У понад 40% видавництв співробітники перебувають на фронті

У понад 40% видавництв співробітники перебувають на фронті

У 43,4% видавництв співробітники перебувають на фронті, а у квітні цього року кількість таких видавництв була 30,5%. Про це йдеться в опитуванні культурно-видавничого проєкту Читомо «9 місяців вторгнення: як українські видавці працюють під час війни».

На бойових позиціях перебувають видавці, редактори, ілюстратори, автори. Так, у ЗСУ служать члени команд видавництв «ТУТ»,  «Букрек», «Наш Формат», «Стилет і стилос», «Школа», «Фоліо», «ArtHuss»,«Видавництво Старого Лева», «НК-Богдан», «ПЕГАС», «НАІРІ», «Дім Химер», «Свічадо» та інших. Наприклад, 11 людей з видавництва та корпорації «Ранок» захищають Україну.

 

Також 82,9% видавців мають співробітників, які займаються волонтерством.

 

Багато видавців перераховують кошти на потреби ЗСУ, як з продажів окремих книжок, так і прибутку видавництва. 

 

Так, активно залучені до волонтерської діяльності «Наш Формат», «Видавництво Старого Лева», «Білка», «АССА», «ТУТ», «Смакі», «НАІРІ», «Комора», «Віхола», «Лаболаторія», «Дух і літера» та інші. 

 

Деякі видавці стали волонтерами. Ірина Білоцерковська, комерційна директорка видавництва «Білка», волонтерить у громадській організації «Волонтерська допомога 4.5.0». Вона відповідає за окремий напрямок – допомогу фронту медикаментами. 

 

Також співробітники, автори та ілюстратори деяких видавництв перебували у небезпеці та зазнали поранень на фронті, зокрема видавництв «ТУТ», «НАІРІ», «Стилет і стилос», «БОМЕКС ПЛЮС», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». 

 

Повну версію дослідження книговидавничого ринку під час війни дивіться на сайті культурно-видавничого проєкту Читомо за посиланням. 

 

Нагадаємо, що 14 березня внаслідок обстрілів загинув засновник видавництва «Орієнтир» Микола Кравченко «Крук». Також 24 березня, у ході контрнаступу української армії загинув перекладач видавництва «Пломінь», історик та публіцист Сергій Заїковський, позивний «Деймос». У липні цього року загинув автор видавництва «Білка» — Гліб Бабіч.

Оригінал статті на Suspilne: У понад 40% видавництв співробітники перебувають на фронті

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"