У селах України працює лише дві книгарні – УІК

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.

Загалом у перелікові станом на жовтень 2023 року налічується 422 книгарні.

 

Серед книгарень у селі розташована лише дві — книгарня «Є» у селі Сокільники на Львівщині (населення 6 тис. осіб) та bookeria у Софіївській Борщагівці у передмісті Києва (населення 25 тис. жителів).

 

Трійка областей за кількістю книгарень така:

 

  • Київська — 118 книгарень;
  •  Львівська — 50; 
  • Дніпропетровська — 25.

 

Окрім того, у Тернопільській області розташовані 23 книгарні, Івано-Франківській — 19, Рівненській — 18, Вінницькій — 17, Одеській — 17, Волинській — 17, Полтавській — 16, Сумській — 13, Черкаській — 12, Житомирській — 10, Чернівецькій — 8, Чернігівській — 6, Кіровоградській — 4, Запорізькій — 4, Херсонській — 2, Миколаївській — 2.

 

Стосовно мереж, то в тернопільської мережі «Знання» належать 3 книгарні,  Книгарня «Є» — 52 книгарні, Клуб сімейного дозвілля — 41 книгарня, Книголенд — 30, Буква — 28, Дім книги — 18, ТУТ — 5, Видавництва Старого Лева — 10, VALLIZA — 14, Vivat — 5, Моя книжкова полиця — 2, Bookling — 5, Рівнекнига — 5.

 

Переглянути всі книгарні можна за посиланням. Про існування книгарні, що не увійшла до переліку, можна повідомити на адресу yuri.marchenko@ubi.org.ua.

 

Як відомо, підрахунок книгарень УІК розпочав після того, як генеральний директор «Фоліо» Олександр Красовицький написав на своїй фейсбук-сторінці, що в Україні є принаймні 330 книгарень. 

 

 

Чільне фото: bookeria

Оригінал статті на Suspilne: У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Хто написав радіодиктант національної єдності-2023 без помилок?

Суспільне Мовлення назвало переможців радіодиктанту національної єдності 2023 року, що відбувся 27 жовтня. Про це повідомили на сайті Українського радіо.
Дві переможниці не припустилися

Звіт PISA-2022: українські учні відстають у читанні на 2,5 роки

Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) оприлюднила результати міжнародного дослідження PISA, зокрема і щодо України. Про це повідомили на сайті Міністерства освіти й

Склали перелік письменників і перекладачів, загиблих через російсько-українську війну

Письменниця, парамедикиня добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» Олена Герасим’юк уклала список письменників та перекладачів, які загинули або померли через війну росії проти

У мережі стверджують, що в росії перевидадуть книжку української письменниці Наталії Щерби

Як повідомила на своїй фейсбук-сторінці письменниця Оля Русіна, російський книжковий блог анонсував перевидання серії «Часодії» української підліткової фентезі-письменниці Наталії Щерби

НАДРУКОВАНЕ ЧИСЛО 11 (355, листопад 2023) «УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ГАЗЕТИ»

Мотто номера: «ГАРАНТІЯ МИРУ: ЗАКОПАТИ СОКИРУ ВІЙНИ РАЗОМ З ВОРОГОМ» (Станіслав Єжи ЛЄЦ)З матеріалами газети можна ознайомитися на сайті litgazeta.com.uaПередплатіть «Українську літературну газету» на 2

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"