У Раді пропонують видавати сертифікати на придбання книг. Законопроєкт пройшов перше читання

У Раді пропонують видавати сертифікати на придбання книг. Законопроєкт пройшов перше читання

Парламент підтримав у першому читанні проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження” (№ 6287). Про це повідомляється на сайті Верховної ради.

Йдеться про стимулювання розвитку українського книжкового ринку як важливого фактору гуманітарного розвитку та національної безпеки, зазначається у пояснювальній записці до документа.

За словами авторів законопроєкту, там прописані механізми зростання мережі книгарень, накладів та асортименту книг, стимулювання читання книг українською мовою на всій території країни, значне зменшення впливу держави-агресора на український книжковий ринок.

Законопроєктом пропонується внести зміни до законів ”Про видавничу справу” і “Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні”. Пропонується надавати державну субсидію для відшкодування кваліфікаційних витрат на найм (оренду) нерухомого майна, що використовується суб’єктом видавничої справи як спеціалізований магазин для торгівлі книгами.

Видавці, які, зокрема, продаватимуть книги українською мовою та/або мовами ЄС і мовами корінних народів України з використанням РРО у книгарнях, отримають гарантоване право на державну субсидію для відшкодування кваліфікаційних витрат на оренду приміщення.

Субсидію пропонують надавати щоквартально, починаючи з першого кварталу 2023 року, книгарням, що відповідають встановленим законопроєктом вимогам. Для цього книгорозповсюджувачам треба буде звернутися до Українського інституту книги

Законопроєкт також пропонує встановити обмеження площі і вартості квадратного метра оренди з градацією відповідно до чисельності населення громади, в якій розташована книгарня.

Також проєктом пропонується передбачити надання громадянам натуральної допомоги у вигляді сертифіката на придбання книг. Автори пропонують, щоб це було 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Такий сертифікат хочуть надавати при отриманні свідоцтва про народження, а також при отриманні підлітками, які досягли 14-річного віку, паспорта громадянина України. Сертифікат можна буде використати виключно, щоб придбати книжки державною мовою. Видачу сертифікатів пропонується запровадити з 1 січня 2023 року.

Що відомо

  • Верховна рада у вівторок, 25 січня, за скороченою процедурою ухвалила звернення до Організації Об’єднаних Націй, Європейського парламенту та урядів країн світу щодо неприйнятності військового шантажу стосовно України з боку Російської Федерації. Зазначається, що Росія дестабілізує безпекову ситуацію з метою недопущення реалізації європейських та євроатлантичних прагнень України.

Оригінал статті на Читомо: У Раді пропонують видавати сертифікати на придбання книг. Законопроєкт пройшов перше читання

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"