У проєкті держбюджету-2023 зменшили видатки на культуру

У проєкті держбюджету-2023 зменшили видатки на культуру

У проєкті державного бюджету на 2023 рік зменшилися видатки на культурну та медійну сфери. Текст проєкту оприлюднив народний депутат фракції «Голос» Ярослав Железняк у своєму Telegram. 

Водночас у Кабінеті Міністрів України зазначають, що у Державному бюджеті на 2023 рік є один головний пріоритет — оборона та безпека країни.

 

Так, фінансування діяльності Міністерства культури та інформаційної політики скоротили на три мільярди: у 2023 пропонується 7 млрд 051 млн 192,7 тис. грн, тоді як у 2022 році було виділено 11 829 670 800 грн.

 

На Український інститут книги, підтримку книговидавничої справи та популяризації української літератури у світі виділять 12 млн 915 тис. грн. Щодо забезпечення національних музеїв, національних і державних бібліотек та культурно-просвітницьких центрів – 858 млн 659 тис. грн. 

 

На Український культурний фонд цьогоріч виділять 56 млн 729 тис. 

 

Водночас влада має намір збільшити фінансування системи державного іномовлення: на 2023 рік пропонується виділити 534 млн 977,9 тис. грн. У 2022 на платформу іномовлення виділили 362 мільйони гривень. Однак цього разу у цю бюджетну програму віднесене фінансування «Укрінформу», який раніше фінансувався за окремою програмою. 

 

А фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України складає 1 млрд 504 млн 236,5 тис. грн. Це на 367 мільйонів менше, ніж на цей рік, коли бюджет НСТУ склав 1 млрд 871 млн 276,7 тис. грн.

 

Крім того, на фінансування телеканалу «Рада» та газети «Голос України» планують спрямувати 72 млн 947,8 тисяч гривень. Водночас у бюджеті-2022 на висвітлення діяльності парламенту в етері каналу «Рада» та у виданні «Голос України» були передбачені видатки в обсязі понад 400 мільйонів гривень. 

 

Зменшили фінансування й газети «Урядовий кур’єр» — 50 мільйони 328,3 тисячі гривень (у 2021 році було 62 мільйони 133,7 тисячі гривень).

 

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України передбачив у проєкті держбюджеті на 2022 рік на статті, пов’язані з книговиданням, 180,5 мільйонів гривень.

 

Як відомо, під час воєнного стану, Верховна Рада ухвалила закон №7417, який передбачає зняття обмеження щодо фінансування діяльності Українського культурного фонду у 16% від річних надходжень УКФ.

 

Джерело: Детектор медіа

Оригінал статті на Suspilne: У проєкті держбюджету-2023 зменшили видатки на культуру

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Олександр Алфьоров озвучив 5 пріоритетів трансформації Українського інституту національної памʼяті

Новопризначений голова Українського інституту національної памʼяті Олександр Алфьоров провів першу зустріч із колективом установи та презентував п’ять ключових напрямів роботи, які визн

На окупованих територіях росія нав’язує школярам пропагандистські «азбуки»

На тимчасово окупованих територіях України першокласників навчають за «азбуками», наповненими російською пропагандою. Про це на фейсбук-сторінці повідомив правозахисник і засновник Схід

Оголосили програму літературної сцени фестивалю «Виделкаfest»

З 25 по 27 липня в Одесі триватиме третій фестиваль української культури «Виделкаfest». Однією з центральних подій стане Літературна сцена, у програмі якої — понад 30 авторів і авторок,

Українці 2025 року більше скаржаться на порушення закону про мову

У першому півріччі 2025 року до уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1410 звернень громадян — на 348 більше, ніж за аналогічний період 2024-го. Про це повідомили на сайті с

В інтернеті не втрачають спроб збувати книжки з рф і білорусі

У червні 2025 року Держкомтелерадіо зафіксував понад 400 випадків розміщення забороненої видавничої продукції російського та білоруського походження в українському інтернет-просторі. Пр

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"