У Польщі на аукціоні продали книжки Ольги Токарчук, пошкоджені праворадикалами

У Польщі на аукціоні продали книжки Ольги Токарчук, пошкоджені праворадикалами

Фонд Ольги Токарчук виставив на аукціон пошкоджені книги лауреатки Нобелівської премії, які надсилали їй праворадикали у знак протесту. Про це йдеться на фейсбук-сторінці фонду.

Благодійний аукціон відбувся під час фестивалю Бруно Шульца у Вроцлаві. На ньому зібрали 40 322 злотих. Ольга Токарчук написала у соцмережах що це «дивовижна сума» і подякувала учасникам аукціону. Кошти з аукціону нададуть організаціям, що захищають права ЛГБТ. За інформацією Фонду Ольги Токарчук, одну із 23 книжок продали з аукціону за 5101 злотих, а саме «Книгу Якова», на обкладинці якої маркером написали образливі слова «ozustka», «zdrajca targowica». На титульному аркуші написали: «За це ваша Нобелівська премія? Мені соромно, що ви з моєї країни − Польщі. Змініть країну, бо у Польщі немає демократії».

Пошкоджені книжки Ольги Токарчук праворадикали надсилали письменниці у відповідь на її інтерв’ю італійській газеті «Corriere della Serra», яке вона дала на початку червня. У ній вона нібито порівнювала Польщу з Білоруссю, де відбуваються масові репресії та порушення прав людини.

 

Праворадикали надсилали письменниці її книжки з пошкодженнями, образливими написами. Крім акції масової відправки книжок письменниці праворадикали влаштували онлайн-кампанію у соцмережах і своїх медіа. У відповідь Фонд Ольги Токарчук заявив про те, що твердження письменниці були вирваними з контексту.

 

Ольга Токарчук (1962) − польська письменниця українського походження, есеїстка, громадська діячка, психологиня, сценаристка Нобелівська лавреатка 2018 року, лавреатка Букерівської премії. Її книжки переклали більше ніж сорока мовами, деякі твори екранізовані та інсценізовані польськими театрами. У 2020 році вона заснувала фонд, метою є підтримка польської та світової культури та мистецтва в Польщі та за кордоном, а також сприяння та підтримка захисту прав людини, демократії, громадянського суспільства, громадянських свобод, навколишнього середовища та протидії дискримінації, підтримка прав жінок, сприяння та підтримка всебічного розвитку Польщі.

 

У липні Фонд Ольги Токарчук організував дискусію з білоруською письменницею, Нобелівською лауреаткою Світланою Алексієвич.

Оригінал статті на Suspilne: У Польщі на аукціоні продали книжки Ольги Токарчук, пошкоджені праворадикалами

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

50 типових помилок в українській мові від Ірини Фаріон

19 липня у Львові вбили українську мовознавицю, професорку, блогерку Ірину Фаріон. Попри її різкі висловлювання щодо русифікованих імен, російськомовних військових та іншого, ми перекон

Як відомі українці відреагували на вбивство Ірини Фаріон

19 липня у Львові вбили українську мовознавицю, професорку, блогерку Ірину Фаріон. Чимало відомих українців висловилися щодо вбивства мовознавиці, тож ми зібрали їхні дописи.
Ярина Чорн

Фестиваль «Книжкова країна» заснував премію для букблогерів

Фестиваль «Книжкова країна» заснував премію для книжкових блогерів. Про це повідомили на фейсбук-сторінці фестивалю.
Наразі премія шукає членів журі серед букблогерів. Свої пропозиції м

У Чернівцях планують перейменувати понад 60 вулиць

У міській раді Чернівців хочуть перейменувати ще понад 60 вулиць та провулків та 4 вулиці у Коровії. Про це повідомляє Чернівецька міська рада.
У місті планують перейменувати:

Архангел

Син загинув на війні. Горе та гордість у книжці «Лемберґ: мамцю, ну не плач»

За десять років війни, що її затіяли московити в Україні, загинули десятки тисяч наших громадян. Пам’ять про більшість із них живе в серцях рідних, друзів, знайомих. Портрети багатьох і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"