У Рівному написали дитячу книжку про міські дерева

У Рівному написали дитячу книжку про міські дерева

У межах еко-культурного проєкту «Місто шумить інакше», який реалізується у місті Рівне за фінансової підтримки Українського культурного фонду, було створено книжку для дітей та їхніх батьків на екотематику. Авторками текстів є співзасновниці громадської ініціативи «Сад історій»: Ольга Корсюк та Інна Мулявка. Ілюстрації до книги створювала 14-літня рівнянка — Ксенія Кузьмінець. Це її дебютна робота. Про це повідомляє gurt.org.ua.

Дитяча книжка «Місто шумить інакше» — це цикл повчальних історій про життя міських дерев та вплив людини на них, про дружбу мешканців міста з природою, про світ біорізноманіття та його суперсили, про добрих героїв та шкідників. 

ГО «Агенція сталого розвитку міста» поспілкувалася з дівчатами про процес створення книжки та їхні враження.

— Хто головні герої в книзі та про які суперсили йдеться?

Ольга Корсюк: «Нам хотілося, щоб діти та навіть дорослі впізнавали в історіях із книги себе. Тому героями насамперед є просто люди, просто діти Марко і Надійка та їхнє оточення — батьки, сусіди, комунальне підприємство і тому подібне. Але головною особою, яка поселила у дітях зерно пізнання — є дух природи. Він з‘являється на самому початку історії у втіленні стильного хлопця, який ставить незручні запитання і розповідає різні історії. Ми назвали його Дерев‘яном та вирішили не зображати ніяк. Залишили читачам місце для фантазування.

Але червоною ниткою через усю історію проходить героїзм дерева. Саме воно володіє суперсилами та захищає місто від екологічного апокаліпсису. Суперсили — це всі ті властивості, які притаманні міському дереву і які воно використовує чи продукує у своїй життєдіяльності. До прикладу — кисень, температура, поглинання води та шуму».

— Чим корисною буде книжка для дітей та батьків?

Інна Мулявка: «З одного боку, книжка має просвітницьку ціль — нею ми відповідаємо на питання, які часто отримуємо: що робити, якщо бачиш небезпечну гілку чи зрізання дерева у дворі? Як виявити, що дерево хворе? Чи потрібно білити дерева? У чому шкода спалювання листя та які цьому альтернативи? 

З іншого, ділимося нашими цінностями — здорове, безпечне, красиве місто та щасливі його жителі неможливі без якісного, добре спланованого та доглянутого озеленення. Дерева, кущі, трав’янисті рослини — це не про декор вулиць, перешкоди для вивісок на фасадах чи потенційне паркомісце. Це частина живої природи, біорізноманіття, домівки для птахів, плазунів, комах, лишайників. Було б чудово, якби прочитання книжки надихнуло дітей та батьків на спільне дослідження міського простору та зелені навколо».

— Твоя улюблена історія з книжки, яку ти проілюструвала та чому?

Ксеня Кузьмінець: «Частина про птахів. Історія розповідає про різні види птахів, які живуть у моєму місті. Мені цікаво було дізнатися, що у Рівному взагалі немає ворон. Чорні птахи, що ми бачимо найчастіше, — це граки, трішки сіріші —  галки. Саме тому я намалювала граків. Узагалі люблю спостерігати за птахами у своєму дворі та на Городищі Оствиця. Вони всі такі різні, такі цікаві та барвисті. А ще вони мають важливе значення для життя міста».

— Що надихало під час написання книжки?

Ольга Корсюк: «Надихало те, що очевидне — не очевидне. І попри те, що дерева існують значно давніше, ніж люди, про них ми майже нічого не знаємо. На відміну від технологій, які так швидко розвиваються і які ми так ретельно відстежуємо — сталі базові цінності стали невидимими та неважливими. Ми засмучуємося, коли ламається гаджет і не відчуваємо жалю, коли ламається дерево. Це все, насправді надихає на боротьбу з невіглаством. А ще є бажання створити те місто, у якому хочеться жити.

Також дуже надихала підтримка всіх учасників та учасниць проєкту, рідних та тих, для кого тема є важливою, особливо, якщо вони ще й мають малих дітей.

— Чи допомагали у написанні книжки?

Інна Мулявка: «Процес створення цієї книги об’єднав зусилля багатьох людей, окрім авторок та ілюстраторки, це ще коректорка, верстальник, видавці, уся команда проєкту «Місто шумить інакше».
Нам було важливо, щоб все, про що ми пишемо, було правдивим. За консультаціями ми зверталися до орнітолога Влада Гедзюка, керівниць Екологічного центру при Рівненському міському палаці дітей та молоді Ірини Куроченко та Варвари Рискової, краєзнавця Миколи Бендюка. Звісно, серед перших читачів книжки були діти! Саме на їхній інтерес і сприйняття орієнтувалися, коли писали «Місто шумить інакше». Вікторія Власюк — ще одна людина, яка дуже доклалася до того, щоб книжка вийшла максимально цікавою, гарною та вчасно! Вдячна всім залученим за роботу, відгуки та енергію, вкладену в цю книжку»!

Книжка «Місто шумить інакше» містить інтерактивні завдання для дітей та їхніх батьків від Екологічного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді: екскурсійний маршрут віковими деревами та квест, чек-лист як визначити вік дерева та його стан здоров’я, ігри для відпочинку в міському парку.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Рівному написали дитячу книжку про міські дерева

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Давайте оглянемо дану інформацію)

Дорогі читачі, на мою історію 18+ сьогодні діє знижка!!!

 Вітаю, ти втрапила

– Це теж входить в умови цього контракту? – Вимовляю тремтячим голосом.
Його гарячі пальці торкаються до мого плеча, ковзають вище змушуючи

Знижки 35%!!!! Його батько мною одержимий!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка 35% на мою гарячу історію 18+!!! 

Його батько мною одержимий

– Збиралася позбутися від моєї дитини? – Він наступає, заганяє в кут.
– Я? Ні …, – з жахом качаю головою, – ні. Тобто, з чого ти взяв,

Оновлення та знижка!

АНОТАЦІЯ:

Я могла б стати хорошим юристом, і мала це зробити, бо була найкращою студенткою на потоці, але той хто привив мені любов до цієї професії, сам же і знищив її. Мій колишній престижний юрист, керівник відомої у

Знижка на фіктивні стосунки!

Вітаю зі святом, мої любі! Сподіваюся, ви всі у відносній безпеці і знайдете час, щоб відсвяткувати День Конституції України. З цього приводу я підготувала вам подарунок – знижку 25 % на книгу “Будь моєю дівчиною”!

***

Хочу

Назвали кількість бібліотек, які знищили російські загарбники

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну щонайменше 122 бібліотеки було пошкоджено або повністю знищено.

У 21 бібліотеці – не зберігся жоден документ. Про це повідомили на засіданні Ради

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"