У проєкті держбюджету-2023 зменшили видатки на культуру

У проєкті держбюджету-2023 зменшили видатки на культуру

У проєкті державного бюджету на 2023 рік зменшилися видатки на культурну та медійну сфери. Текст проєкту оприлюднив народний депутат фракції «Голос» Ярослав Железняк у своєму Telegram. 

Водночас у Кабінеті Міністрів України зазначають, що у Державному бюджеті на 2023 рік є один головний пріоритет — оборона та безпека країни.

 

Так, фінансування діяльності Міністерства культури та інформаційної політики скоротили на три мільярди: у 2023 пропонується 7 млрд 051 млн 192,7 тис. грн, тоді як у 2022 році було виділено 11 829 670 800 грн.

 

На Український інститут книги, підтримку книговидавничої справи та популяризації української літератури у світі виділять 12 млн 915 тис. грн. Щодо забезпечення національних музеїв, національних і державних бібліотек та культурно-просвітницьких центрів – 858 млн 659 тис. грн. 

 

На Український культурний фонд цьогоріч виділять 56 млн 729 тис. 

 

Водночас влада має намір збільшити фінансування системи державного іномовлення: на 2023 рік пропонується виділити 534 млн 977,9 тис. грн. У 2022 на платформу іномовлення виділили 362 мільйони гривень. Однак цього разу у цю бюджетну програму віднесене фінансування «Укрінформу», який раніше фінансувався за окремою програмою. 

 

А фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України складає 1 млрд 504 млн 236,5 тис. грн. Це на 367 мільйонів менше, ніж на цей рік, коли бюджет НСТУ склав 1 млрд 871 млн 276,7 тис. грн.

 

Крім того, на фінансування телеканалу «Рада» та газети «Голос України» планують спрямувати 72 млн 947,8 тисяч гривень. Водночас у бюджеті-2022 на висвітлення діяльності парламенту в етері каналу «Рада» та у виданні «Голос України» були передбачені видатки в обсязі понад 400 мільйонів гривень. 

 

Зменшили фінансування й газети «Урядовий кур’єр» — 50 мільйони 328,3 тисячі гривень (у 2021 році було 62 мільйони 133,7 тисячі гривень).

 

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України передбачив у проєкті держбюджеті на 2022 рік на статті, пов’язані з книговиданням, 180,5 мільйонів гривень.

 

Як відомо, під час воєнного стану, Верховна Рада ухвалила закон №7417, який передбачає зняття обмеження щодо фінансування діяльності Українського культурного фонду у 16% від річних надходжень УКФ.

 

Джерело: Детектор медіа

Оригінал статті на Suspilne: У проєкті держбюджету-2023 зменшили видатки на культуру

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

«Книжкова країна» оголосила про рекордну кількість відвідувачів за весь час

26-29 вересня на ВДНГ вдруге відбувся фестиваль «Книжкова країна», його відвідали понад 73 тисячі людей. Про це Читомо повідомили представники фестивалю.
Середній вік відвідувачів стано

Відомі 10 нонфікшн-авторів, які виграли стипендії від ПЕНу

Український ПЕН оголосив 10 проєктів-переможців стипендійної програми для українських нонфікшн-авторів. Про це повідомляється на сайті організації.
Журі відібрало переможців серед 101 з

Книгарня Filosofi в Ірпені припинила роботу

Книгарня Filosofi, яку відкрили в Ірпені за грантові кошти, оголосила про закриття. Про це вона повідомила на своїй інстаграм-сторінці.
Книжкова крамниця, яка відкрилася у лютому 2023 р

У Каневі провели Шевченківські читання

У Шевченківському національному заповіднику 26 вересня 2024 року відбулися Десяті Міжнародні Шевченківські читання «Наукові здобутки у вивченні біографії Тараса Шевченка», присвячені 210-й річниці з дня

УБА закликає державу реалізувати затверджену Стратегію розвитку бібліотек

Бібліотекарі закликають підписати заяву «Бачення майбутнього українських бібліотек для післявоєнного відновлення, розвитку людського капіталу та економічно сильної і демократичної Украї

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"