У росії тимчасово продовжують видавати ISBN

У росії тимчасово продовжують видавати ISBN

Попри те, що міжнародне агентство ISBN призупинило видачу росії унікальних ідентифікаційних номерів, їх видаватимуть, поки не вичерпається запас. Про це розповіла директорка російської книжкової палати (РКП) Альона Ноґіна.

 

«Ми продовжуємо роботу, тому що за чинними договорами у нас є ISBN (міжнародний стандартний книжковий номер). Ми ще не перейшли на іншу систему, тому поки що працюємо і не припиняємо видачу ISBN», — заявила Ноґіна.

 

За її словами, система міжнародних номерів необхідна, щоб знаходити книжку та стежити за її просуванням. У росії розподіл номерів ISBN закріпили за російською книжковою палатою.

 

Після того, як закінчаться міжнародні номери, росія використовуватиме національну систему реєстрації.

 

«У нас є державна реєстрація будь-якого видання, це закон про обов’язковий примірник. Будь-яке видання має свій національний ідентифікатор та ідентифікується. Так званий національний номер вже існує у російських електронних базах», — додала Ноґіна.

 

Національний російський ідентифікатор не виконуватиме головну функцію ISBN — пошуку книжок за кодом у міжнародному реєстрі, оскільки його використовують лише на території рф. 

 

Ставити на книжках російський аналог ISBN почали у 2021 році.

 

ISBN – 13-значний код на титульному листі видання, найчастіше зі штрих-кодом. Набір цифр є паспортними даними книги, у числах зашифрована інформація про мову або країну, видавництво та саму книжку.

 

Як повідомлялося, у листі до Виконавчого комітету Консорціуму УДК, Міжнародного агентства ISBN, Міжнародного агентства ISMN та Міжнародного центру ISSN Держкомтелерадіо закликало припинити будь-яку співпрацю з росією у відповідних галузях.

 

 

Джерело: pro.books.ru

Оригінал статті на Suspilne: У росії тимчасово продовжують видавати ISBN

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Продовження попаданки!

Усім привіт! 

Оновлення книги Академія дружин драконів вже на сайті! 

 

                        Запрошую до прочитання 

поціновувачів фентезі,

Досьє на персонажа

Ім’я: Белла

Фамілія: Франкс

Рід: Франкс

Країна: Україна (перебування в цей момент)

Вік: 16

Ріст: 165 см

Характер: хитра; весела; вигадлива.

Родичі: Ян Косориконіг – зведений брат ; Ольга Косориконіг – опікун.

Сильні

Не варто проходити повз)

Ваша підтримка дуже важлива для мене)Підтримайте мене та цю книгу)І деякий подарунок для вас)

Няня по зальоту

Оце я потрапила! Так, саме такі думки завітали до мене в голову, коли я дізналася, що мені доведеться підміняти

Я теж хочу собі принца!

Привіт всім) Останнім часом мене тягне на історії про королівства)) Як тільки я дочитала до останньої випущеної глави книжку Юліанни “Та єдина, яку він шукав”, то одразу почала шерстити букнет на ще щось подібної тематики

Нова обкладинка та трішки перчику)

Слава Україні! 

Шановні читачі, хочу повідомити, що історія

“День студента”

отримала нову обкладинку! Ось так вона виглядає зараз)  

Також хочу поділитися враженнями про книгу, яку нещодавно почала

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"