У Польщі на аукціоні продали книжки Ольги Токарчук, пошкоджені праворадикалами

У Польщі на аукціоні продали книжки Ольги Токарчук, пошкоджені праворадикалами

Фонд Ольги Токарчук виставив на аукціон пошкоджені книги лауреатки Нобелівської премії, які надсилали їй праворадикали у знак протесту. Про це йдеться на фейсбук-сторінці фонду.

Благодійний аукціон відбувся під час фестивалю Бруно Шульца у Вроцлаві. На ньому зібрали 40 322 злотих. Ольга Токарчук написала у соцмережах що це «дивовижна сума» і подякувала учасникам аукціону. Кошти з аукціону нададуть організаціям, що захищають права ЛГБТ. За інформацією Фонду Ольги Токарчук, одну із 23 книжок продали з аукціону за 5101 злотих, а саме «Книгу Якова», на обкладинці якої маркером написали образливі слова «ozustka», «zdrajca targowica». На титульному аркуші написали: «За це ваша Нобелівська премія? Мені соромно, що ви з моєї країни − Польщі. Змініть країну, бо у Польщі немає демократії».

Пошкоджені книжки Ольги Токарчук праворадикали надсилали письменниці у відповідь на її інтерв’ю італійській газеті «Corriere della Serra», яке вона дала на початку червня. У ній вона нібито порівнювала Польщу з Білоруссю, де відбуваються масові репресії та порушення прав людини.

 

Праворадикали надсилали письменниці її книжки з пошкодженнями, образливими написами. Крім акції масової відправки книжок письменниці праворадикали влаштували онлайн-кампанію у соцмережах і своїх медіа. У відповідь Фонд Ольги Токарчук заявив про те, що твердження письменниці були вирваними з контексту.

 

Ольга Токарчук (1962) − польська письменниця українського походження, есеїстка, громадська діячка, психологиня, сценаристка Нобелівська лавреатка 2018 року, лавреатка Букерівської премії. Її книжки переклали більше ніж сорока мовами, деякі твори екранізовані та інсценізовані польськими театрами. У 2020 році вона заснувала фонд, метою є підтримка польської та світової культури та мистецтва в Польщі та за кордоном, а також сприяння та підтримка захисту прав людини, демократії, громадянського суспільства, громадянських свобод, навколишнього середовища та протидії дискримінації, підтримка прав жінок, сприяння та підтримка всебічного розвитку Польщі.

 

У липні Фонд Ольги Токарчук організував дискусію з білоруською письменницею, Нобелівською лауреаткою Світланою Алексієвич.

Оригінал статті на Suspilne: У Польщі на аукціоні продали книжки Ольги Токарчук, пошкоджені праворадикалами

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"