У росії тимчасово продовжують видавати ISBN

У росії тимчасово продовжують видавати ISBN

Попри те, що міжнародне агентство ISBN призупинило видачу росії унікальних ідентифікаційних номерів, їх видаватимуть, поки не вичерпається запас. Про це розповіла директорка російської книжкової палати (РКП) Альона Ноґіна.

 

«Ми продовжуємо роботу, тому що за чинними договорами у нас є ISBN (міжнародний стандартний книжковий номер). Ми ще не перейшли на іншу систему, тому поки що працюємо і не припиняємо видачу ISBN», — заявила Ноґіна.

 

За її словами, система міжнародних номерів необхідна, щоб знаходити книжку та стежити за її просуванням. У росії розподіл номерів ISBN закріпили за російською книжковою палатою.

 

Після того, як закінчаться міжнародні номери, росія використовуватиме національну систему реєстрації.

 

«У нас є державна реєстрація будь-якого видання, це закон про обов’язковий примірник. Будь-яке видання має свій національний ідентифікатор та ідентифікується. Так званий національний номер вже існує у російських електронних базах», — додала Ноґіна.

 

Національний російський ідентифікатор не виконуватиме головну функцію ISBN — пошуку книжок за кодом у міжнародному реєстрі, оскільки його використовують лише на території рф. 

 

Ставити на книжках російський аналог ISBN почали у 2021 році.

 

ISBN – 13-значний код на титульному листі видання, найчастіше зі штрих-кодом. Набір цифр є паспортними даними книги, у числах зашифрована інформація про мову або країну, видавництво та саму книжку.

 

Як повідомлялося, у листі до Виконавчого комітету Консорціуму УДК, Міжнародного агентства ISBN, Міжнародного агентства ISMN та Міжнародного центру ISSN Держкомтелерадіо закликало припинити будь-яку співпрацю з росією у відповідних галузях.

 

 

Джерело: pro.books.ru

Оригінал статті на Suspilne: У росії тимчасово продовжують видавати ISBN

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Лондонський ярмарок назвав фіналістів премії International Excellence Awards-2023

Лондонський книжковий ярмарок оголосив фіналістів премії International Excellence Awards 2023 року. Про це повідомляється на офіційному сайті London Book Fair.
 
Премії International Ex

В Ужгороді показали виставу «Маріупольська драма» до річниці бомбардування росіянами театру…

Виставу «Маріупольська драма» зіграли в Ужгороді артисти Донецького академічного обласного драматичного театру міста Маріуполь. Зробили це до річниці бомбардування їхнього театру російськими військовими

Як розповідати історії: поради з книжки Крістофера Воґлера «Подорож письменника»

Крістофер Воґлер. Подорож письменника – ArtHuss, 2023 – 520 с.
 
Незабаром у видавництві ArtHuss вийде книжка «Подорож письменника», в основу якої лягли теорії міфолога Джозефа Кемпбелл

У США збирають гроші на купівлю будинку Джона Стейнбека

Американські книгорозповсюджувачі, письменники та читачі збирають кошти, щоб придбати літній будинок Джона Стейнбека, лауреата Нобелівської премії з літератури 1962 року, одного з класи

В росії поетів судитимуть за антивоєнні вірші: деталі

Наприкінці вересня минулого року, незабаром після оголошення в рф «часткової мобілізації», на Тріумфальній площі у москві пройшли «антимобілізаційні» «Маяковські читання». 

Кількох учасників поетично

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"