У росії заснували видавництво, що окремою серією видає авторів України

У росії заснували видавництво, що окремою серією видає авторів України

У росії розпочало роботу видавництво Freedom Letters, яке матиме серію «Слова України». Про це повідомив російський видавець Ґеоргій Урушадзе.

Freedom Letters позиціонує себе як «вільне видавництво непідцензурної літератури».

 

За словами Урушадзе, окремим напрямком Freedom Letters стане серія «Слова України»: у ній вже опубліковані книжки «Сиди й дивись» Андрія Бульбенка та Марти Кайдановської українською мовою (водночас на сайті видавництва можна купити і російськомовну версію), збірка поезій Олександра Кабанова «Син сніговика», роман-квест «Логове Змієво» Артема Ляховича. 

 

Окрім того, серія продовжиться романом Олексія Нікітіна «Від імені вогню» та збіркою сучасної української поезії «Повітряна тривога», підготовленою спільно з українським видавництвом Laurus.

 

У коментарі Читомо директорка Laurus Поліна Лаврова розповіла, що Laurus не є партнером Freedom Letters, а тільки надаємо права на книжку Нікітіна. «Це видавництво засновує українську серію і публікує зокрема російськомовних українських авторів, які зараз опинилися не зовсім на часі. Такі автори часто не хочуть публікуватися в російських або російськомовних літературних журналах поруч із “хорошими русскімі”, проте продовжують писати», — зазначила вона.

 

Ґеоргій Урушадзе — генеральний директор премії російської національної літературної премії «Велика книга». Співзасновниками премії є міністерство культури рф, міністерство цифрового розвитку, зв’язку та масових комунікацій рф, інститут російської літератури російської академії наук, російська книжкова спілка, російська бібліотечна асоціація, всеросійська державна телевізійна та радіомовна компанія, Газпром-Медіа холдинг та інші.

 

Нагадаємо, український ілюстратор Сергій Майдуков відмовився отримати премію миру імені Еріха Марії Ремарка 2023 разом із російською письменницею Людмілой Уліцкой.

 

 

Зображення: freedomletters.org

Оригінал статті на Suspilne: У росії заснували видавництво, що окремою серією видає авторів України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

«Місто» Валер’яна Підмогильного тепер можна прочитати і польською

Роман «Місто» Валер’яна Підмогильного видали у Польщі. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Wydawnictwo KEW.
«Сміливо сучасний, часом надто полемічний, іронічний та інтерте

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

Букерівська премія-2024 назвала фіналістів

Букерівська премія оголосила короткий список творів, що претендують на нагороду у 2024 році. Про це повідомили на сайті премії.
До короткого списку увійшли:
 

Not a River («Не річка»),

Переклади Асєєва і Жадана — у довгому списку премії PEN America

Книжки Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» і Сергія Жадана How Fire Descends («Як сходить вогонь») у перекладі англійською номінували на премію PEN America Trans

Читомо запускає книжкову «Вітрину новинок-2024» у зміненому форматі

До міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» Читомо оголошує запуск проєкту «Вітрина новинок». 
«Вітрину новинок» Читомо організовує щорічно, починаючи з 2015 року. Проєкт втілюють у

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"