У рф написали підручник з історії, де розповідають про «спецоперацію»

У москві презентували нові підручники з історії, в яких повністю переписали розділи від 1970-х років, а також додали новий про так звану «спецоперацію в Україні». Про це повідомляють російські ЗМІ.
Владу в Україні після 2014 року у підручнику називають «хунтою», армію — «неонацистами», а незалежність, проголошену 1991 року, — «так званою».
Підручник написали за 5 місяців. Навчання за ним планують запровадити з 1 вересня 2023 року. Примірники отримають 650 тисяч школярів.
Один з авторів — помічник путіна Владімір Мединський. «Історію Другої світової війни було оновлено, підкреслено роль Великої Вітчизняної війни у загальному результаті», — каже Алєксандр Чубар’ян, ще один автор.
«Декілька поколінь в Україні, починаючи з 1990-х років, виховувалися на неприязні до Росії, на неонацистських ідеях», — пишуть у книжці. Там додають, що так званий український «неонацизм» — це не пряме повторення німецького націонал-соціалізму 1920–1940-х років, а «озлоблене національне, мовне, культурне насилля агресивної меншості над більшістю».
Революцію гідності називають збройним повстанням, окупацію Криму — «поверненням до Росії», де на референдумі «за» проголосували 97% громадян. Як стверджує підручник, на Донеччині та Луганщині не було російських військових, а відбулося народне повстання, де населення «сформувало ополчення для захисту рідної землі».
Про імовірний вступ України до НАТО в підручнику йдеться, що далі проти росії війною став би весь Альянс: «Це був би, можливо кінець цивілізації. Цього не можна було допустити». Саме так автори виправдовують повномасштабне вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року. «Захід завалив український режим грошима та зброєю», — пишуть автори.
А ще там оспівують «героїв СВО». «Спецоперація» буцімто згуртувала російське суспільство, людей різного віку та професій.
Нагадаємо, з російського підручника з «Навколишнього світу» вилучили згадку про Україну.
Фото: РБК
Оригінал статті на Suspilne: У рф написали підручник з історії, де розповідають про «спецоперацію»
Блог
«Українська книжкова полиця» зʼявилася у найстарішій публічній бібліотеці Південної КореїУ бібліотеці Намсан у Сеулі, яка працює вже понад сто років, відкрили ще одну «Українську книжкову полицю». Про це повідомили на фейсбук-сторінці посольства України в Республіці Корея.
Тиждень незалежних книгарень: як читачам взяти участь в акціях і подіях?Із 24 до 30 червня в Україні вперше відбудеться Тиждень незалежних книгарень, в межах якого понад 20 книгарень із різних міст проведуть серію подій, запустять книжковий челендж і запроп
Журналіста Владислава Єсипенка звільнили з російського ув’язнення в КримуУкраїнський журналіст і фрилансер проєкту «Крим.Реалії» Владислав Єсипенко вийшов на волю після більш як чотирьох років незаконного ув’язнення в тимчасово окупованому Криму. Про це пові
Засуджений за наведення удару по Краматорську, від якого загинула Вікторія Амеліна, попросив передати його до росіїВолодимир Синельник, засуджений до довічного ув’язнення за коригування російського ракетного удару по кафе в Краматорську, внаслідок якого влітку 2023 року загинула письменниця Вікторія
Вадим Крищенко. «Щоб жила Україна!»Українська літературна газета”, ч. 5 (373), травень 2025
ЩОБ ЖИЛА УКРАЇНА!
Прийшла в нашу хату
тривожна година,
Хай кожен збагне собі
в безлічі справ:
Все мусим зробить,
щоб жила Україна,
Щоб ворог підст
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.