У Словаччині стався скандал через звільнення директорки Міжнародного бієнале ілюстрації «BIBIANA»

У Словаччині стався скандал через звільнення директорки Міжнародного бієнале ілюстрації «BIBIANA»

Працівники Міжнародного бієнале ілюстрації«BIBIANA» виступили проти рішення міністра культури Словаччини Мартіна Шимковичова звільнити Зузану Ліптакову з посади директорки установи. Про це йдеться у відкритому зверненні працівників BIBIANA.

За словами працівників BIBIANA, міністр культури Словаччини Мартін Шимковичов звільнив Зузану Ліптакову з посади статутної директорки установи без поважних причин і без  надання пояснень.

Зузана Ліптакова — перша директорка BIBIANA, яку обрали шляхом публічної конкурсної процедури.

«Ми з тривогою спостерігаємо за неясними діями нинішнього уряду, які вже впливають на сферу мистецтва, присвячену дітям та молоді. Цими байдужими діями міністерство ставить під загрозу довго встановлену експертизу та міжнародну репутацію проєктів BIBIANA, а також загальне функціонування установи, яка недавно отримала новий поштовх, під керівництвом звільненої директорки, оновивши свої контакти як в країні, так і за кордоном», — йдеться у зверненні.

Нині організація готується до проведення 30-го ювілейного конкурсу «Бієнале ілюстрації у Братиславі», 17-го конкурсу «Бієнале анімації у Братиславі» і 32-го конкурсу «Найкращі книжки Словаччини».

«BIBIANA потребує стабільного і професійного керівництва. Ми висловлюємо серйозну занепокоєність діями Міністерства культури. Ми просимо пояснень щодо ситуації й вимагаємо, щоб призначення провідних посад в державних установах проводилися через прозорі конкурсні процедури з проведенням публічних слухань», — зазначається у зверненні працівників BIBIANA.

BIBIANA — культурна установа з міжнародною діяльністю, заснована в 1987 році як партнер «Бієнале ілюстрації у Братиславі». На початку була галерейною установою, що підтримувала розвиток ілюстраційних робіт для дітей і покращувала якість літератури для дітей в Словаччині й за кордоном. Поступово концепція змінилася і набула ширших можливостей розвитку й поширення мистецтва для дітей. Нині це міжнародний дім мистецтва для дітей. 

Як повідомлялося, оголосили переможців і переможниць престижного міжнародного конкурсу «Бієнале ілюстрацій у Братиславі».

 

 

Чільне фото: BIBIANA

Оригінал статті на Suspilne: У Словаччині стався скандал через звільнення директорки Міжнародного бієнале ілюстрації «BIBIANA»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"