У Рівному відкрили першу в Україні виставку рукописних партитур

У Рівному відкрили першу в Україні унікальну виставку рукописних партитур «Рукописні партитури церковної музики з історичної Волині кінця ХІХ — середини ХХ століття».
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Рівненська облрада.
«В Рівному відкрили першу в Україні унікальну виставку рукописних партитур. Вона проходить в Рівненському обласному краєзнавчому музеї та має назву «Рукописні партитури церковної музики з історичної Волині кінця ХІХ — середини ХХ століття», — йдеться у повідомленні.
Як зазначається, виставку привіз до Рівного та презентував голова Всеукраїнського хорового товариства імені Миколи Леонтовича, хормейстр Національної опери України, заслужений діяч мистецтв України Олександр Тарасенко.
Як інформують в облраді, усі експонати виставки зібрані у селах та містах історичної Волині — Рівненській, Волинській та Тернопільській областях.
Підкреслюється, що найбільшою колекцією виставки є колекція Рівненської духовної семінарії.
Як розповіли у музеї, рукописи партитур церковної музики — це важливе надбання українського сакрального мистецтва. Водночас є забутим видом культурної діяльності. Ці шедеври більш як 100 років зберігаються у церквах та приватних бібліотеках.
«На сьогодні не кожен хор може виконати ці твори через їхню складність, оскільки це музика професійна та написана професійними українськими і зарубіжними композиторами. Нам належить зараз зберегти ці документи, які свідчать про високий рівень хорової культури», — розповідає Тарасенко.
Рукописи того часу переписували регенти православних церков краю, які переважно були вихованцями Кременецьких регентських курсів Євгена Капітонця.
Як повідомляв Укрінформ, у Рівненській обласній філармонії відкрилася виставка «Любомирські на Рівненщині 300 років».
Фото: FB-сторінка Рівненського обласного краєзнавчого музею
Оригінал статті на НСПУ: У Рівному відкрили першу в Україні виставку рукописних партитур
Блог
Хто написав радіодиктант національної єдності-2023 без помилок?Суспільне Мовлення назвало переможців радіодиктанту національної єдності 2023 року, що відбувся 27 жовтня. Про це повідомили на сайті Українського радіо.
Дві переможниці не припустилися
Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) оприлюднила результати міжнародного дослідження PISA, зокрема і щодо України. Про це повідомили на сайті Міністерства освіти й
Склали перелік письменників і перекладачів, загиблих через російсько-українську війнуПисьменниця, парамедикиня добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» Олена Герасим’юк уклала список письменників та перекладачів, які загинули або померли через війну росії проти
У мережі стверджують, що в росії перевидадуть книжку української письменниці Наталії ЩербиЯк повідомила на своїй фейсбук-сторінці письменниця Оля Русіна, російський книжковий блог анонсував перевидання серії «Часодії» української підліткової фентезі-письменниці Наталії Щерби
НАДРУКОВАНЕ ЧИСЛО 11 (355, листопад 2023) «УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ГАЗЕТИ»Мотто номера: «ГАРАНТІЯ МИРУ: ЗАКОПАТИ СОКИРУ ВІЙНИ РАЗОМ З ВОРОГОМ» (Станіслав Єжи ЛЄЦ)З матеріалами газети можна ознайомитися на сайті litgazeta.com.uaПередплатіть «Українську літературну газету» на 2
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.