У «Софії Київській» вручили сертифікати ЮНЕСКО про визнання світовою спадщиною кобзарства…

У «Софії Київській» вручили сертифікати ЮНЕСКО про визнання світовою спадщиною кобзарства…

У Києві відбулося вручення сертифікатів ЮНЕСКО ініціаторам подання про включення елемента “Писанка, українська традиція і мистецтво оздоблення яєць” до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства та “Програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції” до Реєстру кращих практик з охорони нематеріальної культурної спадщини.

Вручення відбулося у Національному заповіднику “Софія Київська”. Сертифікати отримали, зокрема, Київський, Львівський та Харківський кобзарські цехи, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький сказав, що завдяки носіям кобзарсько-лірницької традиції та традиції писанкарства про ці українські практики тепер знає весь світ. Він також зауважив, що шлях був важким і тривалим, бо ворог нищив українські традиції та їх носіїв і продовжує це робити тепер, у період повномасштабної російсько-української війни.

У Києві вручили сертифікати ЮНЕСКО про визнання світовою спадщиною кобзарства і писанок / Фото: Кирило Чуботін, УкрінформВизнання на міжнародному рівні підкреслює унікальність української нації, сказала на церемонії вручення сертифікатів ЮНЕСКО заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій Анастасія Бондар. Вона акцентувала, що подію  створила синергія носіїв традицій, громадських організацій, культурних інституцій та органів державної влади.

“Культура — це не просто спадщина, це наш голос у світі, — сказала Бондар. — І саме такі події є свідченням і сигналом для наших всіх партнерів і також для наших громадян, що наші наміри — вистояти, перемогти та розвиватися далі”.

Керівниця Офісу ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі запевнила, що міжнародна організація продовжуватиме підтримувати нашу країну у питаннях визнання і збереження культурної спадщини. “ЮНЕСКО справді стоїть поруч з Україною і підтримує усі установи, організації й окремих людей-носіїв”, — зазначила вона.

Олена Ковальська, заступниця керівника Офісу Президента з гуманітарних питань, нагадала, що визнання кобзарства і писанкарства на рівні ЮНЕСКО — лише верхівка всіх культурно-мистецьких подій, які створюють українські дієвці всередині країни і за кордоном.

“Було зроблено дуже багато проєктів. І це честь для Офісу Президента бути причетними до них”, — сказала Ковальська.

Вона також згадала покази українських виставок і документальних фільмів за кордоном у більш ніж 32 країнах, організований асоціацією “Дивись українське” закордонний тур гурту “Антитіла”, який зібрав гроші для наших військових, а також велику кампанію “Воля до перемоги”, представлену під час Олімпійських ігор у Парижі.

“Десятки мільйонів людей побачили наш український контент закордоном”, — наголосила заступниця керівника ОП.

Читайте також: Точицький — на конференції РЄ: Україна як ніколи раніше розуміє залежність між культурою й демократією

Нагадаємо, на 19-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, яка проходила 3 грудня в столиці Парагваю, місті Асунсьйон, до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства від України спільно з Естонією був включений елемент «Писанка, українська традиція і мистецтво оздоблення яєць». А 5 грудня номінацію від України «Програма з охорони кобзарсько-лірницької традиції» включили до Реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У «Софії Київській» вручили сертифікати ЮНЕСКО про визнання світовою спадщиною кобзарства…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Британії до бібліотеки повернули книжку Джорджа Орвелла через півстоліття

У Великій Британії до бібліотеки в місті Галл повернули роман Джорджа Орвелла, який мали віддати ще 50 років тому. Про це повідомляє BBC.
Примірник «Дороги на Віґан-Пірс» у твердій палі

В Івано-Франківську відбудеться презентація книжок про Роксолану

Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко, володіючи турецькою мовою, на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в стамбульсь

У столиці перейменують ще одну бібліотеку

У Києві перейменують бібліотеку ім. О. Герцена, що у Святошинському районі, на бібліотеку імені Сергія Вакулишина. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Ця книгозбірня вход

Індія, Словаччина, Австрія, США: нові переклади за кордоном

Переклади творів чотирьох українських авторів вийшли чи невдовзі вийдуть друком за кордоном: Сергія Жадана й Анни Сєдих, Валеріана Підмогильного і Віктора Домонтовича.
Збірка вибраних в

Білоруським видавцям дозволили публікувати «Гаррі Поттера»

Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"