У Раді пропонують видавати сертифікати на придбання книг. Законопроєкт пройшов перше читання

У Раді пропонують видавати сертифікати на придбання книг. Законопроєкт пройшов перше читання

Парламент підтримав у першому читанні проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження” (№ 6287). Про це повідомляється на сайті Верховної ради.

Йдеться про стимулювання розвитку українського книжкового ринку як важливого фактору гуманітарного розвитку та національної безпеки, зазначається у пояснювальній записці до документа.

За словами авторів законопроєкту, там прописані механізми зростання мережі книгарень, накладів та асортименту книг, стимулювання читання книг українською мовою на всій території країни, значне зменшення впливу держави-агресора на український книжковий ринок.

Законопроєктом пропонується внести зміни до законів ”Про видавничу справу” і “Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні”. Пропонується надавати державну субсидію для відшкодування кваліфікаційних витрат на найм (оренду) нерухомого майна, що використовується суб’єктом видавничої справи як спеціалізований магазин для торгівлі книгами.

Видавці, які, зокрема, продаватимуть книги українською мовою та/або мовами ЄС і мовами корінних народів України з використанням РРО у книгарнях, отримають гарантоване право на державну субсидію для відшкодування кваліфікаційних витрат на оренду приміщення.

Субсидію пропонують надавати щоквартально, починаючи з першого кварталу 2023 року, книгарням, що відповідають встановленим законопроєктом вимогам. Для цього книгорозповсюджувачам треба буде звернутися до Українського інституту книги

Законопроєкт також пропонує встановити обмеження площі і вартості квадратного метра оренди з градацією відповідно до чисельності населення громади, в якій розташована книгарня.

Також проєктом пропонується передбачити надання громадянам натуральної допомоги у вигляді сертифіката на придбання книг. Автори пропонують, щоб це було 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Такий сертифікат хочуть надавати при отриманні свідоцтва про народження, а також при отриманні підлітками, які досягли 14-річного віку, паспорта громадянина України. Сертифікат можна буде використати виключно, щоб придбати книжки державною мовою. Видачу сертифікатів пропонується запровадити з 1 січня 2023 року.

Що відомо

  • Верховна рада у вівторок, 25 січня, за скороченою процедурою ухвалила звернення до Організації Об’єднаних Націй, Європейського парламенту та урядів країн світу щодо неприйнятності військового шантажу стосовно України з боку Російської Федерації. Зазначається, що Росія дестабілізує безпекову ситуацію з метою недопущення реалізації європейських та євроатлантичних прагнень України.

Оригінал статті на Читомо: У Раді пропонують видавати сертифікати на придбання книг. Законопроєкт пройшов перше читання

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"