У росії оголосили «іноагенткою» ізраїльсько-російську письменницю Лінор Горалік

У росії оголосили «іноагенткою» ізраїльсько-російську письменницю Лінор Горалік

Міністерство юстиції росії оголосило так званими іноземними агентами сім осіб, серед них — російськомовна письменниця, котра живе в Ізраїлі, Лінор Горалік. Зміни внесли до офіційного реєстру «іноагентів».

Підставою внесення Горалік до реєстру стало те, що вона засуджує повномасштабне російське вторгнення, а також за поширення «недостовірної інформації» про рішення, ухвалені керівництвом росії та «ведення ЛГБТ-пропаганди».

 

Окрім Горалік, до списку ввійшли письменниця та літературна критикиня Тєтяна Сотнікова (Анна Берсенєва), заступник голови Конгресу ойрат-калмицького народу Владімір Довданов, якутська антивоєнна активістка Саргилана Кондакова, публіцист Андрєй Піонтковський та економіст Андрєй Іларіонов, колишній член СПЛ, координатор громадського руху «Громадянин та армія» Сєргєй Кривенко.

 

Законодавство про «іноагентів» у росії з’явилося у 2012 році. Закон дозволяє мін’юсту визнавати некомерційні організації «іноземними агентами», якщо вони отримують фінансування з-за кордону та займаються політичною діяльністю. Критерії, за якими визначається така діяльність, у законі чітко не визначені. Таким чином російська влада може переслідувати організації, що працюють у галузі освіти, культури, охорони здоров’я, екології, захисту прав людини тощо. «Іноземними агентами» можуть також визнавати фізичних осіб і ЗМІ. Наразі в цьому списку вже понад 150 фізичних та юридичних осіб.

 

Лінор Горалік — російськомовна та російська письменниця, поетеса, есеїстка, редакторка інтернет-видання ROAR (Russian Oppositional Arts Review / Resistance and Opposition Arts Review ((«Вісник опозиційної російськомовної культури»)). Народилася в Дніпрі, до 2015 року мешкала у Москві, потім переїхала до Ізраїлю.

 

Нагадаємо, естонський фестиваль Prima Vista скасував виступи Лінор Горалік. Напередодні українські поетки Олена Гусейнова й Анна Грувер відмовилися брати участь в фестивалі через участь російської письменниці.

 

Зображення: kirjandusfestival.tartu.ee, semnasem.org

Оригінал статті на Suspilne: У росії оголосили «іноагенткою» ізраїльсько-російську письменницю Лінор Горалік

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"