У росії тимчасово продовжують видавати ISBN

У росії тимчасово продовжують видавати ISBN

Попри те, що міжнародне агентство ISBN призупинило видачу росії унікальних ідентифікаційних номерів, їх видаватимуть, поки не вичерпається запас. Про це розповіла директорка російської книжкової палати (РКП) Альона Ноґіна.

 

«Ми продовжуємо роботу, тому що за чинними договорами у нас є ISBN (міжнародний стандартний книжковий номер). Ми ще не перейшли на іншу систему, тому поки що працюємо і не припиняємо видачу ISBN», — заявила Ноґіна.

 

За її словами, система міжнародних номерів необхідна, щоб знаходити книжку та стежити за її просуванням. У росії розподіл номерів ISBN закріпили за російською книжковою палатою.

 

Після того, як закінчаться міжнародні номери, росія використовуватиме національну систему реєстрації.

 

«У нас є державна реєстрація будь-якого видання, це закон про обов’язковий примірник. Будь-яке видання має свій національний ідентифікатор та ідентифікується. Так званий національний номер вже існує у російських електронних базах», — додала Ноґіна.

 

Національний російський ідентифікатор не виконуватиме головну функцію ISBN — пошуку книжок за кодом у міжнародному реєстрі, оскільки його використовують лише на території рф. 

 

Ставити на книжках російський аналог ISBN почали у 2021 році.

 

ISBN – 13-значний код на титульному листі видання, найчастіше зі штрих-кодом. Набір цифр є паспортними даними книги, у числах зашифрована інформація про мову або країну, видавництво та саму книжку.

 

Як повідомлялося, у листі до Виконавчого комітету Консорціуму УДК, Міжнародного агентства ISBN, Міжнародного агентства ISMN та Міжнародного центру ISSN Держкомтелерадіо закликало припинити будь-яку співпрацю з росією у відповідних галузях.

 

 

Джерело: pro.books.ru

Оригінал статті на Suspilne: У росії тимчасово продовжують видавати ISBN

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"