У підземеллі львівського храму показали безцінні християнські реліквії віком понад 800…

Два десятки старовинних натільних хрестів віднині можна подивитися у підземеллі Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла у Львові.
Про це повідомляє кореспондент dyvys.info.
Безцінні реліквії ХІІ ст. храму подарували колекціонери. Тепер кожен охочий може подивитися на них, адже виставка у підземеллі є постійною.
Всі ці реліквії є предметом окремого історичного дослідження. По кожному з цих натільних хрестів можна досліджувати точні дати, де він був зроблений, скільки таких аналогів є сьогодні у світі.
Всі експонати – натільні речі 12 століття, речі, які носили люди княжих часів. “Це для нас вкотре підкреслює, що віра людей у той час також була дуже глибокою, – розповів настоятель Гарнізонного храму, голова Центру Військового Капеланства ЛА УГКЦ отець Тарас Михальчук. – Ці речі є з приватної колекції двох колекціонерів – Олександра Свіщова і Юрія Котика. Вони знайдені в різних частинах України, збір такої колекції тривав не один рік, а навіть десятки років”.
Експозиція є постійною, тож побачити реліквії може кожен охочий.




Оригінал статті на НСПУ: У підземеллі львівського храму показали безцінні християнські реліквії віком понад 800…
Блог
Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕНУ номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost
Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене
«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс
Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 роціУ 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом
Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету СШААмериканський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.