У Рівному вручили премії та вшанували пам’ять про Анатолія Криловця

У Рівному вручили премії та вшанували пам’ять про Анатолія Криловця

У Рівненській обласній бібліотеці для молоді провели вручення Всеукраїнської літературної премії імені Анатолія Криловця та вечір пам’яті письменника.

Про це повідомили на сторінці бібліотеки у фейсбуці.

Подія відбулася 20 лютого. Ця іменна премія проводиться третій рік поспіль спільно з Національною спілкою письменників України та Рівненською обласною організацією Національної спілки письменників України.

Вечір пам’яті та врочисте вручення премії відбулися до дня народження українського поета, перекладача, літературознавця, кандидата філологічних наук, доцента, Відмінника освіти України, члена Національної спілки письменників України – Анатолія Криловця (1961-2017). Захід провели в змішаному форматі: офлайн, відеоконференція Zoom, а також онлайн-трансляція на Facebook-сторінці бібліотеки.

На початку зустрічі учасники переглянули відеофрагменти, на яких Анатолій Криловець читає власні вірші. З вітальним словом виступила українська поетеса, прозаїкиня, перекладачка, бардеса, членкиня журі Валентина Люліч. До слова запросили також сина Анатолія Криловця, члена журі Романа Криловця, який зачитав авторську поезію батька.

Літературну премію в номінації «Любовна лірика» отримали Юлія Сільчук (Ковель), Христина Семерин (Острог), Іван Генрош (Львів) та Яна Грицан (Івано-Франківськ). У номінації «Філософська лірика» перше місце посіла Оксана Лозова (Львів), друге та третє — Віктор Крупка (Вінниця) й Олександр Гунько (Херсон).

Особливими відзнаками літературної премії імені Анатолія Криловця відзначили: Олега Андрішко, Олега Гончаренка, Василя Вертипороха, Олеся Гриба, Світлану Шинкар, Юрія Хмелевського, Ярослава Гиць та Віктора Шупера.

Про літературні пошуки і творчі успіхи розповіли лауреати Юлія Сільчук й Віктор Шупер. В онлайн-форматі до заходу долучилися секретарка НСПУ з роботи із молоддю Юлія Бережко-Камінська, лауреати премії Віктор Крупка й Олександр Гунько та членкиня журі Галина Вокальчук.

Крім того, багато із присутніх висловлювали власні спогади пов’язані із Анатолієм Криловцем. Наприклад, цікаві розповіді ми почули від дитячої письменниці Тамари Бацмай, поетеси Любові Ярмолюк та інших. Музичну частину вечора пам’яті забезпечили Валентина Люліч та Валентина Слуквіна, які співали пісні на слова Анатолія Криловця. Окрім цього відбулося читання поезій із різних збірок поета.

rivne.rayon.in.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Рівному вручили премії та вшанували пам’ять про Анатолія Криловця

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Бабиному Яру знаменитий художник створив символічний мурал

Художник Матвій Вайсберг завершив роботу над трьома монументальними панно з його «Дорожнього щоденника», які він малював під час війни. «Янгол ЗСУ», свічник та Тризуб, вписаний у Зірку Давида, розміщені

У школах штату Юта в США заборонили Біблію за «вульгарність і насильство»

Шкільний округ в американському штаті Юта вилучив Біблію з початкових шкіл за те, що вона містить «вульгарність і насильство». 
Це відбулося після скарги батьків на те, що в Біблії коро

Кембриджський університет відмовиться від терміна «англосакси»

Кембриджський університет вирішив відмовитися від терміна «англосакси» у своїй навчальній програмі в межах боротьби з расизмом і націоналізмом.
Відтепер на лекціях студентам пояснюють х

Одразу 2 збірки інтимної лікрики презентувала в Ужгороді Тетяна Мороляк

Усе те, що писала багато років у шухляду – нині відкрила для загалу і наче оголила душу, – каже ужгородка Тетяна Мороляк.

Мама трьох дітей та психологиня презентувала одразу дві збірки інтимної лірик

Сергій Жадан отримав відзнаку у Вельсі за музичну творчість

Сергій Жадан отримав відзнаку за музичну творчість на фестивалі Hay Festival у Вельсі. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
«Дякую організаторам за підтримку України. Меда

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"