У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини перед Будинком культури у Гандлова, де проходило засідання уряду. Про це повідомив словацький новинний сайт Aktuality.

Фіцо зазнав поранення в ліву руку та живіт. За словами свідків, що були на місці події, Фіцо підійшов до людей, які його вітали, після чого пролунало кілька пострілів.

 

Невдовзі після замаху на його офіційній фейсбук-сторінці повідомили, що посадовець перебував у небезпечному для життя стані.  Згодом віцепрем’єр-міністр Словаччини Томаш Тараба розповів BBC, що Фіцо прооперували і його життю нічого не загрожує.

 

За даними ЗМІ, замах на посадовця скоїв 71-річний словацький письменник, мешканець міста Левіце, член Асоціації словацьких письменників Юрай Цінтула. Цінтула є одним із засновників літературного клубу «Дуга» й автором трьох поетичних збірок.

 

У 2016 році Цінтула нібито працював у приватній службі безпеки, де отримав дозвіл на володіння зброєю. З охоронної служби пішов після здійсненого нападу в торговому центрі.

 

Згодом словацький журналіст-розслідувач Саболча Паньї повідомив, що Юрай Цінтула може бути  пов’язаний із проросійською воєнізованою групою Slovenskí Branci. Це зареєстрована воєнізована організація, яка діє у Словаччині з 2012 року, а з 2016 року діє як громадське об’єднання «Наша країна — майбутнє». Slovenskí Branci співпрацювали зі словацьким відділенням «Нічних вовків» — російським мотоклубом і неофіційною воєнізованою організацією російського уряду.

 

 

Підозрюваного в замаху одразу затримали правоохоронці. Згодом словацькі ЗМІ поширили відео, де Цінтула зізнається у нападі й каже, що не згоден з політикою уряду і тиском на медіа в країні, зокрема на словацький суспільний мовник RTVS.

 

Згодом у соцмережах поширили переклад віршів Цінтули.

 

 

Partia
Запропонував Смерті перейти на ти,
а вона… розплакалась.
Що я її не ціную, що її не поважаю.
Що я її не люблю…
Добре тоді – поважаючи її статус,
прийме Вас лише той, хто жорстоко потерпає. Ясно?!
Трохи стало їй легше, бо я відступив
і зберіг її декорум.
Зрештою я на щось годна… Звичайно!
Ви кладете край стражданням
в цьому клятому світі.
Багато разів я чекав, вбраний, надушений,
підіймав келих за свою смерть.
Вона не приходила.
Потім тричі, лише до третього поверху.
До сьомого вже не дійшла,
в ліфт не влізла її коса.
Потім я її зустрів, був вже сніг.
Вона була замерзла, надута.
Нехай.
Мій храм
Ось мій храм,
ось моє житло.
Я приніс сюди речі,
які допомагають мені бути людиною.
А бути людиною – важко.
У цьому просторі,
з цих книг я вивчаю,
якими були світ і життя.
З цих книг я вивчаю,
якими є світ і життя.
І тут пишу книгу про те,
якими мають бути світ і життя,
але якими вони не є. Хоча будуть.
З цих книг я беру силу
для людини.
У цьому просторі
я черпаю енергію для тіла,
у цьому просторі
я позбавляюся отрути.
У цьому просторі я вивчаю
божественне, радію
і відпочиваю.
Коли я виходжу зі свого храму,
караю тих,
що крадуть від людей людяність.
І роздаю радість тим,
яким вона належить.

Як відомо, 12 серпня 2022 року на британського письменника Салман Рушді скоїли замах під час виступу в Інституті Атокуа у США. Після нападу він втратив зір на одному оці та дієздатність руки.

 

Чільне зображення: скриншот YouTube

Оригінал статті на Suspilne: У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"