У світі зростає байдужість до новин, зокрема про російсько-українську війну

У світі зростає байдужість до новин, зокрема про російсько-українську війну

Люди по всьому світу все менше читають новини та намагаються уникати їхнього споживання. Про це ідеться в дослідженні про споживання новин у 46 країнах світу компанії YouGov*, опублікованому Reuters Institute for the Study of Journalism.

 

Інтерес до телебачення та друкованих ЗМІ продовжує скорочуватися у більшості країнах світу, однак споживання  інформації в інтернеті та соціальних мережах не заповнює цього розриву. Зокрема дослідження показало втому респондентів від політичних новин: більшість опитаних прагнуть ігнорувати новини про вторгнення росії в Україну, пандемію коронавірусу та матеріали про економічні проблеми.

 

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну найбільше покладаються на телевізійні новини у країнах, найближчих до бойових дій, таких як Німеччина та Польщі. Там найбільше зростання споживання новин, водночас вибіркове їх уникнення ще більше зросло (у дослідженні припускають, що через складний та гнітючий характер висвітлення).

 

Хоча більшість опитаних продовжують регулярно споживати новини, 38% респондентів часто або іноді намагаються уникати читання новин — у порівнянні з 29% у 2017 році. Близько 36% опитаних — особливо молодші 35 років — стверджують, що новини погіршують настрій. Крім того, значна частина молодших людей повідомили, що уникають новин, тому що їх буває важко прослідкувати або зрозуміти, припускаючи, що ЗМІ могли б зробити набагато більше, щоб спростити мову та краще пояснювати чи контекстуалізувати складні історії.

 

Фінляндія показала найвищий рівень загальної довіри до новин — 69%, а США — найнижчий — 26%. У Сполучених Штатах  новинам довіряють 42% опитаних.

 

Найпопулярнішою соцмережею для споживання новин є Facebook, також стрімко розвивається новинний сегмент у TikTok: молодша аудиторія все частіше отримує новини через цю соцмережу і має слабший інтерес до потужних онлайнвидань. 

 

Найбільший інтерес до новин про російсько-українську війну спостерігається у Польщі та Німеччині, а також у Великій Британії та США.

 

Повне дослідження можна знайти за посиланням.

 

Нагадаємо, згідно з дослідженням Kantar, у березні українці почали рідше переглядати новини.  Дослідження компанії Brand Analytics показало, що в Instagram на 30% менше публікацій від росіян після блокування соцмережі в рф. 

 

Джерело: Детектор медіа

 

Чільне зображення: Suva

*Дослідження базується на опитуванні YouGov, яке проводили у 46 країнах серед 93 432 респондентів, похибка становить 2-3%.

Оригінал статті на Suspilne: У світі зростає байдужість до новин, зокрема про російсько-українську війну

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Понад 25 тисяч книжок евакуювали із книгарні «Є» у Слов’янську

Віктор Разживін, директор книгарні «Є» у Слов’янську, викладач зарубіжної літератури Донбаського державного педагогічного університету, евакуював 25 тисячі книжок зі Слов’янська.

Наразі книжки переб

Старт публікації нових буднів Маріки

Мої вітання. Гарного вам часу доби. Приємних емоцій. Мирного неба! 

Стартувала публікація третьої книги городніх буднів МаріКи. 

Запрошую до прочитання “Пригоди на городі, або заготовити їжу. Липень 2022” 

Публікація

Василь Клічак: «Хай не стогнуть від бомб поля…»

* * * Він сох на сіні. Пам’ятаєш той запах давніх юних літ? Тепер його ти обриваєш, цей липовий духмяний цвіт. Бджола летить над головою. Так тихо. П’янко тій бджолі. І враження, що із тобою найзатишн

Експедиція до Антарктиди львівського письменника й журналіста Маркіяна Прохаська

Маркія Прохасько — сучасний український  молодий письменник і журналіст, син відомого українського письменника Тараса Прохаська. Народився Маркіян в Іван-Франківську, проте в дитинстві переїхав до Львов

Нова книга, та деякі запитання)

Вітаю вас дорогі друзі) нова книга яка називається “Світло старого маяка” вже на сайті, попереду процес написання) буду радий вашим коментарям та підтримці, щоб  надихатись на нові ідеї і втілювати їх для вас)

Хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"