У Сакартвело реконструювали музей-бібліотеку Лесі Українки

У Сакартвело реконструювали музей-бібліотеку Лесі Українки

У Сурамі завершили реконструкцію музею-бібліотеки Лесі Українки. Про це повідомили на фейсбук-сторінці «Культурна спадщина Сакартвело».

Музей реконструювали за підтримки Національного агентства охорони культурної спадщини Сакартвело, яке розпочало роботи ще у 2020 році після присвоєння музею статусу пам’ятника культурної спадщини у 2019 році.

 

У оновленому музеї представлені експонати, що розповідають про життя і творчість Лариси Косач: поетичні збірки, рукописи, фотографії, етнографічні матеріали та предмети мистецтва.

 

 

Через аварійний стан будівлі проєкт передбачав повне відновлення фундаменту, конструкції та інфраструктури музею. На першому етапі демонтували стару будівлю та і заклали новий фундамент, а на другому – провели додаткові роботи з укріплення основи. Третій етап, завершений у 2021 році, включав встановлення залізобетонного каркаса та укладання покрівлі. На четвертому етапі роботи ускладнились через розірвання контракту з підрядником, після чого у 2023 році оголосили новий тендер. Завершальні етапи, зокрема облаштування покрівлі, встановлення вікон, дверей та внутрішнє оздоблення, виконала інша компанія. Загальна вартість реконструкції склала 1 864 517 ларі.

 

Музей-бібліотеку вперше відкрили у 1952 році.

 

Як повідомлялося, переклад поеми Лесі Українки «Кассандра» вийшов друком у США і Сакартвело.

 

Фото: საქართველოს კულტურული მემკვიდრეობა

Оригінал статті на Suspilne: У Сакартвело реконструювали музей-бібліотеку Лесі Українки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Юрій Андрухович — у короткому списку премії Нойштадта-2026

Український поет, прозаїк, перекладач, есеїст Юрій Андрухович увійшов до короткого списку американської премії Нойштадта 2026 року. Про це повідомляється на сайті організаторів премії —

У кінотеатрах США зʼявився фільм за мотивами повісті Стівена Кінга

У США вийшов у прокат фільм «Життя Чака» за мотивами однойменної повісті американського письменника Стівена Кінга. Про це письменник повідомив на своїй сторінці у мережі Х.
«Це фінальни

Стало відомо, скільки сплатили штрафу порушники мовного закону у бюджет

Порушники мовного законодавства з початку 2025 року сплатили майже 200 тисяч гривень штрафів. Про це мовний омбудсмен Тарас Кремінь повідомив в інтервʼю LB.ua.
За словами посадовця, цьо

У Словаччині на фестивалі BraK українки презентували переклади своїх романів

З 29 травня по 1 червня у столиці Словаччини відбувся міжнародний літературний фестиваль BRaK (Bratislavský knižný festival). Про це повідомили у соцмережах Українського інституту.

У п

Володимир Базилевський. «Крик з божевільні»

“Українська літературна газета”, ч. 5 (373), травень 2025
 
З НОВОЇ КНИГИ
 
ДО ОКЕАНУ
Планети гучний оргАн,
коморо землі, океан,
кити твої самогубці,
альбатроси по горло в мазуті,
дельфіни підранки.
 
Па

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"