У росії запустили власний аналог Вікіпедії з метою цензури

У росії запустили провладний аналог всесвітньої онлайн-енциклопедії «Вікіпедія» під назвою «Рувики».
Сайт курує багаторічний лідер редакторів Вікіпедії в росії Владімір Медейко, який остаточно пішов з онлайн-енциклопедії, щоб запустити пропутінську Рувики. Медейко скопіював 1,9 мільйона російських статей енциклопедії до її російського аналога.
У статті про Україну в Рувики немає жодної згадки про російсько-українську війну.
У коментарі Bloomberg Медейко заявив, що Рувики матиме «особливо жорсткі вимоги до якості джерел і незаперечних формулювань щодо поточних подій».
У травні Медейко заявив, що війна в Україні чинить «безпрецедентний тиск» на модель редагування Вікіпедії: «На мій погляд, механізми Вікіпедії погано справляються з цим тиском».
Нагадаємо, про наміри створити власну альтернативу Вікіпедії у росії заявили в травні 2022 року.
Раніше того року роскомнагляд надіслав адміністрації російськомовної Вікіпедії вимогу стерти правдиву інформацію про війну росії проти України, а згодом застосував «примусові заходи» щодо фонду Wikimedia Foundation, який керує Вікіпедією через буцімто порушення законів у зв’язку зі статтями про російсько-українську війну.
Джерело: The Telegraph
Чільне фото: SOTA
Оригінал статті на Suspilne: У росії запустили власний аналог Вікіпедії з метою цензури
Блог
Наталя Талалай. Мій ПамукЗа даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —
Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадженняШевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П
Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені
Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).
Основна мета програми — перевірити, чи відп
25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору. Премія Читомо — це відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери, започаткован
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.