У рф написали підручник з історії, де розповідають про «спецоперацію»

У рф написали підручник з історії, де розповідають про «спецоперацію»

У москві презентували нові підручники з історії, в яких повністю переписали розділи від 1970-х років, а також додали новий про так звану «спецоперацію в Україні». Про це повідомляють російські ЗМІ.

Владу в Україні після 2014 року у підручнику називають «хунтою», армію — «неонацистами», а незалежність, проголошену 1991 року, — «так званою».

 

Підручник написали за 5 місяців. Навчання за ним планують запровадити з 1 вересня 2023 року. Примірники отримають 650 тисяч школярів. 

 

Один з авторів — помічник путіна Владімір Мединський. «Історію Другої світової війни було оновлено, підкреслено роль Великої Вітчизняної війни у загальному результаті», — каже Алєксандр Чубар’ян, ще один автор.

 

«Декілька поколінь в Україні, починаючи з 1990-х років, виховувалися на неприязні до Росії, на неонацистських ідеях», — пишуть у книжці. Там додають, що так званий український «неонацизм» — це не пряме повторення німецького націонал-соціалізму 1920–1940-х років, а «озлоблене національне, мовне, культурне насилля агресивної меншості над більшістю».

 

Революцію гідності називають збройним повстанням, окупацію Криму — «поверненням до Росії», де на референдумі «за» проголосували 97% громадян. Як стверджує підручник, на Донеччині та Луганщині не було російських військових, а відбулося народне повстання, де населення «сформувало ополчення для захисту рідної землі».

 

Про імовірний вступ України до НАТО в підручнику йдеться, що далі проти росії війною став би весь Альянс: «Це був би, можливо кінець цивілізації. Цього не можна було допустити». Саме так автори виправдовують повномасштабне вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року. «Захід завалив український режим грошима та зброєю», — пишуть автори.

А ще там оспівують «героїв СВО». «Спецоперація» буцімто згуртувала російське суспільство, людей різного віку та професій.

 

 

Нагадаємо, з російського підручника з «Навколишнього світу» вилучили згадку про Україну.

 

 

Фото: РБК

Оригінал статті на Suspilne: У рф написали підручник з історії, де розповідають про «спецоперацію»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Незламні бібліотеки і синергія перемоги: як святкують День бібліотек в умовах війни

30 вересня в Україні традиційно відзначають День бібліотек. Щороку бібліотекарі вигадують нові формати святкувань. 2019 року Українська бібліотечна асоціація разом з Українським інститу

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"