У Сумах презентували книжку з історіями про «Народних героїв»

У Сумах презентували книжку з історіями про «Народних героїв»

«Герої України. Історії справжніх» — таку книжку презентували 13 жовтня у «Сумському центрі військово-патріотичного виховання». Її присвятили тим, хто воював на сході країни, а також тим, хто допомагав бійцям. Про книжку розказали дітям, їхнім батькам та тренерам.

400 сторінок книжки – це історії про людей, що отримали звання «Народного героя» – це захисники, волонтери, журналісти, медики. Виставку з їхніми фотографій розмістили у центрі патріотичного виховання.

«Ми сподіваємось, що хтось із цих народних героїв буде у Сумах і завітає до дітей, і ті історії, які ми будемо зачитувати з книжки, розповість особисто. Це запам’ятовується у такому віці, такі приклади патріотизму потрібні», — уважає співорганізатор заходу Олександр Бондаренко.

У Сумах презентували книгу з історіями про "Народних героїв"

Таких історій – 40. Серед них – і про сумського бійця Сергія Табалу з позивним «Сєвєр». Сергій Табала загинув у листопаді 2014 року у донецькому аеропорті, йому було 18 років. Про нього розповів Народний герой України Андрій Тимофєєв. Його власна історія про 4 роки на російсько-українській війні до цієї книжки не ввійшла.

У Сумах презентували книгу з історіями про "Народних героїв"

«Були Піски, була диспетчерська, навчав, як правильно коригувати вогонь артилерії, Авдіївка, Попасне, Широкине. Де б я не був, я – навчав, брав участь у розробці тактичних операцій, бо я викладач кафедри тактики», — розповів Тимофєєв.

Після презентації книжку подарували центру, її одразу почали роздивлятися його вихованці.

У Сумах презентували книгу з історіями про "Народних героїв"

Видання є в бібліотеках міста, також його можна придбати в інтернеті. За словами Андрія Тимофєєва, отримані кошти витратять на наступні видання – планують випустити серію з десяти книг «Історії справжніх».

У Сумах презентували книгу з історіями про "Народних героїв"

До них увійдуть розповіді про понад 400 українців, нагороджених орденом «Народний Герой України».

Що відомо

  • Орден «Народний Герой України» – недержавна нагорода, запроваджена у 2015 році. Започаткували її колекціонер антикваріату та волонтер Андрій Боєчко та ювелір Дмитро Щербаков. Її вручають за заслуги в обороні незалежності України та волонтерську допомогу Збройним силам України.
  • У травні 2021 року у Сумах орденом нагородили 11 людей, двох – посмертно. Нагороду вручають шостий рік поспіль. За словами Андрія Тимофєєва, наразі такий орден мають понад 400 українців, із них третина — посмертно.
  • Співорганізатори заходу організовують акцію #7_хвилин_патріотизму. Запрошують бійців російсько-української війни, учасників АТО, військовослужбовців, волонтерів розповідати вихованцям центру короткі історії, присвятивши їх Дню захисників і захисниць України.

Анна Скрипняк, Діана Крахматова

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Сумах презентували книжку з історіями про «Народних героїв»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

О котрій годині ви сідаєте за читання?

В довоєнні часи мені вдавалося почитати тільки дорогою на- з роботи. В шкільні та студентські роки читати вдавалося і вдома, і на навчанні, хоч щодня і щогодини (мабуть, частково, це через дефіцит друзів). Зараз, хоча

Види фентезі. Короткий огляд. Класичне Літрпг

Доброго ранку, дорогі читачі. Сьогодні у нас піджанр з якого власне і почався сам жанр (так, вийшов каламбур і все ж таки вважаю, що цей вид варто виділити окремо).

Класичне ЛітРпг

Головні умови:

1. герой точно знає, що

Знижка -25% + новини

Слава Україні!

Сьогодні діє знижка -25% на даний роман!

У тексті є:мажор, студенти гумор, незаймана героїня

Анотація до книги “Моє очкасте нещастя”

Все почалося з того, що мені час від часу доводиться бути феєю

Пропоную прочитати дану інформацію.

Сьогодні діє знижка на книгу – “Я буду зверху. Ти не проти?”

  Я буду зверху. Ти не проти?

Я вагітна від мого викладача. Від чоловіка, який викинув мене зі свого життя. Розтоптав.
Я навчилася жити без нього. Навчилася

Марія Морозенко. З Україною в серці

Бринить у кожнім серці Україна,Як промінь сонця в росяних стежках. Вдивляється у світ очима сина,Колоситься духмяно у стіжках.Гаями шелестить і вітровієм, Цвітінням саду, щебетом гаїв.Тремтить сльозою ч

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"