У прифронтовому містечку на Донеччині місцеві діти започаткували бібліотеку
![У прифронтовому містечку на Донеччині місцеві діти започаткували бібліотеку У прифронтовому містечку на Донеччині місцеві діти започаткували бібліотеку](https://chytomo.com/wp-content/uploads/2023/08/367430159_6653255558060086_4385916174297698741_n-e1692274466967-1024x409.jpg)
У прифронтовому місті Курахове на Донеччині місцеві діти відкривають бібліотеку. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив письменник і військовослужбовець Віталій Запека.
«У Курахове війна поряд. Арта дістає щодня. У Курахове немає шкіл та бібліотек. Знищені. Але в Курахове є діти. Діти, які не пам’ятають своє життя без війни. Вона тут з 2014-го. Найстаршій на фото Єлізаветі сьогодні 14. Вона доросліша за свої роки. Власниця приватної крамниці залишає на неї та на іншу малечу свій заклад і відчуває себе спокійною. Дітки торгують, керують крамницею. Така розвага. У цьому мікрорайоні міста то центр життя дітлахів. Від сьогодні курахівські діти змінюють своє життя. Коли прийде посилка на Нову пошту, вони стануть директорами бібліотеки. Першою в світі бібліотеки, якою керуватимуть виключно діти! Жодного дорослого! Самі!» — написав він.
Книгозбірня розташовуватиметься у мікрорайоні «Південний» у крамниці «У Тані». Найстарша керівниця — 14-річна Єлізавета Гноєвая. На її ім‘я будь-хто охочий може надіслати книжки, що поповнять бібліотечний фонд.
Реквізити для надсилання: Курахове, відділення Нової пошти №1, Донецька область, Єлізавета Гноєвая, 0994364566.
Віталій Запека додає — він готовий самостійно оплатити поштові витрати, якщо відправник не матиме змоги. У місцевій адміністрації пообіцяли допомогти з транспортом для перевезення посилок.
Збирають передовсім дитячу та підліткову літературу українською мовою. Книжки російською бібліотека не приймає.
Віталій Запека повідомив, що бібліотека вже отримала першу посилку з книжками.
Окрім того, книжки для бібліотеки в Курахове збирає полтавська книгарня «Злато місто». Туди можна приносити власні видання або купувати книжки в книгарні, зазначаючи, що вони для Курахового. Книжки, що повторюватимуться, передаватимуть до іншої прифронтової бібліотеки.
Нагадаємо, триває збір коштів на заснований Вікторією Амеліною літературний фестиваль, що в місті Нью-Йорк на Донеччині.
Чільне фото: фейсбук Віталія Запеки
Оригінал статті на Suspilne: У прифронтовому містечку на Донеччині місцеві діти започаткували бібліотеку
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.