У полі знайшли гільзу із захованими українськими виданнями
На розореному полі біля Луцька знайшли артилерійську гільзу із національною символікою та українськими друкованими виданнями всередині. Про це повідомив Волинський краєзнавчий музей на своїй фейсбук-сторінці.
Знахідка стала новим експонатом музею. Вміст гільзи був герметично закритий спеціально виготовленим корком. Видання, які були всередині, частково знищені. Вдалося упізнати часопис «Орленя», фрагменти сторінок із книги про історію України, а також папір із гербом.
«Це — доказ того, як змінні окупаційні режими вели боротьбу з українською ідентичністю. Той, хто її закопав заради своєї безпеки міг усе знищити, але вочевидь, мав намір зберегти українське слово для себе і нащадків», — ідеться в дописі Волинського краєзнавчого музею.
Як повідомлялося, в Україні знайшли унікальну світлину Бориса Грінченка з його автографом, що раніше ніколи не публікувався.
Світлини: фейсбук Волинського краєзнавчого музею
Оригінал статті на Suspilne: У полі знайшли гільзу із захованими українськими виданнями
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.