У світі зростає байдужість до новин, зокрема про російсько-українську війну

У світі зростає байдужість до новин, зокрема про російсько-українську війну

Люди по всьому світу все менше читають новини та намагаються уникати їхнього споживання. Про це ідеться в дослідженні про споживання новин у 46 країнах світу компанії YouGov*, опублікованому Reuters Institute for the Study of Journalism.

 

Інтерес до телебачення та друкованих ЗМІ продовжує скорочуватися у більшості країнах світу, однак споживання  інформації в інтернеті та соціальних мережах не заповнює цього розриву. Зокрема дослідження показало втому респондентів від політичних новин: більшість опитаних прагнуть ігнорувати новини про вторгнення росії в Україну, пандемію коронавірусу та матеріали про економічні проблеми.

 

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну найбільше покладаються на телевізійні новини у країнах, найближчих до бойових дій, таких як Німеччина та Польщі. Там найбільше зростання споживання новин, водночас вибіркове їх уникнення ще більше зросло (у дослідженні припускають, що через складний та гнітючий характер висвітлення).

 

Хоча більшість опитаних продовжують регулярно споживати новини, 38% респондентів часто або іноді намагаються уникати читання новин — у порівнянні з 29% у 2017 році. Близько 36% опитаних — особливо молодші 35 років — стверджують, що новини погіршують настрій. Крім того, значна частина молодших людей повідомили, що уникають новин, тому що їх буває важко прослідкувати або зрозуміти, припускаючи, що ЗМІ могли б зробити набагато більше, щоб спростити мову та краще пояснювати чи контекстуалізувати складні історії.

 

Фінляндія показала найвищий рівень загальної довіри до новин — 69%, а США — найнижчий — 26%. У Сполучених Штатах  новинам довіряють 42% опитаних.

 

Найпопулярнішою соцмережею для споживання новин є Facebook, також стрімко розвивається новинний сегмент у TikTok: молодша аудиторія все частіше отримує новини через цю соцмережу і має слабший інтерес до потужних онлайнвидань. 

 

Найбільший інтерес до новин про російсько-українську війну спостерігається у Польщі та Німеччині, а також у Великій Британії та США.

 

Повне дослідження можна знайти за посиланням.

 

Нагадаємо, згідно з дослідженням Kantar, у березні українці почали рідше переглядати новини.  Дослідження компанії Brand Analytics показало, що в Instagram на 30% менше публікацій від росіян після блокування соцмережі в рф. 

 

Джерело: Детектор медіа

 

Чільне зображення: Suva

*Дослідження базується на опитуванні YouGov, яке проводили у 46 країнах серед 93 432 респондентів, похибка становить 2-3%.

Оригінал статті на Suspilne: У світі зростає байдужість до новин, зокрема про російсько-українську війну

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"