У Польщі хочуть ввести фіксовану ціну на книжки на законодавчому рівні

У Польщі хочуть ввести фіксовану ціну на книжки на законодавчому рівні

Польська Книжкова Палата (Polska Izba Książki, PIK) ініціювала законопроєкт, який забезпечить фіксовану ціну на книжки на польському ринку. Попередньо результати обговорень очікувались 20 травня на офіційному сайті інституції. 

 

Палата проводила консультації упродовж 18 травня щодо чернетки законопроєкту, проте інформації про фінальну версію проєкту ще немає.

 

Законопроєкт зафіксує ціну на книжки на 12 місяців, що дасть змогу книгопродавцям запропонувати знижку до 5% максимум при звичайних продажах і до 15% на книжкових ярмарках. За умови успішного прийняття проєкту він вступить в дію через 6 місяців після підписання.

 

Онлайн-книгарні виступають проти фіксації цін, наголошуючи що це підірве продажі книжок у Польщі та обмежить доступ менш заможних читачів.

 

Читати також: Портрет читача

 

Соня Драга, президентка Палати, стверджує у заяві, що цей проєкт є результатом кількарічних дискусій. Першу чернетку пропозиції про фіксовану ціну для книжок написали у 2017 році.

 

Влодзімеж Альбін, член Книжкової Палати в коментарі для Publishing Perspectives зазначає, що чернетка проєкту «не пов’язана з фіскальними моментами, але представляє зміни правил, що діють на книжковому ринку».

 

Наш проєкт не новина для Європи, адже більшість європейських країн уже мають фіксовану ціну для книжок, і ця більшість складає 60 відсотків від населення Європейського Союзу. Ми уніфікуємо ціни для нових релізів, які будуть узгоджені видавцями та дотримані продавцями. Це норма для більшості європейських країн.

 

13 європейських країн мають фіксовані ціни на книжки, враховуючи Австрію, Німеччину, Угорщину, Італію, Нідерланди, Норвегію та Іспанію. Поза Європою такого ж правила дотримуються Японія, Аргентина та Мексика.

 

Читати також: Співзасновник «Biblioteka Analiz» Пьотр Доброленцький: видавці та власники книгарень хочуть знати, які зараз тенденції

 

Пьотр Срока, менеджер з маркетингу онлайн книгарні Гендальф виступає проти фіксації цін і стверджує, що це матиме чимало негативних наслідків як для читачів, так і для книжкового ринку в цілому. 

 

З браком знижок читачі не будуть спроможні придбати актуальні дорожчі книжки й будуть змушені повертатись до раніших видань.

 

Також він наголошує, що великі книжкові мережі зазнають чималих збитків, адже утратять  змогу реалізувати окремі позиції книжок за цінами нижчими, ніж у видавців. Це вплине на бюджети шкіл, бібліотек, державних інституцій, компаній, що могли використовувати послуги цих мереж. Далі видавці будуть намагатись знизити вартість книжок шляхом зниження якості паперу і друку, і книжкова індустрія стане низькопробною. 

 

Нагадаємо, що Польща входить у 20-тку найбільш письменних країн світу та входить до списку з населенням, яке найбільше читає. Згідно з дослідженнями Польської Національної Бібліотеки, у 2020-ому 42 % респондентів твердили, що прочитали принаймні одну книжку за останні 12 місяців. Це на 3% більше, ніж попереднього року і на 5% ніж у 2018-ому.

Оригінал статті на Suspilne: У Польщі хочуть ввести фіксовану ціну на книжки на законодавчому рівні

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

“Свій серед своїх”)) Флешмоб від Наталії Дев’ятко.

Ідея флешмобу #свої належить Наталії Дев’ятко, а запросила мене взяти участь Інна Камікадз. Правда, мені довелося трохи поламати голову над тим, як же краще буде розповісти про своїх читачів.

У мене на сьогодні на

Флешмоб #свої

Дякую любій письменниці Наталія Девятко (Natalia Devyatko), що започаткувала цей флешмоб. 

Суть флешмобу у тому, щоб автор розповів про своїх читачів. Які вони? Що саме цінують у його творах? Чому для них це важливо?

Наприкінці

Новини, подарунок та анонс

“Спіймати шахрая” добігає свого завершення – новина перша. Це була дуже крута авнтюрна історія, і хто ще не придбв передплату раджу робити це зараз, бо вже за кілька днів книга здорожчає.

“Стокгольмський синдром”

Запрошую!!!

Доброго всім часу доби. На годиннику 03:29 коли я це пишу вам… такий собі лист…. запрошую всіх переглянути нову книгу “Чорний кінь”. Перша глава опулікована. Має мій рекорд 10,000 слів. Ба навіть більше. Спойлерів робити не

Українська книжка здобула срібло на конкурсі European Design Award 2021

Творча майстерня «Аґрафка» здобула срібло на цьогорічному конкурсі комунікаційного дизайну European Design Award. Нагороду присудили за дизайн книжки «Куди і звідки» Романи Романишин та

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"