У рф написали підручник з історії, де розповідають про «спецоперацію»

У москві презентували нові підручники з історії, в яких повністю переписали розділи від 1970-х років, а також додали новий про так звану «спецоперацію в Україні». Про це повідомляють російські ЗМІ.
Владу в Україні після 2014 року у підручнику називають «хунтою», армію — «неонацистами», а незалежність, проголошену 1991 року, — «так званою».
Підручник написали за 5 місяців. Навчання за ним планують запровадити з 1 вересня 2023 року. Примірники отримають 650 тисяч школярів.
Один з авторів — помічник путіна Владімір Мединський. «Історію Другої світової війни було оновлено, підкреслено роль Великої Вітчизняної війни у загальному результаті», — каже Алєксандр Чубар’ян, ще один автор.
«Декілька поколінь в Україні, починаючи з 1990-х років, виховувалися на неприязні до Росії, на неонацистських ідеях», — пишуть у книжці. Там додають, що так званий український «неонацизм» — це не пряме повторення німецького націонал-соціалізму 1920–1940-х років, а «озлоблене національне, мовне, культурне насилля агресивної меншості над більшістю».
Революцію гідності називають збройним повстанням, окупацію Криму — «поверненням до Росії», де на референдумі «за» проголосували 97% громадян. Як стверджує підручник, на Донеччині та Луганщині не було російських військових, а відбулося народне повстання, де населення «сформувало ополчення для захисту рідної землі».
Про імовірний вступ України до НАТО в підручнику йдеться, що далі проти росії війною став би весь Альянс: «Це був би, можливо кінець цивілізації. Цього не можна було допустити». Саме так автори виправдовують повномасштабне вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року. «Захід завалив український режим грошима та зброєю», — пишуть автори.
А ще там оспівують «героїв СВО». «Спецоперація» буцімто згуртувала російське суспільство, людей різного віку та професій.
Нагадаємо, з російського підручника з «Навколишнього світу» вилучили згадку про Україну.
Фото: РБК
Оригінал статті на Suspilne: У рф написали підручник з історії, де розповідають про «спецоперацію»
Блог
Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнєБібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст
У селах України працює лише дві книгарні – УІКПереважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом
Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт
Незламні бібліотеки і синергія перемоги: як святкують День бібліотек в умовах війни30 вересня в Україні традиційно відзначають День бібліотек. Щороку бібліотекарі вигадують нові формати святкувань. 2019 року Українська бібліотечна асоціація разом з Українським інститу
Наталя Талалай. Мій ПамукЗа даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.