У Рівному написали дитячу книжку про міські дерева

У Рівному написали дитячу книжку про міські дерева

У межах еко-культурного проєкту «Місто шумить інакше», який реалізується у місті Рівне за фінансової підтримки Українського культурного фонду, було створено книжку для дітей та їхніх батьків на екотематику. Авторками текстів є співзасновниці громадської ініціативи «Сад історій»: Ольга Корсюк та Інна Мулявка. Ілюстрації до книги створювала 14-літня рівнянка — Ксенія Кузьмінець. Це її дебютна робота. Про це повідомляє gurt.org.ua.

Дитяча книжка «Місто шумить інакше» — це цикл повчальних історій про життя міських дерев та вплив людини на них, про дружбу мешканців міста з природою, про світ біорізноманіття та його суперсили, про добрих героїв та шкідників. 

ГО «Агенція сталого розвитку міста» поспілкувалася з дівчатами про процес створення книжки та їхні враження.

— Хто головні герої в книзі та про які суперсили йдеться?

Ольга Корсюк: «Нам хотілося, щоб діти та навіть дорослі впізнавали в історіях із книги себе. Тому героями насамперед є просто люди, просто діти Марко і Надійка та їхнє оточення — батьки, сусіди, комунальне підприємство і тому подібне. Але головною особою, яка поселила у дітях зерно пізнання — є дух природи. Він з‘являється на самому початку історії у втіленні стильного хлопця, який ставить незручні запитання і розповідає різні історії. Ми назвали його Дерев‘яном та вирішили не зображати ніяк. Залишили читачам місце для фантазування.

Але червоною ниткою через усю історію проходить героїзм дерева. Саме воно володіє суперсилами та захищає місто від екологічного апокаліпсису. Суперсили — це всі ті властивості, які притаманні міському дереву і які воно використовує чи продукує у своїй життєдіяльності. До прикладу — кисень, температура, поглинання води та шуму».

— Чим корисною буде книжка для дітей та батьків?

Інна Мулявка: «З одного боку, книжка має просвітницьку ціль — нею ми відповідаємо на питання, які часто отримуємо: що робити, якщо бачиш небезпечну гілку чи зрізання дерева у дворі? Як виявити, що дерево хворе? Чи потрібно білити дерева? У чому шкода спалювання листя та які цьому альтернативи? 

З іншого, ділимося нашими цінностями — здорове, безпечне, красиве місто та щасливі його жителі неможливі без якісного, добре спланованого та доглянутого озеленення. Дерева, кущі, трав’янисті рослини — це не про декор вулиць, перешкоди для вивісок на фасадах чи потенційне паркомісце. Це частина живої природи, біорізноманіття, домівки для птахів, плазунів, комах, лишайників. Було б чудово, якби прочитання книжки надихнуло дітей та батьків на спільне дослідження міського простору та зелені навколо».

— Твоя улюблена історія з книжки, яку ти проілюструвала та чому?

Ксеня Кузьмінець: «Частина про птахів. Історія розповідає про різні види птахів, які живуть у моєму місті. Мені цікаво було дізнатися, що у Рівному взагалі немає ворон. Чорні птахи, що ми бачимо найчастіше, — це граки, трішки сіріші —  галки. Саме тому я намалювала граків. Узагалі люблю спостерігати за птахами у своєму дворі та на Городищі Оствиця. Вони всі такі різні, такі цікаві та барвисті. А ще вони мають важливе значення для життя міста».

— Що надихало під час написання книжки?

Ольга Корсюк: «Надихало те, що очевидне — не очевидне. І попри те, що дерева існують значно давніше, ніж люди, про них ми майже нічого не знаємо. На відміну від технологій, які так швидко розвиваються і які ми так ретельно відстежуємо — сталі базові цінності стали невидимими та неважливими. Ми засмучуємося, коли ламається гаджет і не відчуваємо жалю, коли ламається дерево. Це все, насправді надихає на боротьбу з невіглаством. А ще є бажання створити те місто, у якому хочеться жити.

Також дуже надихала підтримка всіх учасників та учасниць проєкту, рідних та тих, для кого тема є важливою, особливо, якщо вони ще й мають малих дітей.

— Чи допомагали у написанні книжки?

Інна Мулявка: «Процес створення цієї книги об’єднав зусилля багатьох людей, окрім авторок та ілюстраторки, це ще коректорка, верстальник, видавці, уся команда проєкту «Місто шумить інакше».
Нам було важливо, щоб все, про що ми пишемо, було правдивим. За консультаціями ми зверталися до орнітолога Влада Гедзюка, керівниць Екологічного центру при Рівненському міському палаці дітей та молоді Ірини Куроченко та Варвари Рискової, краєзнавця Миколи Бендюка. Звісно, серед перших читачів книжки були діти! Саме на їхній інтерес і сприйняття орієнтувалися, коли писали «Місто шумить інакше». Вікторія Власюк — ще одна людина, яка дуже доклалася до того, щоб книжка вийшла максимально цікавою, гарною та вчасно! Вдячна всім залученим за роботу, відгуки та енергію, вкладену в цю книжку»!

Книжка «Місто шумить інакше» містить інтерактивні завдання для дітей та їхніх батьків від Екологічного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді: екскурсійний маршрут віковими деревами та квест, чек-лист як визначити вік дерева та його стан здоров’я, ігри для відпочинку в міському парку.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Рівному написали дитячу книжку про міські дерева

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Письменники такі самі люди, як інші?

Письменники такі самі люди, як інші?

Та ні разу!

Це дивні створіння, природа котрих ще не вивчена достоту.

Ніжні і вразливі вони, у той же час, схильні до самопожертви й радикальних дій.

Інстинкт самозбереження слабо

Як щодо невеличкого конкурсу?

Учора ми дізнались результати обох конкурсів. Щиро вітаю переможців!!!

Тепер є час перепочити, і писати щось для душі.

Але я вирішила трохи потурбувати авторів — у мене є невеличка пропозиція.

Пропоную провести

Дар чи прокляття

Доброго вечора)))

Запрошую вас (якщо Ви не проти ) до читання своєї книги “Дар чи прокляття”. Буду радий кожному. Наперед дякую всім хто заглянув до мене на сторінку. Усім гарного вечора!)))

З полону до пастки! Читаємо разом! Новинка!

Доброго вечора мої любі

Не встигли ми намилуватися просто феєричним фіналом ПОЛОНЯНКИ, як наша невтомна  КРИСТИНА АСЕЦЬКА презентувала нову, неймовірну історію!

Отож знайомтеся !

ПАСТКА ДЛЯ ВОРОГА

 

Анотація

Новинка від Адалін Черно!

Друзі, вітаю вас!

Я тут натрапила на цікаву новинку від автора Адалін Черно! Хочу порадити її вам. 

“На межі бажання”

Дуже гаряче, та емоційно. Не проходьте. Я впевнена що вам сподобається))

Анотація:

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"