їхнім батькам та тренерам.

400 сторінок книжки – це історії про людей, що отримали звання «Народного героя» – це захисники, волонтери, журналісти, медики. Виставку з їхніми фотографій розмістили у центрі патріотичного виховання.

«Ми сподіваємось, що хтось із цих народних героїв буде у Сумах і завітає до дітей, і ті історії, які ми будемо зачитувати з книжки, розповість особисто. Це запам’ятовується у такому віці, такі приклади патріотизму потрібні», — уважає співорганізатор заходу Олександр Бондаренко.

У Сумах презентували книгу з історіями про "Народних героїв"

Таких історій – 40. Серед них – і про сумського бійця Сергія Табалу з позивним «Сєвєр». Сергій Табала загинув у листопаді 2014 року у донецькому аеропорті, йому було 18 років. Про нього розповів Народний герой України Андрій Тимофєєв. Його власна історія про 4 роки на російсько-українській війні до цієї книжки не ввійшла.

У Сумах презентували книгу з історіями про "Народних героїв"

«Були Піски, була диспетчерська, навчав, як правильно коригувати вогонь артилерії, Авдіївка, Попасне, Широкине. Де б я не був, я – навчав, брав участь у розробці тактичних операцій, бо я викладач кафедри тактики», — розповів Тимофєєв.

Після презентації книжку подарували центру, її одразу почали роздивлятися його вихованці.

У Сумах презентували книгу з історіями про "Народних героїв"

Видання є в бібліотеках міста, також його можна придбати в інтернеті. За словами Андрія Тимофєєва, отримані кошти витратять на наступні видання – планують випустити серію з десяти книг «Історії справжніх».

У Сумах презентували книгу з історіями про "Народних героїв"

До них увійдуть розповіді про понад 400 українців, нагороджених орденом «Народний Герой України».

Що відомо

  • Орден «Народний Герой України» – недержавна нагорода, запроваджена у 2015 році. Започаткували її колекціонер антикваріату та волонтер Андрій Боєчко та ювелір Дмитро Щербаков. Її вручають за заслуги в обороні незалежності України та волонтерську допомогу Збройним силам України.
  • У травні 2021 року у Сумах орденом нагородили 11 людей, двох – посмертно. Нагороду вручають шостий рік поспіль. За словами Андрія Тимофєєва, наразі такий орден мають понад 400 українців, із них третина — посмертно.
  • Співорганізатори заходу організовують акцію #7_хвилин_патріотизму. Запрошують бійців російсько-української війни, учасників АТО, військовослужбовців, волонтерів розповідати вихованцям центру короткі історії, присвятивши їх Дню захисників і захисниць України.

Анна Скрипняк, Діана Крахматова

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Сумах презентували книжку з історіями про «Народних героїв»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"